פוליטיקה לשם שמיים

השיקולים שעמדו בפנינו רבים מאוד. ניהול סיכונים בהשלכות של כל צעד, לחשוב כמה צעדים קדימה.

יהודה ולד , א' באב תשע"ט

אתמול בלילה אחרי הגשת הרשימות יצא לי להחליף כמה מילים עם חברים בהנהגת עוצמה יהודית ומפלגת נעם. אחרי המחלוקות והויכוחים את השיחות סיימנו באמירה אחת שחזרה על עצמה ושמכניסה לפרופורציות את הבלאגן הפוליטי. "בסופו של יום אנחנו עושים  לשם שמיים, משתדלים. וה' יעשה הטוב בעיניו".

אני כלל לא נכנס עכשיו לגופו של עניין, למאבק הפוליטי על מקומות וייצוג ברשימה. הדילמות קשות באמת.

השיקולים שעמדו בפנינו רבים מאוד. ניהול סיכונים בהשלכות של כל צעד, לחשוב כמה צעדים קדימה. מה נכון למפלגה, לגוש הימין, לעם ישראל. והאחריות על הכתפיים ויש לחצים מהמון כיוונים.

מתייעצים עם אנשים בעלי ניסיון פוליטי ועם רבנים תלמידי חכמים. ומקשיבים לחבר ברחוב ולשכן במכולת ומתלבטים.  
וכן אנחנו בני אדם שלפעמים יכולים לטעות ולקבל החלטות לא תמיד מושלמות.

אבל אני יכול להעיד על חבריי בצלאל סמוטריץ׳, אופיר סופר ואורית סטרוק שבכל זמן נתון הסכימו ברמה האישית לוותר על מקומם למען הדבר הגדול יותר, ומה שהנחה את לבבם בהחלטות הפוליטיות השבוע היה רק דבר אחד - מה נכון לעם ישראל. איך אנו כשליחי ציבור יכולים לעשות יותר טוב באהבה ואמונה, כיצד נקדש שם שמיים בעולם.

כאנקדוטה אספר על דיון באחת מקבוצות האסטרטגיה שלנו אתמול ברגעי ההכרעה - בה שוחחנו על הקושי לנהל ארוע כזה דווקא בערב ראש חודש אב עת חרבה ירושלים בגלל שנאת חינם ומה מוטל עלינו כעת כדי להרבות אהבת חינם.

העולם הפוליטי הוא לעיתים נראה מבחוץ כציני וקר, אינטרסנטי ונמוך.
אבל יש גם פוליטיקה אחרת שהיא לשם שמיים שמנסה לפעול בעולם המעשה במרחב הפוליטי הזה מתוך אמונה.

אני מקווה שגם במערכת הבחירות הקרובה נזכור שמי שמתמודד מולנו עושה זאת מתוך רצון לעשות טוב לעם ישראל. וגם חברינו בעוצמה ונעם ומפלגות נוספות עושים זאת באמונה אמיתית שזה מה שנכון. ונראה מעלת חברינו ולא רק את חסרונם. שנתווכח ונריב ונסביר למה הדרך שבחרנו בה היא הנכונה לעת הזו. באהבת חינם. 

השתדלנו ונמשיך לפעול ולהשתדל להוסיף אור וטוב . ונתפלל שה' יעשה הטוב בעיניו.