סכנה גדולה ושמה ליברמן

בעז שפירא , ה' באב תשע"ט

דעות אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: עצמי

האמור לקמן מיועד בראש ובראשונה לרבבות המצביעים הטועים לחשוב שאביגדור ליברמן משתייך באיזשהו אופן למחנה הלאומי, ולא היא. הראיות לכך רבות והכתובת על הקיר מזה שנים הרבה, אלא שקהל די גדול הולך שבי אחר מצגי השווא אותם משכיל האיש הזה לפזר בשפע תוך שרבים נופלים בפח.

אתחיל דווקא במחשבה הלקוחה לכאורה מעולם הקונספירציות ומוזמנים אתם להפוך בה על מנת להחליט אם יש בה ממש. רוסיה (לשעבר ברית המועצות) הייתה בעבר ידועה ביכולתה לשתול סוכנים במדינות רבות, באופן מתוחכם ומקצועי. השיטה הייתה להחדיר אדם משלהם למדינת היעד, לאפשר לו להשתלב בחייה ולהכות בה שורשים זה עד אשר בחלוף שנים, לעתים הרבה שנים, הוא מופעל על מנת לקדם האינטרסים של משלחיו. בעגה המקצועית זה נקרא לשתול סוכן רדום, זאת עד אשר מעירים אותו מרבצו על מנת שיפעל. משעשע ? מפחיד? מתחום המחשבות ההזויות? כל אחד יחשוב לעצמו.....

נבחן לרגע את עלייתו של ליברמן בשמי הפוליטיקה הישראלית ופעילויותיו הענפות בזירה הבינלאומית לאורך שנים. ליברמן עלה לארץ בשנת 1978 ותחילת פעילותו הפוליטית הייתה בשיתוף פעולה הדוק עם נתניהו. מאז אותם ימים רחוקים עשה כברת דרך, הספיק לכהן בממשלות והפך למותג מוכר ועובר לסוחר. במשך השנים פעל רבות בעסקים פרטיים וקשריו חובקי העולם, גם עם בעלי הון וממשלות, היו לשם דבר.

זכור לי שסופר בעבר על מדינה ממדינות העולם שנקלעה לתסבוכת כלכלית. על פי השמועה הופעל ליברמן לשכנע את הממשל הרוסי "להטות" את שער הרובל לזמן מה ובפרק הזמן הזה הסתייעה בשינוי שער המטבע המדינה במצוקה ושפרה את מצבה הכלכלי. כמובן שאינני יודע אם השמועה, המעניינת כשלעצמה, היא נכונה - אלא שעצם קיומה והפצתה מלמדת על החשדנות המלווה את פעילותו של ליברמן מזה שנים.

על דבר עלייתו הכלכלית המטאורית, קשריו המפוקפקים לכאורה עם המיליארדר מרטין שלאף, פעילותו כביכול על מנת לקדם אינטרסים של בעלי הון וסכומים גדולים מאד של כסף ששולמו על פי הנטען לבתו הצעירה – על כל אלה אומר רק שברמה הציבורית נותרו שאלות רבות פתוחות, ללא מענה מספק. יצוין שמערכת המשפט הניחה לליברמן שלא הורשע בדבר מן החשדות שיוחסו לו בעבר.

ברשותכם, נבחן לרגע באם הטענה של ליברמן שהוא איש המחנה הלאומי "מחזיקה מים".

"קדושת הארץ" הוא מונח זר לליברמן. יחסו אל אדמת ארץ הקודש הוא מנוכר וקר. על כך תעיד תכניתו המדינית המפורסמת לפיה יהיו חילופי שטחים בינינו לבין אויבינו. נמסור להם איקס ונקבל וואי....זה לא יחס של נאמן לארצו ולמולדתו.

אשר לזיקתו ליהדות דומה שאין הרבה מה לומר, בעיקר נוכח הצטרפותו לתחרות עם ריקא יאיר לפיד, תחרות שכותרתה יכולה להיות- "מי מכה חזק יותר בחרדים". יחסו הבוטה להלכה, לדתיים שבקרבנו (חרדים ולא רק, אלא גם הציונות הדתית)  ולקדשי ישראל בכללם כשרות, קדושת השבת, גיור ונושאים נוספים - כל אלה מעידים על אדם ציני המרוחק מהיהדות מרחק רב.

מבחינה ביטחונית התגלה ליברמן כנמר של נייר. אחת הבדיחות  הפוליטיות הטובות היא התחייבותו המפורשת "לחסל את הנייה" "בתוך ארבעים ושמונה שעות". קיתונות של לעג נשפכו על ליברמן בעניין זה, ולא רק בעניין זה. מתברר שלמילים הגבוהות ולהבטחות המפורשות אין כיסוי.

ורוצה אני להוסיף שאירועי הבחירות האחרונות ומה שמתחולל אצל ליברמן בעקבותיהן מעידים על אדם שאינו רק ציני ולא מוסרי אלא שיש בו גם רוע. על מנת להציל את מעמדו הפוליטי ולהגדיל את כוחו זה, פתח ליברמן במסע משולח רסן נגד היהדות והדתיים. מאחר שזיהה את הזרמים התת קרקעיים בקרב אוכלוסייה נבערת מדעת שהתקשורת הצליחה לשטוף את מוחה לשנאת חרדים, קבל ככל הנראה החלטה מודעת לצאת לציד "בשדות" הנבערות הזו על מנת ללקט שם כמה שיותר מנדטים. למרבה הצער, בינתיים עושה רושם שהמזימה מצליחה ומכוח פוליטי המונה חמישה מנדטים נסק כוחו (על פי הסקרים המתפרסמים) למספר דו ספרתי.

לפי מהלך הדברים אין כל ספק שהאיש הזה יעשה הכול על מנת להמשיך ולהחזיק בעמדות כוח, חבירה לגוש השמאל בכלל זה. מכאן שעל מעריציו בעבר ובהווה להתפכח מהאשליות אותן נטע ליברמן בקרבם ולהימנע מלתת בו אמון מחודש בבחירות הבאות עלינו (לטובה?). נטישת ליברמן על ידי קהל "שבוי" ההולך עמו יד ביד מזה שנים ארוכות הכרחית על מנת למנוע נזק ליהדות, לביטחון ולהתיישבות ואני תקווה שהאמור בשורות לעיל יהווה תרומה צנועה למהלך כזה של היכרות עם אביגדור ליברמן האמתי, ללא מסיכות ומצגי שווא.