אל תקנו אותנו בכיפות סרוגות

כבוד ראש הממשלה, כדאי שתפסיק לספור כיפות ותתחיל לקדם ערכי מוסר וערכי יהדות. הציונות הדתית מחפשת בית לערכיה ולא לכיפותיה

הרב עמיחי גורדין , י"א באב תשע"ט | עודכן: 14:48

אורח חשוב הגיע לביקור בעלוני השבת, כבוד ראש הממשלה. לא לבדו הגיע ראש הממשלה, מימינו ומשמאלו מלווים אותו חברי כנסת דתיים ממפלגתו, ובשורה בפיהם - הליכוד הוא בית לבני הציונות הדתית.

הערכה גדולה לי לראש הממשלה על פעילותו הביטחונית-מדינית-כלכלית. הערכה גדולה לי לחברי הכנסת הדתיים שבליכוד על פעילותם הציבורית. אבל במחילה מכם, ככה לא בונים בית.

פעם התרגשנו מהילד הג'ינג'י הדתי בתוכנית ריצ'רץ', מאז התבגרנו ברוך ה'. אנחנו כבר פחות מסתכלים על הכיפה ויותרעל מה שיש מתחתיה. 

כבוד ראש הממשלה, כדאי שתפסיק לספור כיפות ותתחיל לקדם ערכי מוסר וערכי יהדות. הציונות הדתית מחפשת בית לערכיה ולא לכיפותיה. אנחנו מחפשים יושרה ונקיות. אנחנו מחפשים מדינה יהודית.

מתי טרחת לקדם ערך תרבותי-יהודי כלשהו? מתי נקפת אצבע כדי למנות רבני ערים ציונים-דתיים שמקדמים יהדות מתוך חיבור לחברה הישראלית, ולא מתוך התנגשות? מי הוא זה שנתן למפלגות החרדיות לשלוט ברבנות הראשית ובמשרד הדתות ללא עוררין ולקדם שם סדר יום חרדי?

כששר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', דיבר על הצורך ליצור איזון בין רצוננו לשמור על צביון השבת לבין הצורך להתחשב באוכלוסיות רחבות ומגוונות, במקום לסייע ולחזק את האמירה הממלכתית הזאת, בחרת להצטרף לליברמן ולפיד ולתקוף אותו. מעניין אם היית מתבטא כך ביחס לדרעי או לליצמן.

כשעולם הישיבות הציוניות עמד בפני סכנה, השארת את הבמה לאורי אריאל ולאיילת שקד שנלחמו למען הישיבות הללו. כשהיו קשיים עם השירות המשותף בצבא לא נקפת אצבע כדי לסייע. אלמלא האמפטיה והאכפתיות של הרמטכ"ל הקודם' ספק אם יכולנו לשרת היום בצבא תוך שמירה על ההלכה.

אל תשחדו אותנו בחברי כנסת ציונים-דתיים. לא כיפות סרוגות צריכים אנחנו, כי אם ערכים ציונים-דתיים.