דגל מחפש בית

מדברים על ספק של סיכון לקולות הימין, אך מולו עומדת הסכנה לכל היקר לנו במדינתנו.

אבנר פורת , כ"א באב תשע"ט

'אז מה הקטע שלכם? הרי ברור שאין לכם סיכוי לעבור. אז למה אתם משגעים את כל המערכת? כל זה בשביל להעביר מסר? עוד פעם תזרקו קולות לפח ותזיקו לימין?'

בשביל לענות על שאלת אחוז החסימה צריך להזכיר שוב על מה קמה מפלגת 'נעם'. אם נסכם זאת במילה אחת: וואקום. ובשתי מילים: וואקום מסוכן. 

במשרד החינוך ישנה השפעה משמעותית של גורמים, שאם לומר זאת בצורה עדינה, יהדותה של מדינת ישראל היא דבר מיותר ומזיק לתפיסתם. במסגרת זו אחוז ניכר מהמנהלים עברו הכשרות בחסות הקרן החדשה. האיחוד האירופי מממן את מט"ח, גוף מרכזי במערכת החינוך. חמישה ארגונים של הקהילה ה"גאה" פועלים במוסדות חינוך החל מגיל 3, כולל החמ"ד. 

בצה"ל מממנים מאות הפסקות הריון בשנה וכן ניתוחים לשינוי מין. היוהל"ם (יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר), שמובילה את מהפך שילוב הלוחמות בצה"ל, הקיפה עצמה ביועצות אזרחיות שנמצאות במרחב שבין מרצ וחד"ש ותומכות בסרבנות. היא גם מצויה בקשר מתמיד עם שדולת הנשים, מבית הקרן החדשה. זו הקרן, ששבעה מארגוניה מעבירים סדנאות של פעילות חינוכית לקציני צה"ל בדרגות השונות.

מספר רשויות מקומיות אסרו על קיום אירועים בהפרדה מגדרית, בהתאם למדיניותה של דינה זילבר.

השבת במרחב הציבורי הולכת ונרמסת.

מתווה חלוקת הכותל ומסירת חלקו הדרומי לרפורמים מקודם, וכך גם רפורמת הגיור, שמשמעותה מתן דריסת רגל למעוניינים בקידום גיור אלטרנטיבי ובהכנסת גויים למדינת ישראל.

וזה רק על קצה המזלג ממה שמתרחש מתחת לפני השטח, בשנות שלטון הימין.

כמעט כל מי שאנו מציגים בפניו את הדברים, מבין שמתרחש פה משהו נורא שחייב להיעצר. 
משהו, שאזרחי מדינת ישראל לא בחרו בו ולא נשאלו על הלגיטימיות שלו.

ופה מגיע הוואקום. 

כיום אין במערכת הפוליטית מי ששם בראש מעייניו את המאבק הזה. זוהי הסיבה שקמנו.

מה גורם לנו לחשוב שיש למהלך הזה סיכוי מעשי?

במהלך מדהים, שמובל על ידי אנשי מקצוע, אסטרטגים, ופעילי שטח, הצליחה 'נעם' בתוך כחודש להיכנס לסדר היום התקשורתי. 
נערך מבצע התרמה מרשים ביותר, התקיימו חוגי בית רבים ברחבי הארץ, הוקמו דוכני הסברה במרכזי הערים  ועוד ועוד.

קהל היעד של 'נעם' הינו רחב ומגוון. ציבור חרדי שאינו מוצא את מקומו במפלגות הקיימות, ציבור מסורתי שחש כי משהו לא טוב מתרחש סביבו, וכמובן ציבור דתי לאומי,  שלא שכח את דגלו המרכזי כציבור שמאמין במדינת ישראל ונושא באחריות לאופייה היהודי, כפי שפעלו נציגיו בעבר, כאשר, למשל, לא היססו להפיל ממשלה על חילול שבת.

לו לפני ארבע עשרה שנים וחצי, הייתה מתמודדת בבחירות מפלגה אחת ויחידה שמתנגדת לגירוש ולעקירה, והיה סימן שאלה מעל יכולתה לעבור את אחוז החסימה, היעלה על הדעת שהיו מנסים להניא אותם מלרוץ מחשש לפגיעה במנדטים של הימין?

אז זהו, שאנחנו לא נמצאים כעת לפני התנתקות, אלא ממש במהלכה, והפעם היא לא נוגעת לחבל ארץ מסוים ולאלפי גיבורים, אלא היא מתחוללת בכל המערכות של מדינת ישראל, ומוזנת במאות מיליוני דולרים של מי שרוצים כאן מדינת כל אזרחיה.

מדברים על ספק של סיכון לקולות הימין, אך מולו עומדת הסכנה לכל היקר לנו במדינתנו.

מאז ומעולם זה היה דגלה המרכזי של הציונות הדתית. לא רק בדיבורים או מעשים רפים אלא במאבק נחוש וממוקד מטרה. 

הציונות הדתית מחפשת בית חדש לתקוע בו את הדגל. 'נעם' פותחת לה את הדלת.