התקשורת בוגדת בייעודה

דעו לכם, שחצנים עלובים, שאם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, לא יהיה לאיש חפץ בכם ותיהפכו למטרד בעיני אלה ששירתתם בנאמנות כזאת.

בני ציפר , ב' באלול תשע"ט

דעות בני ציפר
בני ציפר
צילום: יוני קמפינסקי

התקשורת הישראלית הגיעה בזמן האחרון לשלב הנמוך ביותר של בגידה בייעודה: היא איבדה לחלוטין את היכולת להתבונן על עצמה ולהטיל ספק בעצמה.

התקשורת נהפכה למין מסדר או כת, שכל מי שמעז לערער על האקסיומות שלה, דינו להיזרק ממנה או לשוליה. וכל מי שמציית לאקסיומות שלה עולה ומצליח. 

לא בכדי אומרים לי עולים ותיקים מבריה״מ לשעבר, שמצב התקשורת בארץ זהה לחלוטין למצבה של העיתונות ברוסיה הסובייטית, רק להפך: שם סיפרו שקרים תחת הכותרת של ״פראוודה״ (אמת) כדי להלל את המדינה והמפלגה והמנהיג, וכאן מספרים שקרים במסווה של אמת כדי להכפיש את המדינה, המפלגה השלטת והמנהיג. 

ואלה האקסיומות שחברי הכת התקשורתית הישראלית אמורים לשנן יומם ולילה ולדבר בם בשכבם ובקומם: 1. צריך לעשות הכל כדי להפיל את נתניהו. 2. כל האמצעים כשרים להשגת המטרה הזאת. 3. אבל כדי להיראות אמינים בעיני העם הצורך את התקשורת, צריך להעמיד פנים של קורבנות נרדפים. לשם כך יש לספר שחופש העיתונות בסכנה, וכדי להמחיש זאת - לספר שלעיתונאי פלוני הצמידה המשטרה מאבטח שיגן עליו מזעם ההמון כביכול, שעה שספק אם זה נכון בכלל.

אני ער למצב האנוש הזה של התקשורת מפני שאני חלק ממנה. כמו דון קיחוטה שנלחם בטחנות רוח אני מכלה את גרוני באולפני הטלוויזיה כדי לגרום לעמיתיי להפסיק להיות כל כך קונפורמיסטים לכל הרוחות ולהפסיק לראות את עצמם כגיבורים, שעה שאינם ברובם אלא דקלמנים של מסרים שהושמו בפיהם, שהשורה התחתונה שלהם היא תמיד ״צריך להפיל את נתניהו וכל האמצעים לכך כשרים״.

לכן שמחתי כל כך, למען בריאותה של התקשורת עצמה, שנתניהו יצא בסוף השבוע בסרטון המצביע על מצב ההידרדרות והשקר העצמי שהתקשורת הגיעה אליו. שתיתי את דבריו בצמא והרגשתי שהוא מדבר מפי.

לדעתי הוא גם דיבר בשמם של עוד עיתונאים ואנשי תקשורת שאינם שבעי רצון, בדיוק כמוני, מדרגת השחץ והיהירות והזחיחות שהגיעו אליה אותם עיתונאי צמרת שיצאו למלחמת חורמה על נתניהו.

דעו לכם, שחצנים עלובים, מעמידי פני קורבנות, שאם חס וחלילה בגללכם ייפול נתניהו והימין לא יצליח להרכיב ממשלה (אנא אלוהים עשה הכל כדי שזה לא יקרה), לא יהיה לאיש חפץ בכם כי הרי תיהפכו למטרד בעיני אלה ששירתתם בנאמנות כזאת. ואז יתגלה לעיני כל העם שאת כל כוחכם ואורכם שאבתם בעצם מנתניהו, ובלעדיו (חס וחלילה) תהיו כוכבים כבויים ואלמונים הנעים בלי מטרה בחלל.