תרופה נגד אדישות

השמאל מחכה לרגע שבו ישלוף את כל הכלים שברשותו על מנת להחליף את שלטון הימין. הפעם זה מסוכן יותר בגלל גורם אחד: אביגדור ליברמן

דור חרלפ , ח' באלול תשע"ט

דעות Liberman: 'If I'm Shin Bet, Liberman's KGB'
Liberman: 'If I'm Shin Bet, Liberman's KGB'
ערוץ 7

מי שלא חי בשטח בשבועות האחרונים לא מבין עד הסוף את רמת האדישות הגבוהה שקיימת בין אזרחי ישראל לקראת הבחירות הקרובות.

בזמן בחירות, אדישות היא מחלה, וכמו כל מחלה, חייבים לטפל בה ומהר כדי שהתוצאות שלה לא יהיו הרסניות. האדישות הזו לאחוז הצבעה נמוך ואחוז הצבעה נמוך משרת אך ורק צד אחד: הצד שלהוט להחליף את השלטון או במילה אחת, השמאל.

לצערי, יש מי שהתרגל כבר שבממשלת ישראל יושבות מפלגות ימין, הקואליציה היא לאומית וראש הממשלה הוא יו"ר הליכוד – וזו הסכנה הכי גדולה שלנו. השאננות שאני רואה וחש בקרב מצביעי ימין הולכת ומתרחבת. הרי ברור שמי שלחוץ ולהוט להחליף את השלטון ולהעלות פה ממשלת שמאל ייצא להצביע ביום הבחירות, אבל אני לא יכול להבין איך מחנה הימין הולך להפקיר את השטח באותו יום.

לפני מספר שבועות הצלחנו, לאחר עבודה מאומצת, לאתר את הקלפיות והאזורים בהם מתגוררת אוכלוסייה בעלת נטייה ימנית-ליכודית אבל אחוז ההצבעה הוא נמוך משמעותית. החלטנו הפעם להתמקד באותם אנשים שלא בהכרח ייצאו להצביע ביום הבחירות. גייסנו לשם כך את כל חברי הכנסת והשרים של הליכוד. קראנו לזה מבצע "מדור לדור". הכל במטרה אחת: לדאוג שאחוז ההצבעה לא יהיה נמוך, מה שישרת את מחנה השמאל שסיכוי לא מבוטל שיצליח להעלות כאן ממשלת שמאל וויתורים יום אחרי הבחירות.

השאננות הימנית נובעת משנים ארוכות של ישיבה בקואליציה. לצערי המחנה שלנו פיתח את הרגל השאננות המגונה. באופן טבעי, מחנה השמאל שיושב שנים באופוזיציה רק מחכה לרגע בו יכול יהיה לשלוף את כל הכלים שברשותו על מנת להחליף את שלטון הימין. בכל מערכת בחירות זה קריטי ומסוכן, אבל הפעם באמת ולו רק בגלל גורם אחד: אביגדור ליברמן.

ליברמן הונה את מצביעי הימין בפעם שעברה כשהודיע שימליץ על יו"ר הליכוד, נתניהו, לעמוד בראשות הממשלה, אבל הערים קשיים על גבי קשיים להקמת ממשלה ימנית. הפעם הוא בכלל לא מתחייב להמליץ על רה"מ נתניהו, להפך. הוא פועל בכל כוחו להעלות פה ממשלת שמאל. בכל הסקרים לימין אין בכלל רוב להקמת ממשלה. כשליברמן הוא לשון מאזניים, והוא נהנה להיות כזה, אסור לנו לוותר על הקול שלנו ביום הבחירות.

מצביעי הימין, צאו מהאדישות. אל תתאהבו בסקרים. הם החומר המאלחש הכי מסוכן במערכת בחירות. האנשים הם אלה שעושים את המנדטים, ורק אתם תקבעו אם תקום פה ממשלת ימין חזקה, או ממשלת שמאל של ויתורים.