שבע בום!

למרות הערכתי הרבה לפעילות הביטחונית השוטפת שמבצע צה"ל והשב"כ ניתן לומר שהפעילות המבצעית מתבצעת בפינצטה ו"במידתיות"

מיכאל שרון , י' באלול תשע"ט

דעות מיפוי בתי המחבלים
מיפוי בתי המחבלים
צילום: עצמי

לצה"ל ולגופי הביטחון השונים, שאמונים על ביטחון מדינת ישראל, קיימות שבע זירות :איראן, עיראק, סוריה, לבנון, עזה, דרום סיני ויהודה ושומרון. 

בזירות אלו מתבצעות פעולות רבות הן במישור המודיעיני והן  במישור המבצעי, וכאשר עולה צורך מבצעי פועלים שם ללא מורא וללא היסוס.

מאז הפיגוע במעיין דני צה"ל ובעיקר בשב"כ מנסים להתחקות אחר המחבלים אשר ביצעו "פיגוע איכותי". ייתכן ואנו עדים לשינוי בפרדיגמה בזירה הערבית ביו"ש. 

אין ספק שהפיגוע הנ"ל יוצא דופן בכל פרמטר מבצעי אשר מעיד על התארגנות של חוליה שלא רק ביצעה "פיגוע איכות" אלא גם ידעה להשאיר אחריה תהיות ודילמות טקטיות רבות לאנשי האבטחה ולכוחות הביטחון.

מכירים את המשחק שבע בום?

כללי המשחק: אין לבטא מספרים המכילים את הספרה שבע או מתחלקים בשבע ללא שארית. במקום לבטא מספרים אלו, יש לומר "בום". 

לצערי, זאת ההרגשה שלי כי כך פועלים ביו"ש. נכון שיש ביטחון שוטף שללא ספק מביא תועלת רבה לתושבי יו"ש ולמדינת ישראל רק בשנה האחרונה דיווח ראש השב"כ כי סוכלו מעל חמש מאות פיגועים קשים בממוצע כמעט שניים ביום.

אבל, ולמרות הערכתי הרבה לפעילות הביטחונית השוטפת שמבצע צה"ל והשב"כ ניתן לומר שהפעילות המבצעית מתבצעת בפינצטה ו"במידתיות". 

קיימת אצלי ההרגשה שמבוקשים אשר פעם היו מתחבאים מכוחות הביטחון, היום מסתובבים ברחובות  בנינוחות עם נשק ברחוב הראשי בשכם, טול כרם וג'ינין.

הבום לא צריך להישמע כדי לבצע "כיסוח דשא" כנגד ארגוני הטרור ביו"ש, הפעילות של כוחות הביטחון צריכות להיות אגרסיביות בשגרה ובמיוחד לאחר פיגועים.

לאחר ירי רקטה מעזה לשטח מדינת ישראל ישנה תגובה מיידית  אל עבר מטרות ארגון הטרור חמאס (אפשר כמובן לחלוק על ה"מטרות") אך לאחר פיגוע של "מחבל בודד" צה"ל נראה נבוך למדיי לגבי תגובתו בשטח.

צה"ל צריך לבנות בנק מטרות איכותי ולטפל בו כל העת בשגרה ובטח ובטח כתגובה לפיגועים.

לא ייתכן שמבוקשים ומחבלים כיום יסתובבו בגדה עם ביטחון עצמי, הם צריכים להרגיש בכל רגע תחושת נרדפות ובתחושה כי כל יציאה שלהם לרחוב תהייה היציאה האחרונה.

צה"ל צריך לצאת למבצע "מכסחת דשא" כנגד ארגוני הטרור השונים כי לתושבים המתגוררים ביו"ש אין כיפת ברזל כנגד המחבלים. 

לצערנו המתיישבים הם כיפת הברזל בעודם עשויים מבשר, ודם.