בעוצמה ובנועם אבל ימינה

בפוליטיקה צריך להיות חכם, ולא פחות חשוב מכך נדרשת הרבה אחריות. אחריות על המעשים שלך, אחריות ציבורית

שלמה אזולאי , י"א באלול תשע"ט

דעות סמווטריץ' ובן גביר. ארכיון
סמווטריץ' ובן גביר. ארכיון
צילום: באדיבות המצולם

ושוב כמו כל בחירות שוב עומד לו הבוחר הדתי ותוהה~ הבית היהודי? עוצמה יהודית? נעם? מפלגות ושברי מפלגות מונחים בקלפיות..

אני כותב את הדברים באמת מדם ליבי. למה אנחנו לא לומדים מהעבר? למה שוב אנחנו נופלים ומבזבזים את הקול שלנו וזורקים כ"כ הרבה קולות לפח? תגידו, באיזו זכות אנשים מכובדים ורציניים מוכנים לשחק בנו כל כך בקלות, איפה האחריות של אותם אנשים שמתיימרים להיות נציגים בכנסת? תשמעו חברים, בבחירות האלה יותר מתמיד ברור שהשאלה המרכזית והחשובה היא האם יהיה לגוש הימין-חרדים 61 מנדטים?

והיה ולא - כנראה שתהיה לנו ממשלת אחדות או בעברית - ממשלת שמאל. המשמעות של ממשלת שמאל זה קודם כל העובדה שזו תהיה ממשלה פחות יהודית בכל המובנים, וכמובן בנושא של ארץ ישראל וההתיישבות ביש"ע.

לפני הסיבות העקרוניות, מתמטיקה פשוטה: לפני 3 חודשים עוצמה יהודית ביחד עם הבית היהודי והאיחוד לאומי קיבלו 160,000 קולות, אז איך עכשיו לבד הם יקבלו 140,000? איך?

בגזרת מפלגת ׳נעם׳ המצב מביך כל כך שלא ברור מה הרציונל שלהם אם יש כזה.. אז באמת חבל! חבל על קולות שהפעם הם קריטיים להקמת ממשלה ימנית ויהודית.

וברמה העקרונית- בפוליטיקה צריך להיות חכם, ולא פחות חשוב מכך נדרשת הרבה אחריות. אחריות על המעשים שלך, אחריות ציבורית. אני בטוח שהרב רפי ובצלאל סמוטריץ לא ששו להתחבר עם הימין החדש (וכנ"ל הפוך מהכיוון של בנט ושקד) לא שהם הבינו דבר מאוד פשוט - כדי שנראה אותם בכנסת הבאה, ובכלל כדי שיהיה ייצוג לציבור הדתי לאומי התורני, היה צורך בחיבור טכני לימין החדש. חיבור הכי מעשי שיש, חיבור שהוא ברירת המחדל לאור הבחירות האחרונות או בשתי מילים: אחריות לאומית.

בתכלס ,יש רק אדם אחד בעולם שיכול לייצג אתכם במאה אחוז – אתם בעצמכם! כשאתם הולכים להצביע אתם צריכים לחשוב מי ייצג את מגוון הערכים שאתם מאמינים בהם בכנסת, ולא מי מדבר על נקודה אחת חשובה ככל שתהיה או צועק את האמת הכי אמיתית בצורה חזקה ואגרסיבית.

בעיניי יש אדם אחד שאי אפשר להתעלם מנוכחותו  - שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. היכולות המעשיות בשילוב הרהיטות והחוכמה הופכים אותו לפוליטיקאי הכי טוב שהיה בציבור הדתי בשנים האחרונות. וכשמדברים על קידום של המדינה שלנו למדינה יהודית יותר ועל מלחמה בבג"ץ ובכל ארגוני השמאל, אני לא חושב שמישהו יכול להתחרות בו בכלל. טוב, תמיד יש את מי שבוחרים לצעוק ויש את מי שבוחרים לעשות. ככה זה בחיים.

ועוד מילה על נעם ועוצמה יהודית - אנשי נעם הם אנשים יקרים שמציפים נקודות חשובות. אבל, זה לא נורמאלי בעיניי לעסוק כל הזמן בהשמצה של מפלגות אחרות. לא נורמאלילחשוב שכל מי שהוא לא בדיוק בקו שלך הוא כופר / נוצרי / רפורמי ועוד. זה לא נורמאלי לרוץ לכנסת כשאין לך אפילו מנדט אחד. זה לא נורמאלי להציג את המציאות בצורה כל כך שחורה כאילו אנחנו לפני שואה וכאילו שעוד 20 שנה לא יהיו יותר משפחות רגילות בעמ"י. זה לא נורמאלי לצעוק בלי סוף סיסמאות בלי להציג אפילו תוכנית אחת מעשית. 

ההתלהבות התוך מגזרית הזאת והתחושה כאילו כל עם ישראל מבינים עכשיו ש"אבא ואמא = משפחה" היא לא פחות מהזויה ותלושה מהמציאות, לחשוב שאם נעם יכנסו לכנסת כל בעיות המדינה יפתרו והם יעשו יותר ממה שהבית היהודי עושים ויעשו זה חלומות באספמיה. מאוד מקווה שכל הסיפור פה זה רק רצון להשמיע את העקרונות ויום לפני הבחירות הם יפרשו. אבל אם לא, אז אין מילה אחרת חוץ ממגוחך ומכעיס.

במקרה של עוצמה יהודית ההיסטוריה מלמדת שבכל הפעמים שהם רצו (ביחד עם מפלגות נוספות) הם לא עברו את אחוז החסימה, אז מה שונה הפעם? כואב הלב על איתמר בן גביר שהחמיץ את האפשרות שסוף סוף עוצמה יהודית תהיה בכנסת. אבל אל תשתתפו בהתאבדות הזאת שעלולה להביא עלינו ממשלת שמאל.

וכמו שכבר אמר אחד המשוררים בני זמננו "מתי אלמד לבחור נכון? להאמין לראות שטוב.."