תרשו לי שלא להתרגש

תגיות: נתנאל נדב
נתנאל נדב , י"א באלול תשע"ט

עומד לו ראש ממשלה, אחרי ששיחק בנשימה הסדירה של מדינה שלמה, ומצהיר את מה שצריך היה להצהיר עוד בקמפיין הבחירות שלו ב96.

סיפוח הבקעה, וכל שטחי יו"ש שאותם שכח נתניהו, זו לא הצהרה דרמטית. זו מדיניות ימין שצריכה להיות ברורה מאליה לכל מנהיג מהמחנה הלאומי. או שאולי הסכם מסירת חברון ונאום בר אילן לא היו רק כורח המציאות?

את חוק רמת הגולן, אגב, העביר מנחם בגין ב14 לדצמבר 1981, בממשלה, בוועדות ובשלוש קריאות בכנסת, ביום אחד, חרף החרמות הדיונים מצד ה'מערך' והתנגדותם לחוק. תזכרו את זה כשאתם משלשלים 'מחל' בקלפי.

אילאיל שחר חשפה הבוקר בגל"צ שנתניהו אכן ביקש לייצר מהלך שובר שוויון לקראת הבחירות, לבצע הליך דומה לזה שביצע מנחם בגין ולספח באופן מידי את בקעת הירדן. התנגדות היועצים המשפטיים מנעה את זה ממנו בטענה שבג"ץ יפסול את החוק כי לממשלה שלא קמה אין את הגושפנקה לבצע זאת ללא תמיכה ציבורית רחבה.

לנתניהו הייתה ההזדמנות להעביר את 'פסקת ההתגברות' בכנסת הקודמת, שהייתה מונעת את המציאות הזו בדיוק. שלטון מערכת המשפט ושיתוק הכנסת והממשלה מביצוע מדיניות. הוא בחר שלא לעשות זאת. 
תזכרו את זה אם אתם משלשלם 'מחל' בקלפי.

אותו בג"ץ, אגב, פסק לפני שנה שהכפר הבדואי 'חאן אל-אחמר', שנעדר מהמפות שהציג אמש נתניהו, יפונה וייהרס. נתניהו, שהבטיח לפנות, ביקש לדחות את מועד הפינוי בפעם השישית (!) ביוני האחרון. הבטחות, צריך לקיים. ואם ריבונותה של מדינת היהודים השלמה חשובה לנתניהו, שיתחיל מהחאן. תזכרו את זה אם אתם עוד חושבים לשלשל 'מחל' בקלפי.

למורת רוחו של נתניהו, השיח הציבורי היום מתחלק בין השיח המדיני (אותו הוא מבקש לייצר בימים האחרונים, החל מחוק המצלמות, דרך הגרעין האיראני וכלה בסיפוח שטחים) לבין השיח הביטחוני, בעקבות הירי לאשדוד ואשקלון ותמונות ראש ממשלה מתמגן מפני ארגון טרור מורתע למחצה.

אהוד ברק ביקר את הבריחה מהאירוע המקומי במקום ניהולו, גבי אשכנזי הפך לרמבו היומי והתגאה שחוגי הבית שלהם באשקלון המשיכו להתקיים והרשתות מלאות בדיונים על 'האם נתניהו צריך היה להתמגן ובאיזה אופן'.

אני לא יודע אם תזכרו את תמונות ההתמגנות של נתניהו עד הבחירות, אבל את ירי הקטיושות, הקסאמים והגראדים המטווחים את הדרום כבר 18 שנה, תזכרו. לפני שאתם משלשלים 'מחל' בקלפי.

במקום סתם לשלשל, קחו צעד ימינה.