רמטכלי ההחלנה

שיח הבחירות של הרמטכ"לים מעיד כאלף עדים על מה שאנו ידענו מראש. הראש חולה. חולה מאד וחילוני מאד.

עידן לוי , ט"ו באלול תשע"ט

דעות גדי איזנקוט
גדי איזנקוט
צילום: דובר צה"ל

"ממשלת אחדות חילונית", "לעצור את ההדתה". ככה, בלי בושה יצאו בקמפיין שלושת הרמטכ"לים לשעבר בני גנץ, בוגי יעלון, וגבי אשכנזי. תוסיפו את איש השמאל הקיצוני רב-אלוף אהוד ברק ששלף את מטבע ההדתה כבר הרבה לפניהם.

אם תרצו תוסיפו את חברו למפלגה הקיצונית האלוף במילואים יאיר גולן, שהיה מועמד לרמטכ"לות וכעת הוא אחיו לנשק-נגד-דתיים של ניצן הורביץ. תתכוננו גם לפוליטיקאים-קצינים שממתינים כרגע בשמש להפשרה כדי להצטרף לחגיגת השמאל כמו למשל רב-אלוף גדי איזנקוט שככל הנראה לא נמצא אותו ב"בית היהודי" וגם לא בליכוד. מוזר שהצלחנו לנחש מראש.

זה לא היה מעניין אם התופעה הזאת, של השפיצים הכי בכירים של מערכת הבטחון, לא היתה מעידה על הקרחון העצום של ההתנגדות לציונות-הדתית, לחיילים ומפקדים דתיים, בתוך הצבא בעשרים השנים האחרונות.

כאשר הוקם ארגון "צו אחד" כתגובה לגילוחי הזקנים המאסיביים של איזנקוט, היתה לחלק מהציבור הדתי-לאומי תחושה חמוצה. "מה? ככה לצאת נגד צה"ל?" "איפה הממלכתיות?"

כיום, שיח הבחירות של הרמטכ"לים מעיד כאלף עדים על מה שאנו ידענו מראש. הראש חולה. חולה מאד וחילוני מאד. אפשר לנתח למה זה קרה ובאיזו הרצאה או לימודים הושתל הצ'יפ של שנאת היהדות, והרעיון של "אחדות חילונית" בראש של הקצינים שהזכרתי לעיל. אבל זאת עובדה.

עובדה שסוחפת ומזינה את הגל העצום של התקשורת שגוזרת סרטונים של רבני מכינות ומשדרת תעמולה שקרית נגד מכינות וישיבות שהוציאו את טובי המפקדים והלוחמים. מתברר שהם באמת טובים בשביל רמטכ"לי ההחלנה של כחול-לבן והמחנה הדמו-דמוקרטי. טובים למות. לא טובים להיות במטכ"ל.

על קצה הקרחון המוחלן הזה עלתה הספינה של הציונות הדתית והיא תקועה שם. תתארו לכם, אם הראש, הרמטכ"לים, אחרי שלושים וארבעים שנות שירות כל כך סולדים ובזים לדתיים, מה חילחל למטה? לדרג שתחתיהם? האם הבוז הזה נעצר איפשהו בשדרת הפיקוד? עם כאלה רמטכ"לים, למישהו יש ספק שכיפה מורידה נקודות בדרך למעלה?

גנץ פוסל את הרב רפי פרץ שכיהן תחתיו כרבצ"ר ושימש שכפ"ץ מול ביקורת רבנים על פסקי הלכה של שעת הדחק ודיעבד – בשם האחדות. השכפ"ץ הפך לשר חינוך וכעת חוטף אש מגנץ בעצמו שאוהב להשתמש בדתיים – ולזרוק. אחדות? הצחקתם.

רק "אחדות חילונית." אולי זאת הסיבה שלכל הציבור הענק של המסורתיים בצה"ל אין שום ביטוי יהודי. "אתם בכלל חילוניים, כמונו" אומרים להם הגנצים והלפידים. בדיוק, אבל בדיוק כמו מכחישי היהדות של  "הפורום החילוני" הקיקיוני שמנסה לייצר לעצמו תדמית של רוב.

זה אולי לא נעים, אבל טוב שארבעה רמטכ"לים אומרים לנו את האמת בפנים. ככה נבין שמלחמה על זכויות החייל הדתי היא לא פריווליגיה אלא צורך השעה וצורך לאומי.