על קרן הצבי

כיצד יבקר צבי האוזר במשרדי ארגון קהלת, עימו קידם את חוק הלאום, כאשר הוא עצמו היה גשר לאלו השואפים בגלוי למחוק את הציונות?

מתן פלג , כ"ד באלול תשע"ט

דעות האוזר והנדל
האוזר והנדל
צילום: אור אלכסנברג

עצוב לראות מה קורה לחבורה הלאומית כביכול של מפלגת כחול לבן. "רשימת תלם". אלה שהצפייה מהם הייתה שיהוו עמוד השדרה הערכי של הנבחרת הכללית כולה. 

הניגודיות הזו, שבין להוות הגוון ששמר על הפרוייקט כולו כמפלגת מרכז ולא מפלגת שמאל, לבין דהייתו המיידית וחוסר יכולתו לעקב את יו"ר המפלגה לפנות בראש וראשונה למפלגה אנטי ציונית מבוהקת, היא בלתי נתפסת. 

איש מהם לא פצה פה. לא אחר הטלפון של היו"ר.  גם לא אחר המלצת הרשימה המשותפת בהם. רשימה להזכיר שאינה רק אנטי ציונית אשר אף מתנגדת להשתלבות ערבים בשירות לאומי, אלא כזו שבין חבריה תומכי טרור ומזדהים פומביים עם מחבלים רוצחים. לא יאמן. 

אפשר לחזור אל התרגיל המסריח אי שם בשנות ה-90, עת קנו שני ח"כים בימין ברכב מיצובישי. במקרה דנן, הייתה העריקה הפוליטית לפחות צמודת אתנן. רכב שרד.  

המצב הנוכחי נראה חמור עוד יותר, שכן תמורת השתיקה נוכח חציית קווים היסטורית (מאז קום המדינה לא פנה ראש המפלגה הגדולה בישראל, קודם כל למפלגה אנטי ציונית) הסתפקו בהתבצרות על כיסא העור. 

בעור של צבי קנו את חברי הכנסת שעשו קריירה שלמה מלספר לעולם עד כמה הם ערכיים וישרים. האוזר ויועז. איזו צדקנות במשקל של אפס גרם. 

אבל שעון החול נלחץ ללא ספק. כי הציבור הישראלי פיקח בהרבה ואת הצביעות המחפירה הזו הוא מזהה מקילומטרים. 

שנאת ביבי לא עיוורה אותם עד כדי כך שיעדיפו שיתופי פעולה עם רשימה שכבר שני חברים לשעבר בה נתפסו האחד על ריגול והשני על סיוע לטרור. תומכי סמיר קונטאר וכדומה. זה הכסא. התחושה הממכרת. על זה מוכרים ערכים היונקים מתרבות קדמונית בת 5,000 שנה. 

כיצד יביטו בפניהם של המשפחות השכולות ופצועי צה"ל, להגיד להם שהתקרנפו בזמן שהיו"ר שלהם עשה מהלכים פוליטיים עם אלו הנותנים רוח גבית לטרור. 
 
כיצד יבקר צבי האוזר במשרדי קהלת, שיחד עמלו וקידמו את חשיבות הרעיון של חוק יסוד הלאום, כאשר הוא עצמו היה גשר לאלו השואפים בגלוי למחוק את הציונות מעל פני האדמה?

ובכל זאת יש תקווה אחת בימים אלו של סליחות וחשבון נפש. אולי משהו ימצא את האומץ בתוכו לקרוא קריאה ולשוב לערכים. כי שום כיסא זמני בעולם הזה לא יצדיק מצפון מיוסר עד סוף החיים. וזה בדיוק מה שמצפה לחברי תלם אם ימשיכו לבחור בשתיקת עור הצבי.