הנאום של ישראל זעירא בכיכר רבין

ישראל זעירא , ה' בחשון תש"פ

מתוך דברים שנשאתי אתמול בככר (משום מה לא קראו לי לבמה אז דברתי לזה שעמד לידי).

אהובינו שונאינו שלום.

אילו רבין לא היה נרצח, נתניהו היה מביס אותו ב-96 בפער עצום. העוול שהרוצח עשה לימין, בכך שהפך אותו לשק החבטות שלכם, לא יסולח לעולם.

ניצלתם באופן ציני אז, וחלקכם ממשיך גם היום, לרקוד על הדם ולהאשים אותי ואת חבריי בהסתה שקדמה לרצח. ובכן אני דוחה את האשמה.

הנאנסת זה אני וחבריי המתנחלים. אנחנו הופקרנו בהסכם אוסלו לשיני המרצחים שאתם נתתם להם רובים. בואו לא נתבלבל ולא נשכח איך רבין ז"ל קרא לנו פרופלורים והצהיר באופן שלא יאמן שהוא רוה"מ של 98 אחוז מהעם.

בעצרת השלום בה נרצח כאן בככר מלכי ישראל נאלצתם להביא אמנים רבים כדי למשוך את הקהל המועט שהגיע. כן אל תשכתבו את ההיסטוריה.

בעקבות הסכם אוסלו והפיגועים שנגרמו ישירות בגינו, רבין והשמאל היו בשפל ציבורי חסר תקדים. רוב הציבור הבין שאוסלו הוא אסון וחייבים לשנות כיוון ומייד. הפיגועים בהתיישבות כמו גם בחיילינו ובכל מקום גרמו לתסיסה עזה בעם. ההפגנות הלכו וגברו.

רבין ז"ל, שגנב את השלטון באופן חוקי כביכול, דרך השוחד לגולדפרב וגונן שגב ונשען על ממשלת מיעוט בתמיכת הגיס החמישי הערבי, הבין שאיבד את הלגיטימיות ועמד לעצור את תהליך אוסלו. מי שהיה עם הגב אל הקיר היו המתנחלים הגיבורים שביטחונם הופקר בידי המשטרה של עראפת.

ההפגנות הלגיטימיות בהם הובע זעם רב על מהלך היסטורי שנעשה בחוסר אחריות, היו צמחוניות לגמרי בהשוואה להפגנת עולי אתיופיה האחרונה. גם האמירות הקשות שנאמרו בידי מנהיגים ורבנים למעט שוליים זניחים היו לגיטימיים לחלוטין ביחס לדם הרב שנשפך. אבל הרצח הנורא הפך את הקערה.

האשמים הפכו למאשימים.(המצאתם מושג מרושע "קורבנות השלום"), אלו שצריכים לעשות חשבון נפש היכו על החזה של היריב הפוליטי ובנסיון נואל לחזור לשלטון בכל מחיר העדיפו להמשיך את מסע השיסוי. גם למכור את יוסף וגם להאשים אותו שהוא מנסה להתגונן ולהמשיך לחלום.

ובכן, כל עוד תנסו למנף את הרצח לתועלת פוליטית ולהאשים מחנה שלם בהסתה כביכול שנתנה לגיטימיות לרוצח (לא היה ולא נברא. הרוצח היה עצמאי לחלוטין ולא הושפע מרב זה או אחר, גם לא למד בישיבה), תגרמו לחבריי (ולאשתי) להמשיך להחרים את העצרת.

כל עוד העצרת תמשיך להיות שק חבטות במחנה הימין ומנהיגיו, תמשיכו לאהוב את עצמכם ולבכות את השלום שהכזיב ולא להבין למה העם לא איתכם. רצח רוה"מ הוא דבר מזעזע ונורא ואל תרכבו עליו לנושאים אחרים.

בשנה הבאה אני רוצה לראות את ראשי כל המפלגות נואמים בעצרת ואף מילה אחת של האשמות. נחזור אל המאחד והמפרגן. נעשה כל אחד את חשבון נפשו. באהבה ובאמונה ננצח (יחד).