המלחמה ברב פירר - התחילה בבה"ד 1

בצה"ל, כפייה של שירת-נשים על חייל ש"גאה באורח חייו, ושואב את כוחו מההלכה" זה כבר כסף קטן.

עידן לוי , י' בחשון תש"פ

עולם הפוך ראיתי. צדיק וחסיד גמור, בעל חסד ברמה לאומית, מותקף על ידי טרור צווחני צקצקן ורדיקלי.

חסיד בעלזא שפרץ מסגרות והוכיח שאפשר להיות ב'טופ' ההכרה מצד החברה הישראלית כולה, במסירות נפש רבת שנים ומתוך אהבת אדם גמורה – סופג רפש בראש חוצות.

אלמלא הגיבוי הנרחב מקיר לקיר, לא היה נותר ממנו שריד ופליט וסביר להניח שהרב פירר היה תלוי אל עמוד הקלון הפרוגרסיבי, כקרבן-אדם נוסף לאלילי המגדר. ביטול ערב ההתרמה נראה כמו מחיר זול.

אולי זה רק אני, אבל כשאני מסתכל על ערימת הגולגלות שבחצר האחורית של חיות הטרף תקשורתיות, אני מזהה כמה צוערים, חיילים מקורס קצינים, שנבלעו בעודם בחיים אי שם לפני שמונה שנים אולי, באירוע דומה להפליא. שירת נשים בטקס בבית הספר לקצינים, בה"ד 1.

לא הועילה להם אז מסירות הנפש, ההתנדבות והרצון לתת לעם ולארץ. חוסר הסכמתם לשמוע בעצמם שירת נשים עלתה להם בשירותם ובשמם הטוב. סעיף האישום לפני גזר דין המוות הציבורי היה גם הוא: "הדרת נשים".

אבל הם, לא צברו מספיק שנות עשייה כמו הרב פירר המופלא, לא היו להם חברים מהשמאל או מעולם התרבות והתקשורת, הם ניסו לומר, כמו הרב פירר, "גאה באורח חיי, שואב את כוחי מההלכה" אבל קולם הצלול נבלע אז בתוך ים הטירוף. והכי גרוע: הם לא קיבלו גיבוי מהמחנה הטבעי שלהם, לכאורה.

פסיקת הרבנות הצבאית אז, בשם האחדות כמובן, היתה חותמת גומי לפסק ההלכה של הרמטכ"ל, שהיה חותמת גומי לפסק ההלכה של "שדולת הנשים". לא עזרה הרבנות הראשית שאמרה אחרת ולא עזרו רבני הציונות הדתית שבקשו לא לכפות. הצבא כולו נסע לפי המצפן המגדרי הקדוש. את אותם חיילים שעשו יותר ויצאו לקורס קצינים ניסו לכופף ולהטמיע במערכת הערכים המעוותת של איבוד הזהות והיהדות, ניסו לקחת מהם את המצפן שמוליך אותם כל חייהם, ובאישור הרבנות גם רמסו אותם.

אולי זה רק אני, אולי אני רגיש לחיילים דתיים, אבל כדאי שנתעורר כולנו לתהליכים שקורים פה כבר בשלבי ההתחלה. כי מה שקורה בצה"ל של היום, באיצטלה של פקודה צבאית, יפגוש אותנו כמה צעדים אחר כך במדינת ישראל כולה. אולי רק אני שמתי לב לעצמות היבשות של קורבנות אלילי המגדר הישנים, שמי כבר סופר. מאז, אותן חשוכות מחפשות בשר טרי ומגוון יותר: ציבור חרדי שרוצה הפרדה גם בעפולה מקום מגוריו, ואפילו נשים דתיות שלא יכולות לעשות מופעים רק לנשים. 

בצה"ל, כפייה של שירת-נשים על חייל ש"גאה באורח חייו, ושואב את כוחו מההלכה" זה כבר כסף קטן. הרי על אותה רחבה בבה"ד 1 שמעו צוערים טריים רק שבוע שעבר את פסק הרמטכ"ל הנוכחי, כי הלכות צניעות של רבני ישראל הן "הנחיות" בעייתיות. מאחוריו בטח עמדו אותן כופות-משתלטות, וצחקו על כולנו. 

נקווה שהפעם הרבנות הצבאית לא תתכופף. נקווה שהפעם היא תקשיב לגדולי הדור, שמנסים לשפר ולתקן את המצב שהרבנות בשתיקתה ובפסיקתה -  הובילה אליו.