ישראל היא לא איראן

אין איש אשר רוצה לחיות במדינה בתוך מדינה, שבה העם לא שולט, אלא עריצות משפטית קטנה פוסט ציונית ואנטי דמוקרטית היא השולטת.

תגיות: מתן פלג
מתן פלג , י"ב בחשון תש"פ

אלפי אזרחים הגיעו במוצאי השבת האחרונה לפתח תקווה ותל אביב כדי למחות נגד פעילותם של מי שאמורים היו להיות "שומרי הסף" ובפועל חטאו לתפקידם בהכשרת כל אמצעי בדרך להפלת ראש ממשלה נבחר.

 יותר ויותר אזרחים מבינים שההפגנות הללו בפתח תקווה וכעת גם בתל אביב, הן הרבה מעבר לרק תמיכה עיוורת ב״ביבי״, אלא בהשמעת קול זעקה נגד מה שמתברר כעריצות משפטית של ממש. שלטון אליטיסטי קטן, חלקו פוסט ציוני, הנישא מעל השלטון הדמוקרטיהנבחר ומחליט במקומו. 

זו גם הסיבה שרבים מן המפגינים לא רואים הבדל בין העמידה לימינו של בנימין נתניהו לבין העמידה לימין חוק יסוד ממדינת הלאום של העם היהודי, או לימינה של שמירת השבת במסגרת הסטטוס קוו, שכן ראש ממשלת ישראל הוא גם זה שניצב בראש המחנה הלאומי. 

מול גלי התעמולה המכוונים נגד ההפגנות המתרחבות שלנו, והניסיון לשתול ספק בכל אחד ואחת מאתנו, אני רוצה להזכיר את האמת הפשוטה:

אנחנו אוהבים את מערכת המשפט והיא יקרה לנו מאד. 

יחד עם זאת, אנחנו לא מקבלים את העובדה שמעל הממשלה הנבחרת תעמוד מועצת חכמים נאורה וצדיקה בעיני עצמה, שעל פיה יישק דבר- למרות שלא נבחרה מעולם. אנחנו לא מקבלים שתפעל בשם אותה עריצות משפטית- פרקליטות בתוך פרקליטות. כמו מסדר אבירים הפועל למען אב רוחני- תהרוס לאנשים את החיים רק בגלל שאינם מתיישרים איתם. את זה אנחנו לא מקבלים.

אנחנו גם אוהבים את המשטרה.

יש לכל אחד מאיתנו חבר/מכר או בן משפחה שהוא שוטר או חוקר.יחד עם זאת אנחנו לא מקבלים את הדבר הזה של משטרה בתוך משטרה. של חוקרים בריונים העוברים על החוק במטרה להפיל רוה"מ נבחר. את זה אנחנו לא מקבלים.

אנחנו גם אוהבים את התקשורת. יחד עם זאת, אנחנו לא מקבלים שתתנהל פה תעמולה פוסט ציונית דורסנית, המנהלת מסעות הפחדה והכפשה נגד נבחרי הציבור הדמוקרטיים ונגד רוב העם. את זה אנחנו לא מקבלים.

אין איש אשר רוצה לחיות במדינה בתוך מדינה, שבה העם לא שולט, אלא עריצות משפטית קטנה פוסט ציונית ואנטי דמוקרטית שולטת. אנחנו העם לוקחים אחריות על עצמנו, מצביעים בבחירות ויוצאים להפגין על המדינה שלנו.

אנחנו לא נרפה ונמשיך לשמור על מדינת ישראל כמדינה הנאורה היחידה במזרח התיכון. כמדינה שהיא אור לגוים אבל יחד עם זאת שומרת על זהותה היהודית והדמוקרטית ולא נותנת לפקידים לשלוט עליה וזאת בדרך אמצעי אנטי דמוקרטיים. פה זה לא איראן.