להציל את נתניהו מעצמו

גירוש מסתננים, רפורמות במערכת המשפט וריבונות בבקעת הירדן, אלו נושאים שרוב רובו של העם מייחל להן והליכוד מחמיץ אותן פעם אחר פעם.

צחי לוי , י"ח בחשון תש"פ

כליכודניק, קשה להשקיף מהצד בחוסר אונים ולראות איך המפלגה שאני תומך שלה עושה את כל השגיאות האפשריות בדרך לאיבוד השלטון.

אדוני ראש הממשלה, קבל ביקורת בונה:

1.

העיסוק התקשורתי מבוקר עד ערב בחקירות הוא לא קמפיין ימני, אלא לשחק במגרש המשחקים של הפרקליטות והשמאל וממש לשרת את הקמפיין של מפלגת "רק לא ביבי".

במקום להשתלט על סדר היום הציבורי דרך עשייה ימנית וכך לגייס את הציבור, כל מה שאנו רואים לאורך תקופה ארוכה מאוד, אלו זעקות עד לב השמיים, צודקות ככל שיהיו, כאילו לא מדובר במפלגת שלטון, אלא בחבורה של יושבי בתי קפה. 

2.

הימין היה חייב ללכת בכל הכוח על ריבונות בבקעה ולבסס על זה את קמפיין הבחירות. רוב העם תומך, זה היה מביא קולות משמאל לימין, אבל ראש הממשלה קיבל רגליים קרות בשנייה האחרונה ועל זה הפסיד את הבחירות. כתבתי את זה כאן, כחודש לפני ההכרזה.

3.

בכל העולם נושא ההגירה הלא חוקית מעלה מפלגות ימין, אבל רק בישראל, מדינה עם 250,000 מסתננים ושדה תעופה פרוץ לכל מסתנן בתחפושת "תייר", אין מפלגת ימין מרכזית שהדגל שלה זה גירוש מסתננים. לא מבין את הליכוד. הסקרים מוכיחים ש-75% מהיהודים רוצים בגירוש מסתננים, בכלל זה 35% מאלו שמגדירים עצמם "מרכז" ו 25% מאלו שמגדירים עצמם "שמאל". לרוב המסתננים אגב, אין הגנת בג"ץ כי הם לא הגיעו מאפריקה, וגם ביחס לאחרונים היה בכנסת הקודמת (ואולי גם בנוכחית) רוב לפסקת התגברות נקודתית לגירוש מסתננים. גירוש מסתננים היה מביא מנדטים לליכוד על חשבון השמאל.

4.

את רוב העם תיקי נתניהו לא מעניינים. האובססיה, הכה אנושית, המובנת, של ראש הממשלה, שכל אזרחי ישראל "ישחו" בכל פאשלה של הפרקליטות פשוט לא סבירה. אנחנו עם מוקף אויבים החמושים במאות אלפי טילים, אנשים רוצים מנהיג חזק. אריק שרון שלפני ההתנתקות  ואחרי הניצחון הענק על הטרור ב"חומת מגן", האיש שגירש רבבות מסתננים (כן כן), ניצח בחירות עם תיק האי היווני על הראש. 

שרון לא התעסק עם הפרקליטות מבוקר עד ערב באובססיביות, אלא צרח עליהם "אתם השתגעתם" וגרף 38 מנדטים לליכוד. בלי חוכמות. זה בדיוק מה שהיה צריך נתניהו לעשות. כשאתה חזק בציבור לא מתעסקים איתך.

5.

קמפיין הליכוד כושל להבין שבישראל 2019, ככל שאתה שובר ימינה, פרדוקסאלית, אתה מביא מנדטים מהשמאל. גירוש מסתננים, רפורמות במערכת המשפט וריבונות בבקעת הירדן, אלו נושאים שרוב רובו של העם מייחל להן והליכוד מחמיץ אותן פעם אחר פעם.

6.

סקרים מוכיחים באופן מובהק, שאם חלילה יהיו שוב בחירות, רוב הציבור יאשים בקיומן את נתניהו ולא את גנץ, למרות שגנץ עד היום לא התפשר על דבר ונתניהו היה מוכן לצאת לנבצרות (!), וזה כי קמפיין הליכוד תוקף את ליברמן, במקום לחבק אותו ולבקר את גנץ, וכתוצאה מכך, היריב הפוליטי הכי משמעותי של נתניהו פורח בסקרים ולכן גם לא מפחד ממשלת מיעוט ובחירות. לא רק שזה לא יפגע בו, זה יחזק אותו בעיני הציבור שלו שרק רוצה "להעיף את ביבי". ממשלת מיעוט הנשענת על קולות "הרשימה המאוחדת", תביא לכן, ניצחון עצום לשמאל שיצביע בהמוניו להגן על השלטון.

7.

אוסף השגיאות הטקטיות האלו מביאות את המחנה הלאומי לריסוק שאנו רק בתחילתו.

8.

מה צריך לעשות הליכוד כבר ביום ראשון? להתחיל למשול. מיד להעביר את סיפוח בקעת הירדן בממשלה, אין שום מגבלה חוקית על ממשלת מעבר לקחת את סיפוח הבקעה, שמביא גבולות ביטחון לישראל כנושא מרכזי לבחירות אם יהיו חלילה. זה גם טוב למדינה וגם יחזק את נתניהו והליכוד בסקרים ויוציא את החשק לשמאל ללכת לבחירות. התחזקות של הליכוד בסקרים יכולה להביא את ליברמן לממשלת ימין. 

אלו דברים שהיו צריכים להיעשות מזמן. איבדנו זמן יקר! האבסורד הוא שנתניהו שטרח כל כך הרבה על ההישג הזה מול הממשלה האמריקאי, יראה את ראש הממשלה גנץ מממש אותו במקומו, כראש ממשלה, ולוקח את כל התהילה וגם הרבה מנדטים. לא טראגי?

9.

בפוליטיקה, כשאתה חזק מפחדים ממך, כשאתה מדמם מנדטים כמו הליכוד היום, הולכים לך על הראש. חברים בליכוד, אתם רואים את העסק הולך למקום רע, אולי תבינו שהגיע הזמן לשנות כיוון?