ואולי מעז יצא מתוק

תגיות: בעז שפירא
בעז שפירא , כ"ו בחשון תש"פ

לכאורה אנו בשלב שאחרי, שהרי כתב החשדות נכתב, שימוע היה ולבסוף החליט מנדלבליט על הגשת כתב אישום.

אמנם, חזקת החפות עומדת לנתניהו (על אף שכל התקשורת והשמאל מתעלמים מהכלל היסודי הזה שהוא מאושיות הדמוקרטיה וזכויות הפרט) כשבנוסף, לשון החוק בעניין הנדון חד משמעית (שוחרי הדמוקרטיה מתעלמים כמובן גם מזה!).

נסביר: המחוקק החריג מעמדו של ראש ממשלה מזה של שאר שרים באופן שראש ממשלה יכול להמשיך ולכהן עד לאחר מתן פסק דין חלוט בעניינו. בדיוק למצב דהיום כיוון המחוקק - מניעת מצב בו השלטון יוחלף שלא בדרך הדמוקרטית המקובלת (בקלפי) אלא באמצעי אחר, פסול לעניין זה, כגון הגשת כתב אישום, תפירת תיקים וכיוצא באלה.

אלא שאולי מעז יצא מתוק.

תמצית העניין מפורטת בנאומו של נתניהו, אותו נאום שניתן כתגובה להצהרת היועץ המשפטי והרטיט לבבות רבים של רוב היהודים בארצנו המזדהים עם נתניהו והמבינים שהשחיתות אכן קיימת. אלא שבניגוד למצהלות התקשורת והשמאל, זו (השחיתות) נטועה עמוק במערכת המשפט והפרקליטות בראשה.

אין זה אומר שכל הפרקליטות מושחתת, כלל ועיקר לא. אלא שיש "פרקליטות בתוך הפרקליטות" , כזו המושכת בחוטים והיא בעלת הכוח ובתור שכזו מכוונת את המהלכים. 

מציע אנכי להקשיב ברוב קשב לנאום הנ"ל של נתניהו. מי שלא אוהב אותו באופן אישי מתבקש להתגבר על הרגשות ולהקשיב למסכת העובדות אותה הוא מפרט שם. אגע רק במקצתן. 

על פרקליט המדינה שי ניצן נאמר ונכתב הרבה. בראש הדברים אציין את דבריה של הילה גרסטל מי שעמדה בראש הביקורת על הפרקליטות ועזבה את התפקיד חפוית ראש וכדבריה  "אזרחית מודאגת". בין שאר אמירותיה הייתה זו לקמן המסעירה מכולן. קבעה גרסטל לאמור ש"שי ניצן אינו ראוי לכהן כפרקליט המדינה" (!) והסבירה שזה משום שבמהלך עבודתה נתקלה בחוסר יושר מצדו. היינו מצפים שלמחרת האדמה תרעד וכל התקשורת תעסוק בסנסציה! ולא היא – דממה מוחלטת של החונטה (תקשורת-מערכת משפט-הון)...

יואב יצחק, עיתונאי חוקר מהמוכשרים שיש במקומותינו ומי שבאמתחתו כמה וכמה הצלחות וחשיפות פרסם באתרו "מחלקה ראשונה" סדרה ארוכה של כתבות ותחקירים מהם עולה ש"שי ניצן שקרן". לא רק שכך מסתבר מהעובדות הרבות המובאות שם אלא שהדברים נכתבו במפורש פעמים רבות ("שי ניצן שקרן").

היינו מצפים שמתקפה חריפה כזו תיענה בתביעת דיבה נגד יצחק ואתרו שכן איש אינו יכול לחיות בשלום עם תווית "שקרית" כזו. אלא שהעובדות וההתקפות והתחקירים מובאים מזה חודשים ארוכים, שבוע אחר שבוע – ושי ניצן לא מגיב!

דממה! (האומרת דרשני...)

נמשיך הלאה. נושא "תפירת התיקים" אינו חדש במקומותינו. את חלקם הזכיר נתניהו בנאומו/תגובתו . יעקב נאמן, רובי ריבלין, גל הירש ועוד הרשימה לא קצרה. המשותף לכל אלה להם תפרו תיקים הנו היותם מזוהים עם הימין. מקרה בעלמא?

ומנגד, "אנשי שלומנו" בני "המחנה האחר" זוכים לחסינות בנסיבות מתמיהות תוך שאכיפה הבררנית זועקת לשמים. זועקת ואין עונה. אביחי מנדלבליט עצמו הלין לפני כמה שנים על כך שתפרו לו תיק ולמרות זה "ותשקוט הארץ"... (יש הטוענים שבכיר בפרקליטות מחזיק את מנדלבליט "במקום רגיש" ועל כן הוא נאלץ על כורחו לשתף פעולה עם החונטה בבואה "לסכל" את נתניהו ולהעביר אותו ואת שלטונו מן העולם).

למי ששם לב, לא עסקתי כאן כלל בפרטי כתב האישום הנדון. הכול כבר נאמר וכעת לא תהיה ברירה אלא להמתין לבירור המשפטי. יכול אני לומר שאפילו שופטים מהזן המוכר, השייכים ל"משפחה" (כדברי אהרון ברק לאחרונה) יתקשו מאד (וזה בלשון המעטה) להרשיע את נתניהו. סחיטה באיומים של עדי המדינה , העלמת ראיות, מחדלים שונים והדלפות פליליות ומגמתיות מחדרי החקירות, ייחוס עבירה שאין לה תקדים (בארץ ובעולם!), אי חקירת עדי מפתח כגון רגולטורים ועוד בעיות רבות – כל אלה הופכים את החקירה ותוצאותיה למזוהמות ואין בנמצא שופט הגון שירשיע למרות כל אלה.

ככלות הכול ועם ירידת המתח עלתה במוחי מחשבה אופטימית. הרי אזרחים רבים זועקים על השחיתות שתוארה לעיל, זועקים ואין שומע. ואולי עתה, כאשר האדם הכי חזק במדינה-ראש ממשלה, נתקל בבעיה הזו שאין להפריז בחומרתה, אולי עתה יציב לו כמטרה לעשות בדק בית, לנקות את האורוות ולהציל את הפרקליטות ומערכת המשפט מעצמה לטובתה ולטובת כל עם ישראל. באם יממש את שאמר בסיפא של דבריו ויחל תהליך בו "יחקרו את החוקרים" אולי יתבצע סוף סוף שדוד מערכות כזה שיסלק את החונטה הרעה והמסוכנת הזו אחת ולתמיד מנוף חיינו.

ובא לציון גואל.