בלוק דתי-חרדי לגדעון סער

תגיות: נתנאל נדב
נתנאל נדב , כ"ו בחשון תש"פ

זה התחיל במאבק בהתיישבות. עם תום עידן הזוהר של השמאל הציוני, שהחל באוסלו של רבין, דרך גדר ההפרדה וההתנתקות של שרון, וכלה בהתכנסות של אולמרט, השמאל הרדיקלי למד את השיטה.

שלום עכשיו, יש דין, בצלם וחבר מרעיהם החלו בבליץ עתירות כנגד ההתיישבות בנתיב האבות, בעופרה, רחלים, חלמיש, קרית נטפים ובכל מקום בו ניתן ליישם את הגשמת חזונם האוטואנטישמי – יו"ש נקייה מיהודים.

זה לא ייעצר שם. הצדק המשפטי (אף אם לא המוסרי והערכי) יעמוד לרשותם של קיצוניים מהצד השני, כל עוד אפשר. כל עוד החלטות המערכות המשפטיות על יועציהן ופרקליטיהן יביאו להפלת שלטון הימין שבולם כבר למעלה מעשור כל יוזמה מדינית וכל לחץ בינלאומי המובילים לוויתור על חבלי ארץ.

הפלת שלטון הימין כעת הוא פרס לאלדד יניבים ולמשיחי השנאה מטעם עצמם, לעאידה תומא סלימאנים והאנטי ציוניים מטעם שולחיהם הערבים, ולעופר כסיפים ולאוטואנטישמים מטעם ממומני הקרן.

כניעה להליך המשפטי, אף תמיט עלינו בחירות שלישיות שאיש אינו רוצה בהן, מלבד איווט ליברמן, שיציבות כלכלת ישראל ועתידה הביטחוני והחברתי מטרידים אותו פחות ממספר המנדטים שהוא עוד שואף להשיג.

קשה אמנם להעלות על הדעת שכל פקידי הפרקליטות חברו בעצה אחת עם היועמ"ש ומשטרת ישראל, להביא לסיום שלטונו של בנימין נתניהו, כפי שטוען נתניהו עצמו. עם זאת, קבלת עול מלכותם של אלה והליכה לבחירות תהפוך את השסע האידיאולוגי בעם לקרע עמוק שכמותו לא נראה מימי רצח ראש הממשלה החמישי.

הפתרון לשלוש הרעות החולות הללו העתידות להתרגש עלינו בשבועיים וקצת הנותרים – הפלת שלטון בכלים משפטיים והתחזקותה של הרשות השופטת על חשבון אחיותיה המחוקקת והמבצעת, בחירות נוספות על כל השלכותיה החברתיות והכלכליות, והעמקת הפערים שאינם אידיאולוגיים בין ימין לשמאל, הוא בהקמת בלוק ימין חדש שאינו כולל את הליכוד. גוש דתיים-חרדים.

גוש דתי-חרדי בכנסת יבטיח אפשרות נוספת להקמת ממשלה שאינה בחירות: הבעת תמיכה פומבית בגדעון סער (או יורש פריימריז אמיץ לב אחר) באופן שיחייב את נתניהו לצאת לנבצרות עד שתוכח חפותו, לאחר שיבין שהתמיכה בו במחיר של הליכה לבחירות נוספות אינה באה בחשבון.

בלוק שכזה, ימנע בחירות נוספות והקמת ממשלת שמאל, יאפשר לאחד מחדש את העם, ילמד את השמאל הרדיקלי והרשות השופטת שהכוח נשאר ביד הריבון – העם, וילמד את כולנו שאידיאולוגיה גדולה מכל אדם. גם אם קוראים לו נתניהו.