הגיע זמן סער

סער הוא המתאים ביותר בעת הזו בכדי לעמוד בראש הליכוד, להגדיל את גוש הימין באמצעות החזרת כל הימניים הביתה

עו"ד דורון ניר צבי , כ"ח בחשון תש"פ

גם בלי שום קשר לכתב האישום שנתניהו קיבל לפני מספר ימים, הגיע הזמן שיפנה את מקומו, אחר שנכשל פעמיים ברציפות בהרכבת קואליציה וממשלה. כישלונות אלה הן אמנם החיתום, אבל גם הן לא העילה היחידה שבגינה עליו לפנות את כיסאו.

ראשית, נתניהו הוא זה שאמר לאומה, טרם שמונה לראשות הממשלה, כי ראוי להגביל את אורך כהונת ראש הממשלה, בדומה למה שנעשה בארה״ב. אך אצל נתניהו, כפי שנראה להלן, נאה דורש אך לא נאה מקיים. כך גם דרש (תרתי משמע) את התפטרות אולמרט כאשר החל התהליך הפלילי כנגדו, אך משום-מה הדרישות שלו מעצמו הן שונות.

שנית, אמנם נתניהו מנסה לצייר את תקופת שלטונו כתקופת פריחה לימין ולארץ ישראל אך כשבוחנים את העניין מ-1996, נזכרים בקלות כי במידה מסויימת תמונת המצב היא הפוכה: נתניהו אימץ את הסכמי אוסלו (אשר עד היום לא בוטלו), לחץ את ידי ערפאת, חתם על הסכם חברון, חתם על נסיגה (״פעימה״ בלשון מכובסת) בהסכם וויי פלנטיישן, תמך והצביע בעד הגירוש מגוש קטיף כמעט עד הרגע האחרון, הקפיא את הבנייה ביו״ש, לא אימץ את הדו״ח החשוב של הועדה בראשות השופט אדמונד לוי, ועוד כהנה וכהנה.

שלישית, גם כיום, אחרי 3 שנים של תמיכה בלתי מסוייגת מנשיא ארה״ב הכי אוהד לישראל,  אין אישורי בנייה משמעותיים ביו״ש, אין הקמת יישובים חדשים, אין פינוי של חאן אל-אחמר, ואין סיפוח בפועל של מטר אחד (רק הצגה של יום לפני הבחירות על כוונה כביכול לספח חלקים מהבקעה).

רביעית, נתניהו תפר קואליציות שבהן המליך על הימין את אהוד ברק כשר ביטחון כל יכול (למרות שנתניהו ידע היטב ששר הביטחון הוא השר החשוב ביותר בכל הקשור להתיישבות ביו״ש), ואת ציפי ליבני כשרת משפטים. אחרי בחירות אפריל 2019 הסתבר כי נתניהו, כמו נתניהו, מוכן לתת לאבי גבאי ומפלגת העבודה עד חצי המלכות, הן מבחינת תפקידים בכירים והן מבחינת קווי יסוד שנוטים שמאלה, ובלבד שנתניהו יישאר ראש הממשלה. אפילו שמענו זמירות משליחו הנאמן - נתן אשל - על שיתוף פעולה אפשרי עם המפלגה המשותפת. עד כדי כך הרחיק לכת!

חמישית, הדרום (בואכה גוש דן) כבר שנים נמצא כבן ערובה בידיהם של ארגוני הטרור העזתיים, וישראל איבדה את ההרתעה כנגדם. גם טיפול שורש אמיתי ב-200 אלף הטילים המופנים אלינו מצפון לא בוצע, ומי יודע מה יילד יום...

ששית והכי חמור מבחינה אקטואלית, כפי שמסתבר כיום לשיטתו של נתניהו עצמו, הוא טיפח, ליטף וגידל את כנופיית שלטון החוק, עד שהגיעה למימדיה המפחידים כיום. נתניהו לא מחה כנגד תפירת התיקים ליעקב נאמן, רפול ואח׳, נתניהו לא חוקק את פיסקת ההתגברות, לא נתן לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה, לא נתן גיבוי למהלכים שהשרה שקד ניסתה להתחיל וכדו׳. נתניהו אף השפיל את כבוד המלכות כאשר הלך לביהמ״ש העליון לטעון טענות כאחד עורכי הדין (בבג״ץ מיתווה הגז), הביא לקידום ומינויים בעייתיים כמו שי ניצן כפרקליט המדינה ועוד כיוצ״ב.

ועתה הגיע הזמן לדבר על מי שכנראה יבוא במקומו - גדעון סער. בכל פרמטר סער ניצב מימין לנתניהו, ועמד על עקרונותיו באופן הרבה יותר נחוש ואמיתי מנתניהו: כבר בהיותו רכז נוער התחיה הארצי סער דבק ברעיון ארץ ישראל השלמה, חרף כך שעשה את לימודיו התיכוניים ב׳תיכון חדש׳ התל אביבי.

בהיותו יו״ר הקואליציה עמד סער כחומה בצורה כנגד תהליך ההתנתקות, בכהונתו כשר החינוך קבע לתלמידי ישראל סיורים במערת המכפלה, ובתפקידו כשר הפנים הביא לחקיקת חוק המסתננים אשר נפסל בבג״ץ (מה שבדיוק מוכיח את איכותו של החוק). סער גם לא פחד להתמודד עם שופטי ביהמ"ש העליון, והצליח במאבקו מולם כאשר שינה את החוק והביא לכך שיהיה צורך ב-7 אצבעות לשם מינוי שופט עליון. 

כבר תקופה ארוכה שסער מדבר על ההכרח בסיפוח שטחי C והחלת הריבונות הישראלית עליהם, כמו גם על טיפול נחוש הרבה יותר בטרור העזתי. לא יהיה זה למותר לציין שסער גם שומר שבת בשנים האחרונות.

נראה כי סער הוא המתאים ביותר בעת הזו בכדי לעמוד בראש הליכוד, להגדיל את גוש הימין באמצעות החזרת כל הימניים הרבים שפיתחו וירוס אנטי-ביבי, ולאחד את עם ישראל תחת מנהיגותו השקטה והג׳נטלמנית.