נתניהו אשם, אבל

את הדייסה הרקובה הזו לא ביבי בישל, אבל אין ספק שהוא זה שנתן לה להרקיב ולהתנפח במקרר. כעת למרבה הצער הגיע זמנו לטעום מהדייסה.

איתמר סג"ל , ג' בכסלו תש"פ

ביבי אשם. הוא אשם כי הוא לא הקשיב ולא שמע, וכאשר הבין ורצה, היה כבר מאוחר מידי. כמה דיברו וכמה ניסו לחוקק את פסקת ההתגברות, לפצל את סמכויות היועמ"ש ולחסל את המהפכה השיפוטית אקטיביסטית שחולל כאן אהרן ברק ושותפיו.

ביבי הנהן, התחייב, הבטיח, אך בפועל, ביבי כמו ביבי, כדרכו לא עשה דבר, פחד להסתכסך ושמר על כבודה מערכת המשפט. כעת כבר מאוחר. כאשר אתה חשוד ונאשם, כבר אי אפשר לתקן, כי הציבור לא יתן, את זאת היית צריך לעשות לפני כן, הרבה לפני כן.

ובכלל, ביבי קידש כל ימיו את אמרת חז"ל, שקבעו כי שב ואל תעשה עדיף. בכל צומת, בכל סוגיה קריטית, העדיף לדחות, למסמס, להקים ועדות ולגנוז את מסקנותיהן, ולקוות שהציבור ישכח. מפעם לפעם נהג להכריז הכרזות, או להבטיח הבטחות שאין מאחוריהן דבר. מדובר במועדון גדול וצפוף: כך היה עם מערכת המשפט, כך היה עם שטחי E1, כך היה עם חאן אל אחמר וכך היה גורלן של עוד שלל הבטחות והכרזות. 

כל זה נכון, אבל. מי שחושב או לא מבין מה מתחולל פה, מי שלא מבין שמתחוללת כאן הפיכה שלטונית בחסות בתי מערכת המשפט ובגיבוי התקשורת, הוא תמים או עיור. טוהר המידות בתיק המתנות או כספי הציבור בתיק וואלה בזק מעניינים את הפרקליטות, את התקשורת ואת השמאל, הרבה פחות מקליפת השום. הם מחפשים את הראש של נתניהו, ואת הראש של הימין כולו, ומגייסים בדרך, סליחה על הביטוי, כמה אידיוטים שימושיים.

אני שומע יפי נפש, בהם רבנים מהזרם הדתי ליברלי שמשכנעים בעיקר את עצמם שהכל ורוד. אין רדיפה, אין מזימה, אין אינטרסים, ואין כלום. כולם צדיקים, כולם ישרים, אנשי הפרקליטות אובייקטיבים ומקצועיים, ורק ביבי ששתה מעט שמפניה ורודה, ילך נא וישלם את חובו. תומך תמימים הושיעה נא.  

נהוג לומר שמי שהולך לישון עם כלבים, שלא יתפלא שהוא קם בבוקר עם ערמת פשפשים. כל מי שעוצם היום עיניים, כל מי ששתק ושותק אל מול צמיחתה של מפלצת משפטית חסרת מעצורים בעלת כמה ראשים, שלא יתפלא שמחר היא יוצאת משליטה באופן סופי.

הניצחון המסתמן של אנשי הפרקליטות על משפחת נתניהו, כבר נתן ועוד יתן זריקה גדולה של מרץ להשתלטות מוחצת של חונטה קטנה על רצונם של מליוני אזרחים, תוך אובדן חופש הפעולה של הרשות המחוקקת והמבצעת לטובת מערכת המשפט והפקידות, לצד מאזן אימה על נבחרי הציבור מלפעול כל פעולה, גדולה או קטנה.

אני איני מחובבי ביבי. מעולם לא שמתי מחל בקלפי, וכנראה גם לא אשים. אך אנשי ימין שחושבים שיום אחרי נפילתו יהיה כאן טוב יותר, טועים בגדול. איני רואה כיום איש מחנה הימין עם עור פיל עבה משל נתניהו. גם גדעון סער, להערכתי, לא יצליח לעמוד במחצית הלחצים בהם עמד נתניהו – לא מול הלעג התקשורתי, לא מול הלחץ האמריקאי, ולא מול אימת הפרקליטים, שיכורי ההצלחה מהפלתו של נתניהו. ביבי אולי ילך, אבל הם לא מתכונים ללכת לישון. נקוה שמחנה הימין, שקצת נרדם, לא יתעורר מאוחר מידי.