השבת של טיבי

יום שבת האחרון היה בעבור חבר הכנסת דר' אחמד טיבי יום פורה ו"מפיק מרגליות", או ליתר דיוק לענות.

אל"מ במיל' טל בראון , ג' בכסלו תש"פ

בראיון שנתן חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת לעיתונאית עמליה דואק, במסגרת אירועי "שבת תרבות" ברמת השרון ב-30/11/19, אמר טיבי: אם היינו תומכים מבחוץ בממשלת מיעוט של גנץ זה היה נגמר ברצח פוליטי של אחד מאתנו. זה הצליח לנתניהו כבר פעם אחת בעבר. אם יעשו בדיקה מיקרוסקופית על הידיים של נתניהו, ימצאו כתמי דם של רבין.

למשמע דבריו אלו נשמעו ברקע מחיאות כפיים מצד הנוכחים באולם. האם יש מי ששומע גם את צלילי תופי מלחמת האחים ברקע, חו"ח, ורואה את הריקוד על הדם? זאת קשה לדעת מקטע הווידאו שהועלה על ידי העיתונאית החרוצה.

למשמע דברים אלו ואחרים, שואל אני האם יש עיתונאי חוקר אמיץ דיו מערוצי התקשורת המובילים שיבחן, גם ללא מיקרוסקופ, את ניקיון ידיו של ח"כ אחמד טיבי, שכידוע היה יועצו של הארכי מחבל ערפאת ימ"ש? האם יש פרקליט בישראל המזהה שמץ של הסתה?

בערב שבת, הגיע ח"כ אחמד טיבי לראיון טלוויזיוני באולפן "פגוש את העיתונות" עם העיתונאית רינה מצליח. לראיון זה הגיע הדוקטור עם "זר קוצים" ודיבר על מספר נושאים באופן שהצליח להוציא את רינה מצליח, העיתונאית הוותיקה, משלוותה.

ח"כ טיבי סיפר בתחילת הריאיון עמו כי בכניסה לאותו אירוע "שבתרבות" ברמת השרון, הותקף על ידי מספר מפגינים שנשאו כרזות בגנותו והניפו דגלי ישראל בפניו. כשנשאל על ידי העיתונאית אם הוא מבין מדוע ישנם אלו הטוענים כי הוא תומך במחבלים, תהה ח"כ טיבי אם היא מצדיקה את המתקפה שעבר, וענה: "אישה שנאנסה והייתה מתראיינת מולך, היית אומרת לה שהלבוש שלה לא נראה טוב?" העיתונאית לא נשארה חייבת והשיבה בתקיפות רבה לדבריו של הח"כ ו(הכמעט) גניקולוג טיבי, שככל הנראה איבד לחלוטין את הפרופורציות ואת יושרתו המקצועית כח"כ, כרופא וכאיש משפחה, בהשוותו הפגנה לגיטימית, בה לכאורה נדחף קלות, לבין אונס של אישה!

בהמשך הריאיון השתלח ח"כ טיבי בראש הממשלה בנימין נתניהו בטענה כי "לבנימין נתניהו יש אחריות ברצח רבין" ורמז מפורשות כי במידה וירצח ח"כ ערבי בעתיד, לא מן הנמנע כי האחריות לכך תהיה על ביבי "המסית נגד ערבים ומשקר במצח נחושה" כדבריו של המומחה להסטות ולשקרים- דוקטור טיבי.

לא נותר לי לחשוב כי בקצב ההאשמות שכזה מצד גורמים שונים כנגד ראש הממשלה, יש לברך את בנימין נתניהו על שנולד 16 שנה לאחר רצח ארלוזרוב, אילולא כן עוד היה מי שהיה מעליל עליו גם את הפרשה הלא פתורה הזו.

בחלקה האחרון של התכנית, נשאל טיבי על התמיכה במחבלים שכללה גם אמירה של חברת מפלגתו שכינתה את סיכול המחבל בעזה- "רצח". בתגובה לשאלתה של העיתונאית בנושא תמיכתו ב"שאהידים", טען טיבי בנחרצות כי: ''הרוגי מהומות אוקטובר הם שאהידים... ואני מרכין ראש בפני השהידים האלה שבשל מותם נחסכה הפקעת קרקעות ולכן הם פורצי דרך''.

לעזרתו של "הקורבן" ח"כ טיבי, נחלץ וצייץ יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, שכידוע אינו דוקטור לפסיכיאטריה או שופט (אם כי יתכן מאד שהוא זקוק לשניים כאלו שירסנו אותו), את האמירה הבאה: "השנאה ואלימות שמפיץ נתניהו מתפשטות כאש בשדה קוצים. ערבים, יהודים שמאלנים, עיתונאים, מערכת המשפט ואפילו חברי מפלגתו שגרועים ממנו מבחינה אידיאולוגית. ראש הממשלה היוצא הוא פסיכופט מסוכן ללא גבולות. עבריין עם הגב לקיר. למישהו יש ספק שהוא יכחיש את המניע הפוליטי של הרצח הבא?"

לסיכום: לדוקטור טיבי ולחברי רשימתו דרוש מרשם לכדורים. כאלו שיסייעו להם להירגע במהירה ולשלוט בסוגרים בטרם נתכסה כולנו בצחנת פיהם. 

התנהגותו ודבריו חסרי הטעם והפרופורציה של ח"כ טיבי, שכונו על ידי העיתונאית רינה מצליח כ"כוחניים", מעידים על חוסר רגישות משווע ועל כך שהאלימות בחלקים מהחברה הערבית, מושרשת עמוק בקרב מנהיגיה חסרי האחריות והמנהיגות, הנוקטים בשפה אלימה כלפי מוסדות המדינה וראשיה.

הייתכן כי הדברים נעשים בחסות גורמים שונים בעלי אינטרסים אחרים שאינם בוחלים בהוספת "שמן למדורה", העלולה להצית חו"ח מלחמת אחים בין יהודים, בסיוע ותמיכה של אי אילו ערבים?

דבריהם הבוטים ומשולחי כל הרסן של מספר מחברי הכנסת הערבים מהרשימה המשותפת, הינם דברי הסתה פרועה כנגד חלק ניכר מאזרחי המדינה וכנגד ראש הממשלה, הראויים לגינוי ולחקירה.

אמירותיהן המשתלחות מוכיחות כי האימרה: "הפוסל במומו פוסל", תקפה בעבורם יותר מכל ומצדיקות את שינוי שם רשימתם מ"הרשימה המשותפת" ל"רשימה המטופשת" או לכל הפחות "הרשימה המיותרת".