הרס הדמוקרטיה של השמאל

שמאלנים יקרים. למען המדינה. אל תהרסו את הדמוקרטיה.

יהודה ולד , ה' בכסלו תש"פ

שני אירועים מלווים אותנו בשבועיים האחרונים. כתב האישום שהוגש נגד ראש הממשלה בנימיו נתניהו והפעלת תחבורה ציבורית בשבת בתל אביב וערים מרכזיות נוספות. 

ישנו חוט המקשר בין שני אירועים אלו והוא - הרס הדמוקרטיה.

השמאל הישראלי מבחין בכך שמזה שנים רבות רובו של עם ישראל אינו נמצא עימו, השמאל לא מצליח להוביל מהפך בשלטון בצורה דמוקרטית דרך מערכות הבחירות ולא מצליח לקדם דרך הכנסת שינויים חוקתיים בסטטוס קוו ובסוגיות נוספות.

לאור זאת פועל הוא בצורה אנטי דמוקרטית ליצור את השינויים אליהם הוא מייחל. את השלטון הם מנסים לכבוש על ידי קמפיין משומן של גורמים מרכזיים בתקשורת בשיתוף עם פקידים שמאלנים בפרקליטות ובמערכת המשפט. על ידי מהלך משפטי דורסני הכולל הדלפות קבועות מחדרי החקירות, איום על עדי מדינה ומהלכים משפטיים נוספים שנויים במחלוקת, הם מייצרים מצג של שחיתות שלטונית מסואבת ונותנים גב למפלגות השמאל והמפלגות האנטי ציוניות להחליף את השלטון.

חשוב לציין שעד כה למרות קמפיין "רק לא ביבי" בעלות של מיליונים במערכת הבחירות האחרונה רובו של עם ישראל המשיך לבחור במפלגות הימין. דבר שלא מפריע ליאיר לפיד וחבריו ללחוץ על שותפיהם בפרקליטות כדוגמת שי ניצן שיורו לראש הממשלה לסיים את תפקידו כנגד החוק הקיים שמאפשר לו בעקבות חזקת החפות להמשיך בתפקידו עד לבירור משפטי חלוט וסופי.

גם את התחבורה הציבורית בשבת לא הצליחו אנשי השמאל לקדם דרך כנסת ישראל, שם הם באופן קבוע לא מוצאים רוב יהודי למהלך כזה שמערער את זהותה היהודית של המדינה.
אז הם מנצלים לקונה חוקית מסוימת וכופים על עם ישראל דרך מספר ראשי עיר כגון ראש עירית תל אביב רון חולדאי, מהלכים שפוגעים באותם הסכמות לאומיות איתם אנו חיים מקום המדינה, ומייצרים תמונת ניצחון תקשורתית שקרית כאילו רוב אזרחי ישראל שמחים ומאושרים ממהלך זה.

כל זה כמובן במקביל למסע הדה-לגיטימציה של שומרי המסורת ונציגיהם בכנסת ישראל. כך בסופו של יום, מיעוט קולני שמחשיב עצמו כנושאי האור והחופש מקבל זמן מסך בערוצי התקשורת ובעל שליטה במספר מוקדי כוח, קובע סדר יום והחלטות בצורה דורסנית ואנטי דמוקרטית להמון העם החשוך והנבער (לתפיסתו) היושבים בשדות ובחרו אחרת.

מהלכים אלו שפוגעים בנבחרי הציבור, עוקפים ומחלישים את סמכות כנסת ישראל שנבחרה על ידי העם, הם חתירה מסוכנת תחת הדמוקרטיה הישראלית.
החלפת שלטון עושים בקלפי ולא בחדרי החקירות, הסדרת יחסי הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה עושים בשיח ציבורי מעמיק ועל ידי נציגי העם בכנסת ישראל, ולא כשצד אחד כופה בצורה אגרסיבית וחד צדדית את דעתו על שאר האזרחים.

שמאלנים יקרים. למען המדינה. אל תהרסו את הדמוקרטיה.