בעת הזאת דווקא נתניהו

מי יכול לעמוד כצוק איתן באחריות מדינית, ביטחונית וכלכלית מדהימה מול 8 שנות שלטון אובמה?! 

הרב הלל הורוביץ , ז' בכסלו תש"פ

לפני שבוע נפגשנו ראשי מועצות ביש"ע עם ראש הממשלה בלשכתו.

במהלך הפגישה שאל אחד החברים את ראש הממשלה, איך הוא מצליח להיות חזק ולעמוד איתן מול כל הסערות והרוחות הסובבות אותו? ראש הממשלה הסתובב אל הספריה שמאחורי גבו והצביע על תמונת אביו בן ציון נתניהו ז"ל, ואמר: את הכח אני מקבל מאבא וסבא, ומהסבא של הסבא, ומכל שרשרת הדורות.

התרגשנו כולנו מעומק החיבור של ראש הממשלה למורשת הדורות, לאחריות לשאת את הלפיד ולהעצים אותו. ראש הממשלה רואה את עצמו כחוליה בשרשרת הדורות להבטחת קיומו של העם היהודי לדורות.

אנחנו חווים את זה כל שנה במעמד המרגש לכבוד יום ירושלים בישיבת "מרכז הרב". אנו רואים איך ראש הממשלה מתחבר בהתרפקות  מרגשת ועמוקה  לדמותו של הרב קוק עם החיבור המיוחד והאמיץ שהיה לסבו הרב נתן מיליקובסקי עם הרב קוק.

חוויתי את זה בביקורו של ראש הממשלה ורעייתו במערת המכפלה בקיץ האחרון  כשליוויתי אותם להתפלל על קברי האבות. ראיתי איזו ערגה, איזו התרגשות עמוקה חשו לגעת בהיסטוריה בת 4,000 שנה, לגעת באבות ואמהות האומה, בעוד אנשי הביטחון דוחקים בו לחזור לרכבו וראש הממשלה נשאר דבוק באבני המכפלה.

וכשמחוברים לשרשרת הדורות בקשר כה אמיץ ואיתן, זוכה ראש הממשלה לקדש את השם לעיני כל העולם ומייצג אותנו בקומה זקופה, כמו שאומר דוד המלך בתהילים  -  "ואדברה בעדותיך נגד מלכים ולא אבוש".

מי יכול לעמוד כצוק איתן באחריות מדינית, ביטחונית וכלכלית מדהימה מול 8 שנות שלטון אובמה?! 

ומי יכול באותו זמן להמשיך לחזק ולהעצים את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון?

כאשר אני מסתובב בקהילות היהודיות ברחבי העולם, באירופה בצפון אמריקה ובדרום אמריקה  - אני מקבל שיעור בקידוש השם של ראש הממשלה.  בזכותו יהודי התפוצות מלאי גאווה על היותם יהודים, על קשריהם לישראל. הגאווה היהודית שלהם, הקשר למדינת ישראל והרצון להגיע לארץ ולתרום ליושביה ומתיישביה התעצם בצורה מדהימה בשנים אלו בזכות מעמדו הבין - לאומי של ראש הממשלה.

הרב נריה זצ"ל סיפר לתלמידיו משל לחיים מסיפור הפלגתו באוניית צ'צ'רני מאודסה ליפו :

הרב נריה נכנס יום אחד לתא רב- החובל וראה אותו פוקד על האוחז בהגה: קצת ימינה , קצת שמאלה, ישר, ישר, עוד קצת ימינה. שואל הרב את רב- החובל למה אתה לא פוקד אותו ישר כמו הסימנים המסומנים בספר 'נתיבי הים' המונח לפניך? תשובתו הייתה: הקו הישר מציין את הנתיב המרכזי שבו אנו מתקדמים למטרה. אך בים יש גלים ורוחות , וכדי להתגבר עליהם סוטים לפעמים קצת שמאלה , ולפעמים קצת ימינה, אך לא מתרחקים מהמסלול המרכזי, כיוון שהוא מוביל אותנו אל המטרה. זו הנהגה אחראית של רב החובל להביא את הספינה לחוף מבטחים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצליח להנהיג את המדינה בחכמה ובאחריות לאורך שנים,  באומץ, בעומק, מתוך אידיאולוגיה בהירה. אכן, לפעמים יש נטיות קלות - פעם ימינה, ופעם שמאלה, כמו רב- חובל הרואה את הזרמים והשרטונים בים והרואה את הנולד,  מה שלא תמיד נראה ומובן לעין הרגילה. ב"ה הוא זוכה לקרב ולקדם אותנו לחוף מבטחים.  אין עוררין כי נתניהו הביא את מדינת ישראל להישגים מדהימים בכל התחומים. 

בעומק נשמתו הוא מבין את האחריות ההיסטורית האדירה המוטלת עליו בסביבה עתירת סיכונים, קורא את המציאות נכוחה, ופועל בחזית רחבה של תחומים: כלכלי, מדיני, ביטחוני, תעשייתי, הייטיקי, מורשתי, והתיישבותי.  מדינת ישראל נמצאת במצב הכי טוב בתולדותיה, ועל כך כולנו מצווים בהכרת הטוב!

יש בהנהגת הליכוד אנשים טובים ומנוסים שללא ספק ראויים להנהיג את המדינה בעתיד, ובע"ה ינהיגו. אך בעת הזאת, כשראש הממשלה נמצא בשיא יכולתו ופעילותו, על כולנו להתלכד סביבו, לחזק אותו שימשיך במשימת ההובלה של מדינת ישראל, ולקוות ולהתפלל שלמרות הכל, הדברים יתהפכו לטובה.