בואו נלמד מזוגות מאותגרים- איך מאחדים את השורות

עמיר ודנה, זוג מתוק מהוד השרון, עבר את המסע הזוגי הזה וממשיך לפסוע בו יום יום. הם מגדלים יחד ארבעה ילדים ולומדים יום יום מחדש מהי הכלה.

ד"ר חנה קטן , י"ח בכסלו תש"פ

דעות ד"ר חנה קטן
ד"ר חנה קטן
צילום: עצמי

הם לא יכלו להעלות על דעתם איזו משימה זאת תהיה. טיפוס על האוורסט זה הרבה יותר מזמין. לחבר שני עולמות מנוגדות. משוך בגזר. כל אחד מושך לכיוון שלו. והכוחות שווים. ממש 'פיטים'.

הוא החליט באמצע החיים להתחבר לריבונו של עולם. הוא לא בקש רשות. אבל זה גם לא היה משהו לגמרי רצוני. הוא נכלא בפיתויי הקסם  האמוני שהלכו והתעצמו, מהדקים את השלשלות, ולא מרפים. יש וזה יפציע במפגש אנושי בצבא, ואולי בלימודים האקדמיים, בתור לבית המרקחת, או במפגש אינטרנטי. יש וזה יקרה לאחר חיבוטי נפש וחיפוש אלום  של משמעות שמעבר. יש והמסלול ירוצף בייסורי גוף שיבקשו מזור בהתבוננות רוחנית. כשזה קורה- זה לא כל כך משנה. החבילה כבדה מנשוא.

עמיר ודנה , זוג מתוק מהוד השרון, עבר את המסע הזוגי הזה וממשיך לפסוע בו יום יום. הם מגדלים יחד ארבעה ילדים ולומדים יום יום מחדש מהי הכלה. לשיח שלהם נחשפתי בערב של המרכז למשפחה במכללת אורות. בקורסים של המרכז לומדים יעוץ זוגי . והשיח בא לחשוף את אתגר השונות בזוגיות.

והסיפור שלהם הוא הסיפור של כולנו.

אבל בעצם כל נושא הזוגיות, בטבעו, הוא חיבור בין שונים. צעידה פלאית במסלול אחדותי של נשיאת הפכים. יכולנו באותה מידה להביא לבמה אישה קרייריסטית , נשואת תארים אקדמיים , שחיה באושר עם בעל מוסכניק, טוב לב ומפרגן, בעל חכמת חיים נדירה, חוש הומור, וכוחות נתינה שרק הוא יכול להעניק לה.  ויש גם זוגות 'מעורבות'. למשל, כשריבונו של עולם מפגיש בין בחור שגדל עם מעיל פרווה ומגפיים מרופדות במשך רוב שנות ילדותו בהרים המושלגים של מוסקבה, בן יחיד לאם יהודייה ואבא שאיננו יהודי , לבין בחורה טוניסאית צברית אסלית, בת בכורה לתרי עשר אחים, שחמימות הבית בה גדלה בנתיבות דמתה לשלהבות אש בגחלי אח בוער.

ריבונו של עולם מבקש שנחבר פוזיטיב עם נגטיב, רגש עם שכל, שמש וירח, והמיקס הזה הוא פלא גדול לא פחות מיצירת עובר , בה מעורבים תהליכים כל כך מורכבים- גיוס של זקיק מוביל מתוך השחלה, פריצת הביצית התקינה מתוכה בתזמון מדהים, איסוף הביצית אל תוך החצוצרה, מפגש בין זרע לביצית עם איחוי לכדי ביצית מופרית שרק ריבונו של עולם  יכול לפקד עליו. ובהמשך-התחלקותו של העובר, והשרשתו ברחם, והמשך צמיחה ברירית והצטרפות השליה להזמנת העובר להיות ניזון מתוך אוצרות הרחם.

רק למה, תגידו, למה, מפלגת האם הדתית לא מרוצה מה'ביחד' שנוצר. ואין פה הפכים.יש השלמה. אני גאה ברב רפי פרץ, דמות רבנית, ממלכתית, ענווה שעומדת בראש. הוא  מייצג אותי נאמנה. הכל מתחיל במידות. בעצמה שברוח האומה. מאסנו בסקרים חסרי שחר, ממומנים על ידי גופים אינטרסנטיים. הרב רפי הוא איש אהוד, בעל חוסן רוחני, איש תורה ומעש. הוא נבחר על ידי וועדה שבראשה עמד הרב אלי סדן. ראוי שהוא יעמוד בראש וחשוב שהמפלגה תיצור זוגיות יציבה עם האיחוד הלאומי, בראשות סמוטריץ, שאין עוררין על כישרונותיו ומסירותו. צריך לשאוף לזוגיות טובה בין הצדדים. ולא לפילוגים נוספים.

המיזוג הוא כמו טיפול הפרייה. כשמחברים חיבורים- נולדים חיים.