מכתב גלוי לרב רפי פרץ

אני קוראת לך לפעול מידית לחיבור עם האיחוד הלאומי, בלי דיונים מתמשכים ובלי מפקד חסר תוחלת שפוגעים באמון הציבור ומרחיקים מצביעים.

ד"ר חנה קטן , כ' בכסלו תש"פ

דעות הרב רפי פרץ מברך את עובדי המשרד
הרב רפי פרץ מברך את עובדי המשרד
צילום: עצמי

המשפחה היהודית- בסכנה. צריך לאחד את הכוחות.

כחברת מרכז המפלגה וכנבחרת המועצה הציבורית של הבית היהודי, אני מרשה לעצמי לכתוב לך כמה מילים כי פשוט נראה כי הגיעו מים עד נפש.

עברנו כבר שתי מערכות בחירות שבהן נזרקו קולות ימין לפח, שתי מערכות שבהן הימין לא הצליח להרכיב ממשלה. אנחנו עומדים לקראת מערכת בחירות נוספת ונראה שהדבר החשוב ביותר כעת הוא איחוד מחנה הימין, כולל כל המפלגות שמימין לליכוד, על מנת שלא נאבד קולות שלא יעברו את אחוז החסימה.

כחברת מרכז הבית היהודי, וחברה במועצה הציבורית של המפלגה, אני מרגישה שלקראת בחירות גורליות כאלה, שבהן השמאל עלול לעלות לשלטון, אסור לנו לבזבז אנרגיה וזמן יקרים במו"מ מתמשך בין המפלגות, שייקח זמן ויציף מתחים, ולאיבוד קולות.

נראה שהדרך לחיבור כזה תהיה כאשר אנו, מפלגת הבית היהודי, נתאחד עם האיחוד הלאומי, באופן הרמטי. החיבור  הזה הוא טבעי . רק לאחר מכן, כשהבית מאוחד כאיש אחד בלב אחד, נוכל להמשיך לאסוף אלינו עוד פרטנרים, ונפעל לאיחוד מהיר עם עצמה יהודית ע"מ לפעול לחיזוק כוחה של המפלגה המאוחדת לקראת הבחירות.

זה הזמן לגלות אחריות

אני קוראת לך לפעול מידית לחיבור עם מפלגת האיחוד הלאומי, בלי מו"מ ודיונים מתמשכים ובלי מפקד חסר תוחלת שפוגעים באמון הציבור ומרחיקים מצביעים לעבר מפלגות אחרות. אני מבקשת ממך לפעול לקראת איחוד ישר ופשוט בשיטת ריצ'רץ' כאשר המפלגה שתוותר על המקום הראשון תקבל את המקומות השני והשלישי ברשימה, ולאחר מכן תמשיך חלוקה שווה.

איחוד כזה יכול וצריך להיות מהיר ופשוט, ולאחר מכן ניתן יהיה לפעול לצירוף עצמה יהודית בצורה דומה. רק כך נוכל לנצל את מלוא כוחותינו המשותפים לחיזוק כוחה של המפלגה המשותפת ולניצחון הימין  האידיאולוגי שהתורה חשובה לו.

בהערכה ובתקווה

הרבנית ד"ר חנה קטן
נשיאת המרכז למשפחה במכללת אורות
חברת המועצה הציבורית לבחינת דרכה של הציונות הדתית
אם למשפחה ברוכה שרואה בכובע הזה את פסגת ההגשמה