יועמ"ש הכנסת מצוי בניגוד עניינים

צוותים משפטיים שאמורים לשרת את היושרה, הצדק, כבוד האדם והחוק, פועלים בישראל ללא לאות על מנת לקדם מטרה אחת

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , ט' בטבת תש"פ

מערכת אכיפת החוק על שלוחותיה מצויה באחד מרגעי השפל הגדולים ביותר בתולדותיה.

בכל יום שעובר מתגלות עובדות שאמורות לזעזע כל אזרח ששלטון החוק יקר בעיניו. אין מציאות דמוקרטית כאשר רשויות אכיפת החוק נתפסות כמשרתות מטרות פוליטיות זרות.

צוותים משפטיים שאמורים לשרת את היושרה, הצדק, כבוד האדם והחוק, פועלים בישראל ללא לאות על מנת לקדם מטרה אחת: חילופי שלטון במדינת ישראל וסיוע בלתי מוגבל לסיעת כחול לבן. מפלגה שכבר מערכת בחירות שלישית אינה אומרת דבר מלבד שימוש ציני בסיסמה "רק לא ביבי". מפלגה שללא הרף נעזרת בסיוע מסיבי של גורמים ממערכת אכיפת החוק שמשתפים פעולה עם התקשורת בניגוד לכאורה לכל הנורמות המקובלות בדמוקרטיה מתוקנת.  

היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד איל ינון, הצטרף אף הוא, ברגע של אי יושרה וקטנות מוחין, אל הפועלים נגד זכותו של ראש הממשלה לקיום הליכים הוגנים, וזאת בחוות דעתו בעניין הדיון בסוגיית החסינות. בת זוגו של ינון שותפה בצוות הפרקליטות המטפל בתיקי נתניהו, והוא כלל לא טרח להבהיר שהוא מצוי בניגוד עניניים מובהק בכל הנוגע לראש הממשלה. 

הסתרת עובדה חשובה זו מטילה צל כבד על חוות דעתו, שמשרתת את כחול לבן על מנת לטרפד את הדיון המהותי בחסינות רה"מ. בכך הפך את עצמו שותף בכיר בסיכול המאמצים של ראש הממשלה לממש את הזכות שהוקנתה לו בחוק. נער הייתי וגם זקנתי בעולם המשפט הישראלי, והתנהלות שכזו לא ראיתי כבר שנים. עקמומיות מובהקת.

רבים בציבור הישראלי מאבדים במהירות את אמונם במערכת אכיפת החוק. מערכת שאין לה חרב וארנק אלא את אמון הציבור. כאשר המערכת נותרת ללא אמון הציבור, הסכנה לדמוקרטיה מוחשית ומובהקת. אוי לחברה שנאלצת לשפוט את מערכות המשפט שלה.

באדיבות ישראל היום