גאה במגזר הציוני-דתי

תבדקו מה אחוז הגברים והנשים בעשיריה הראשונה. הפתעה. חמישה גברים וחמש נשים. חצי-חצי. בלי אפליה מתקנת. בלי פמיניזם רדיקלי.

הרב עמיחי גורדין , י"ט בטבת תש"פ

כבוד הציבור הנאור והיקר. כבוד התקשורת המאוזנת והמכילה. כבוד מפלגות השמאל הליברליות.

תמשיכו לטנף על ציונות הדתית. תמשיכו לספר לנו כמה הציונות הדתית חשוכה ומדירת נשים. תמשיכו לספר לנו שסמוטריץ' שונא נשים. תמשיכו לצטט ביטויים אומללים על בחורילות שאינם משקפים לא את הגישה של אומרם ולא את הגישה של רבני הציונות הדתית. תמשיכו לספר לנו שהציונות הדתית עוצרת התפתחות והתקדמות של נשים. תמשיכו לשקר.

אבל ברגע קטן אחד של אמת תסתכלו בבקשה על רשימת הציונות הדתית. כן, כן, הציונות הדתית עם הרבנים החשוכים שלה. הציונות הדתית מדירת הנשים, תבדקו בבקשה מה אחוז הגברים והנשים בעשיריה הראשונה. הפתעה. חמישה גברים וחמש נשים. חצי-חצי. בלי אפליה מתקנת. בלי פמיניזם רדיקלי. בלי טענות על קיפוח ואפליה. בלי מהלכים מחושבים של אסטרטגים תקשורתיים. בסוף, בלי כוונה מיוחדת, יצאנו חצי חצי.

תספרו. בליכוד משובצות 6 נשים מתוך 30, בכחול לבן 9 מתוך 30, אביגדור ליברמן שחרד מהשתלטות הדתיים על הליברליות של המדינה טרח לשבץ רק 3 נשים. מספר זהה שיבצו במפלגת העבודה- מרץ, אותה מפלגה שמטיפה ומסיתה כל היום נגד הציונות הדתית ורבניה, שהם זוללי נשים ומשפיליהם. והנה דווקא החשוכים שיבצו בלי כוונה חצי גברים וחצי נשים. 

יש ציבורים שנאבקים על שילוב נשים תוך הסתה נגד אלו שחושבים אחרת מהם ויש ציבור שחי בצורה נורמאלית וטבעית בלי הכרזות מיוחדות אבל עם שילוב של גברים ונשים בתפקידי הנהגה. חיים באר כינה אותנו לאחרונה סרטן, כשהתפקח הסביר שהתכוון להנהגה הפוליטית שלנו. יש לי ביקורת כרימון על חלקים ניכרים מההנהגה הפוליטית שלנו, אבל בסוף היום המגזר הכי מאוזן גם ברשימה הפוליטית שלו הוא דווקא המגזר הציוני דתי.

שיהיה ברור. יש עוד הרבה מה לעשות בנוגע לשילוב נשים ופיתוחן. יש עוד דרך ארוכה עד שנגיע למקום שמאפשר לנשים לממש את עצמן בצורה מיטבית ולהוציא מתוכן את כל הכוחות שחנן אותן הקב"ה. אבל מסתבר בסוף היום שדווקא הגישה של הפמניזם התרבותי שמבינה שיש הבדל בין גברים לנשים, גישה שבה מאמינים בציונות הדתית, מצליחה להביא לקידמת הבמה יותר נשים מאשר הגישה הכוחנית והצעקנית של הפמניזם הרדיקלי.

קשה לי מאוד עם הטינופת הפוליטית של חלק מהמנהיגים הפוליטים שלנו. אין לי כוח וגם אין שום צורך, לפרט את עומק הביצה שאליה חלק ממנהיגנו הוליך אותנו. אבל בסוף היום כשאני מסתכל על הרשימה שיצאה בסוף אני גאה מאוד להשתייך למגזר הציוני-דתי.