תצאו גברים - ותפרשו

אם מפלגת עוצמה יהודית תתמודד לכנסת שלמות הארץ תעמוד בפני סכנה.

מתן פלג , י"ט בטבת תש"פ

עם תום הגשת הרשימות לכנסת, שוב גוש הימין מוצא את עצמו לא מאוחד באופן מלא. קיים חשש יותר מסביר כי גם הפעם עשרות אלפי קולות השייכים לציונות הדתית לא יעברו את אחוז החסימה.

אם מפלגת עוצמה יהודית תתמודד לכנסת, הרי ששלמות הארץ נמצאת בסכנה. מדובר במחזה שהוא סוריאליטי שכן מפלגה שחורטת על דגלה את שלמות הארץ, עלולה להביא להחזרת חלקים ממנה.

נראה שהגענו לשיא חדש בפוליטיקה הישראלית. בעוד שבשמאל ידעו לצופף שורות בצורה מרשימה, במחנה הלאומי שמימין לליכוד לא השכילו לעשות זאת והותירו את עוצמה יהודית מחוץ לאיחוד. ההבדל בין צדיק לצדקן הוא משמעותי מאוד ונראה שבפוליטיקה של הציונות הדתית העדיפו להיות צדקנים מאשר צודקים. פוליטיקה היא מקצוע ומשכך, צריך לדעת לשחק עם כל השחקנים גם אם אלה שהם לא בדיוק עם אותה כיפה שעל הראש שלך.

מכיוון שמועד הגשת הרשימות כבר תם, נותרה כעת אופציה אחת בלבד והיא פרישתה של עוצמה יהודית מהתמודדות לכנסת. אפשר לאהוב את בן גביר ואפשר שלא, אבל אי אפשר שלא להעריך את הדבקות במטרה שיש לו. כעת, כמי שנושא את דגל ארץ ישראל השלמה, עליו לעשות את הדבר המתבקש ולפעול לשמירה על הארץ. במידה ואכן ימשוך את התמודדות הרשימה, הרי שהמחנה הלאומי יוכל למנוע בזבוז קולות משווע. אין ספק כי צעד כזה ישים את בן גביר גבוה ברשימת המועמדים לכנסת הבאה.

אמש הוכח כי הציונות הדתית משוועת להנהגה אמיתית. כזו שבהחלט ניתן ללכת אחריה. לא בטוח שבן גביר הוא האיש שיוביל את הציונות הדתית מעלה אבל אין ספק שהוא מייצג עשרות אלפים שאין להם בית פוליטי.

כל מי שארץ ישראל השלמה חשובה לו, חייב להשמיע קול זעקה נגד בזבוז הקולות שעוד יכול להיות פה. כן, אין אופציות מושלמות אף פעם וכנראה גם לא יהיו אבל ההצבעה בבחירות הפעם חייבת להיות אסטרטגית, כזו שתשמור על ארץ ישראל. הצבעה מהבטן פשוט לא יכולה להיות הפעם שכן ישנן סוגיות רבות הדרושות תיקון.

ראינו לצערנו מה כבר קרה בבחירות האחרונות בהן נזרקו עשרות אלפי קולות לפח. איתמר, צא גבר ותפרוש. ככה תוכיח שאתה המבוגר האחראי ושארץ ישראל חשובה לך יותר מהכל. סתיו שפיר השכילה להבין זאת במחנה השמאל וצעד זה נכון גם למחנה הימין.

אין ספק כי הציונות הדתית ורבים מהמחנה הלאומי יכירו לך תודה על כך , דבר שיבוא לידי ביטוי בהתמודדותך לכנסת ה-24.