שיגעו לנו את הימין

הבחירה בימין החדש מסתמנת, ככל הנראה, כרע במיעוטו לציבור בוחרי הימין האידאולוגי והציונות הדתית.

אל"מ במיל' טל בראון , כ' בטבת תש"פ

אז מה היה לנו בימין האידאולוגי, הערכי והמוסרי בתקופה האחרונה....

היה לנו יו"ר מפלגה נבחר, מטכ"ליסט לשעבר, שהוביל את מפלגת "הבית היהודי" כשש שנים. למרות שאינו טייס, בחר לנטוש את "הבית" לאנחות ערב בחירות, יחד עם מספר 2 שלו בקוקפיט, לשם הקמת מפלגת "הימין החדש". מפלגה שכשלה בבחירות, איבדה קולות משמעותיים לימין ולא מן הנמנע כי הייתה לאחד מהגורמים לאבדן כוחו של הימין כולו והצעדתו לסבב בחירות נוסף, בעוד שהאחריות לכישלון ולבחירות נוספות נשארו עמומות ולא בהכרח אישיות (אלא אם קוראים לך ביבי, רחמנא ליצלן).

יש לנו יו"ר מפלגה נבחר, איש חינוך מובחר וטייס לשעבר, שנקרא להציל את "הבית". הלך הוא בדרך מפתיעה וחתם על הסכם עם מפלגת "עוצמה" אותה השאיר לבדה עם עצמה בדקה -90, ממש לפני השריקה.

חבר הוא במפתיע ליו"ר הקודם, כדי להקים כוח ימני גדול ומשפיע יותר, האמור לייצג את הציונות הדתית, היושבת בכיס של נתניהו לכאורה, אליבא דבריו של בנט במסיבת עיתונאים שנערכה ערב פרישתו מ"הבית היהודי" והקמת "הימין החדש" ב-29 בדצמבר 2018: "הבית היהודי הפך להיות כוח משפיע, אבל באחרונה עידן ההשפעה הגדולה חלף. אם בעבר הצלחנו למנוע שחרור מחבלים כעת בהדרגה איבדנו את כוחנו להשפיע. נתניהו הבין שהציונות הדתית יושבת בכיס שלו".

כעת נשאלת השאלה: האם דבר מה השתנה כאן בשנה האחרונה, אדוני היו"ר?

יש לנו יו"ר "חדש –ישן" שאחרי שפירק בהצלחה רבה את "הפאזל הימני" בעבר, והחליט לבנותו מחדש עתה, לקראת הבחירות השלישיות והבזבזניות, שלא לומר בזויות, במחילה. 

יש לנו כעת יו"ר מומחה, המיומן בפירוק והרכבת מפלגות ערב בחירות תוך שעות ספורות, שהכריז מיד אחרי איחוד מפלגות הימין בראשותו, למעט "עוצמה יהודית", כי האיחוד בין מפלגתו לבין "הבית היהודי" אינו בלוק טכני, אלא "סיעה מאוחדת לפני ואחרי הבחירות".

יבחר הקורא במי ממנהיגיו להאמין יותר או פחות, אך מוטב שיזכור כי במבחן התוצאה- כוח ימני חזק מימין לליכוד הינו הכרח. גם אם במבחן הדרך- אין זו "דרך ערך" או "דרך ארץ", אלא דרך חתחתים בוצית בה מתבוססים הנבחרים והבוחרים בביבי הפוליטיקה המאוסה, שהגיעה לשפל המדרגה החדשה! 

במבחן התחושה והאמונה במנהיגים- "מילה זו לא מילה" כפי שלמד כל בוגר לימודי משפטים ובהם גם עו"ד אחד מוכשר ולא תמים, רק לאחרונה. מתברר כי גם בימין אין ממש על מי לסמוך בהנהגה כך שיפעל בשקיפות, בהגינות וביושרה... ולא רק בהתחלה.  

במבחן הבחירות- מי שעדיין מתחבט ותוהה מה החלופה ובמי לבחור, מוטב שיחשוב, יבחן וידע כי בליכוד נשאר שם המפלגה בגדר חזון, ללא מצע ברור ומשמעותי או הבטחה גדולה.

במרכז הניטראלי לכאורה, יושבים להם בקוקפיט טייסי קרב לא ממש מנוסים, שהסטיק שלהם מושך שמאלה, כדי להפציץ כל יעד ששמו הוא "ביבי" או "שרה", ללא שבאמת מישהו מבין מה יקרה "ביום שאחרי ההפצצה", שהרי בקיטבג של ה"לוחמים" ממתינים ומבצבצים להם, ככל הנראה, ערמות של שרצים רדומים לכאורה, מצפנים לא מכוילים המצביעים לכיוונים מנוגדים, ומפות עליהן מסומנים יעדים מסווגים הסמויים מעין הבוחרים.

על כן, הבחירה בימין החדש מסתמנת, ככל הנראה, כרע במיעוטו לציבור בוחרי הימין האידאולוגי והציונות הדתית. ולמי שעודנו מבקש להאמין במשהו ודאי, מוטב שאת אמונו בשם יתברך ימצא ככדאי.