בין ארה"ב לישראל: הציבור יכריע, לא המשפטנים

מצב האומה האמריקנית מצוין. דונלד טראמפ החזיר לה את כבודה, מעמדה ושגשוגה לאחר שנות שפל בימי הנשיא אובאמה.

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , י"ג בשבט תש"פ

לפני שנים רבות השתתפתי בקורס ללוגיקה באוניברסיטת תל אביב. המרצה אהב להשתמש בדוגמאות אקטואליות על מנת ללמד היסקים לוגיים. ביומיים האחרונים נזכרתי בקורס בהקשר אקטואלי. הרשעות (זו לא טעות כתיב) הפלשתינית מעודדת פעולות טרור כהתנגדות לתוכנית המאה. אהוד אולמרט, כנראה, לפי פרסומים בתקשורת, מעודד את אבו מאזן להתנגד לעסקה, כולל, כנראה, השתתפות במסיבת עיתונאים משותפת.

שאלה: האם המסקנה הלוגית היא שאהוד אולמרט מעודד פעולות טרור? ברור שהתשובה שלילית, זו בוודאי לא כוונתו ולבטח לא עמדת בני גנץ, שעל פי ערוץ 13, אולמרט הוא יועץ הסתרים שלו. עם זאת, אולמרט מניסיונו האישי יודע בוודאות שהפלשתינים הם סרבני שלום כרוניים שהתנגדו גם להצעות ההזויות שהוא הציע להם כולל אחיזה משמעותית מאוד בירושלים וביהודה ושומרון. מבקיאותו בהיסטוריה הציונות בעת החדשה, הוא בוודאי יודע שהטרור הערבי התחיל עוד בטרם קום המדינה, המשיך בגבולות שלפני 67' ובפועל מעולם לא פסק. אין לקבל את הטיעון שיש להבדיל בין הרחוב הפלשתיני שרוצה שלום, לבין הנהגתו שדוחפת לטרור. הנבחר לעולם לא יכול להיות יותר אלים מאלה שבחרו בו. אין הבדל בין אבו מאזן לאיסמעיל הנייה, לשניהם אותה שאיפה ואותה מטרה, הגבול הכחול של הים התיכון. ההבדל הוא בדרכי היישום.

ממשלת ישראל נוהגת באיפוק. יהודים מטבעם חרדים משפיכות דמים של עצמם וגם של זולתם. כל אדם הגון, שאינו פוליטיקאי מתלהם ושאינו מוכן ללכלך את הדגל הכחול לבן האמיתי, יודע היטב את המחיר בחיי אדם של כניסה נוספת לעזה או הפיכת חיי הערבים ביהודה ושומרון לבלתי נסבלים. אולם אם לא תהיה ברירה התשובה לטרור תינתן בזרוע נטויה. את העיתוי תקבע הממשלה בהמלצת זרועות הביטחון השונות.

תוכנית המאה של הנשיא טראמפ נותנת אופק בהיר לפלשתינים, הגם שכישראלי יש לדחות את רעיון המדינה הפלשתינית. על פי המסתמן, הפלשתינים עלולים לדחות את התוכנית, ובנסיבות אלה ישראל עלולה ליישם באופן חד־צדדי ובדחיפות את החלת הריבונות על שטחי יהודה ושומרון, המולדת ההיסטורית של העם היהודי. בהקשר זה מעניין לדעת מה יאיר גולן יודע על דעותיו האמיתיות של בני גנץ שכלל האזרחים לא מודע להן.

מצב האומה האמריקנית מצוין. דונלד טראמפ החזיר לה את כבודה, מעמדה ושגשוגה לאחר שנות שפל בימי הנשיא אובאמה. הדמוקרטים לא מסוגלים להשלים עם המציאות החדשה ולהודות ברפיסותם. מי מוכן לקבל חזון סוציאליסטי באומה שחרתה על דגלה את היזמות והשוק החופשי? התקשורת בארה"ב בטירוף מערכות. למרות מאמצים בלתי פוסקים להשחיר את הנשיא ואת החיים בארה"ב, רוב הציבור בז לכל אותם פרשני פייק ניוז מפזרי סיסמאות, שכל מטרתם להמליך את המועמדים הדמוקרטים. בהיעדר יכולת לבצע חילופי שלטון בקלפי, הדמוקרטים בחרו בנתיב אלטרנטיבי - שימוש בחוק ובמשפט לצורך הדחת נשיא מכהן. המזימה לא צלחה. רוב האזרחים רוצים את אמריקה מעצמה, חזקה, משגשגת ומעוררת כבוד בכל העולם.

תעצמו לרגע את העיניים ותחשבו על מה שקורה, בעצם, בימים אלה בישראל. גם כאן המשימה המשותפת למערכת אכיפת החוק, פוליטיקאים ותקשורת היא לבצע חילופי שלטון באמצעות המשפט ובהשפעת סיסמאות חלולות. כמו שם גם כאן, המשימה כנראה לא תצלח.

באדיבות "ישראל היום"