כך נביא ניצחון

זו המשימה שלנו, של הציבור האמוני, של המתיישבים, ושל מאות אלפי אוהדי מפעל ההתיישבות בכל הארץ: להוציא את גוש הימין לקלפיות

מרדכי קרפל , י"ד בשבט תש"פ

דעות קלפי
קלפי
צילום: עצמי

ראשי מועצת יש"ע קיפלו בסוף השבוע את אוהל המחאה שלהם שהוקם בדרישה לנתניהו להחיל את הריבונות מיידית. לפי הדיווחים הם השתכנעו שנתניהו מתכוון באמת להחיל את הריבונות, ורק חוסר הנכונות של ממשל טראמפ לתמוך בכך לפני הבחירות מונע בעדו. לדעתם הבעיה היא שלא בטוח שנתניהו ינצח בבחירות ויהיה ראש הממשלה הבא, וכך תוחמץ ההזדמנות ההיסטורית. צודקים. אלא שבידם, דווקא בידם, להבטיח את ניצחון גוש הימין ובחירת נתניהו.

בשבוע שעבר אמר חיים רמון שישנם 300,000 מצביעי ליכוד שלא יצאו לקלפי בבחירות האחרונות של ספטמבר. לדבריו אם יצליח נתניהו להוציא אפילו רק 100,000 מהם, הוא ינצח את הבחירות.

זו המשימה שלנו, של הציבור האמוני, של ראשי מועצת יש"ע, של המתיישבים, ושל מאות אלפי אוהדי מפעל ההתיישבות בכל רחבי הארץ. להוציא את גוש הימין לקלפיות.

תזכורת: משאל מתפקדי הליכוד ערב ההתנתקות היה ביוזמתו של שרון. הסקרים שהוא החזיק בידו הראו שכ-70% מחברי הליכוד, היו אז כמאתיים-שלוש מאות אלף כאלה, תומכים בהתנתקות. הוא היה בטוח בניצחונו. 

מועצת יש"ע ארגנה בתוך כשלושה שבועות מהלך מנצח. ערב ערב יצאו אוטובוסים מכול רחבי ההתיישבות, ובהם מתנדבים מסורים שכול אחד מהם תרם שניים-שלושה ערבים בשבוע. הם עבדו לפי רשימות שמיות מסודרות, דפקו על דלתות עם כתובות ספציפיות, פגשו את חברי הליכוד פנים אל פנים בביתם, דברו עם האנשים מהלב, ושכנעו אותם להצביע נגד ההתנתקות.

זה לא היה קשה מידי. רוב מתפקדי הליכוד דאז היו אוהדי ארץ ישראל. כל מה שהיה צריך הוא רק להוציא את מה שכבר היה בהם בתוכם, מהלב אל הפה ואל היד. מפגש אישי, מלב ללב, שבו נוכחו מתפקדי הליכוד במסירות הנפש של אלא שבאו אליהם, באכפתיות שלהם ובאידאליזם שלהם, הספיק בכדי לשכנע אותם בחשיבות הצבעתם. התוצאה ידועה: מתנגדי ההתנתקות ניצחו במשאל ההוא בכ-70%. רק כ-30% ממתפקדי הליכוד תמכו בהתנתקות במשאל. מהפך מושלם.

אם מועצת יש"ע תארגן שוב מבצע כזה – וצריך לזכור שמאז הוכפל מספר המתיישבים ומספר אוהדיהם ברחבי הארץ – בידנו להוציא לקלפי מאות אלפי מצביעי ליכוד וגוש הימין ולהכריע את הבחירות האלה. זה חייב להיות, כמו אז, מבצע מסודר, והוא חייב לעבוד על פי רשימות שמיות ומפגשי פנים אל פנים. עיר עיר שכונה שכונה ורחוב רחוב. זהו מתכון בטוח לניצחון.

ערכו של מהלך כזה איננו רק מספר המצביעים והרווח האלקטוראלי הפרטני. הוא יוצר אווירה, הוא מדליק את השטח, הוא משיב רוח של תקווה וניצחון, הוא יוצר מומנטום, והוא משנה את השטח מיסודו. הוא משפיע על היישובים שמהם יוצאים האוטובוסים, ועל בני המשפחה של אלה היוצאים בהם. הוא מדליק מעגלים על מעגלים וגורם להם לחוש בחשיבות העניין. הפעם ישנם גם הגרעינים התורניים המפוזרים בערים ובשכונות, והם יכולים להשתלב במשימה. 

הפעם זה הרבה יותר פשוט. לא צריך לשכנע אנשים לשנות את דעתם, אלא רק להביא אותם לצאת מהבית לקלפי  ולהקדיש שעה לארץ ישראל. לא צריך לדבר על מפלגה ספציפית. מספיק לדבר על גוש הימין, וזה יראה הרבה יותר אידאליסטי ופחות פוליטי.

המתיישבים המסורים ואוהדי ארץ ישראל שהיו מוכנים למסור את נפשם במשך עשרות שנים נקראים לתת את הפוש האחרון, בכדי להפוך את מפעלם לעובדה היסטורית ניצחת. אם ננצח בבחירות האלה, יזכה מפעל ההתיישבות בקונצנזוס בחברה הישראלית ובהכרה בינלאומית. 

בידינו הדבר. ובידי מועצת יש"ע.