בחרת נתניהו בחרת בג"ץ

המחנה הלאומי בוחל בפסיקות הזויות של הבג"ץ המייצגות לפעמים מוסר הוטנטוטי, אבל שוב ושוב מצביע למען מי ששכב על הגדר להגנת המערכת החולה

מנחם רהט , י"ח בשבט תש"פ

1.

עם ישראל צריך לבקש סליחה ומחילה מח"כ מוטי יוגב, שהוכפש והושמץ כשטען בעקבות הריסת 24 בתים בבית אל מכוח צו בג"ץ, למרות שכבר הושגו למענם תב"ע בתוקף והיתרי בניה, כי "צריך להרים על בג"ץ כף של D-9". באותה שנה מנע בג"ץ הרס בתי רוצחי יהודים. 

לא רק שצדקת, ח"כ יוגב, אלא נקטת לשון אנדרסטייטמנט: לא D-9 אחד יוכל להושיע אותנו מעריצותו של הבג"ץ, אלא פלוגה של טנקים (מטאפורית, כמובן) שתשטח (מטאפורית, כמובן) את מערכת אי הצדק בישראל ותתחיל לבנותה מהתחלה, על בסיס הזדהותה קודם כל עם יהדותה וציוניותה של המדינה. 

2.

פעמיים הוכיח השבוע הבג"ץ כי הוא בית משפט פוליטי. למרות שלא נבחר בקלפי, מכהנים בו 15 פוליטיקאים בגלימות, כחולי דם שמציבים עצמם מעל לחוק על פי כל קנה מידה משפטי ומוסרי. הם כופים על הציבור אג'נדה פרטית, שתמיד נדחית בקלפי ע"י הציבור שמפנה עורף לשמאל הקיצוני. אבל לא העם 'הלא נאור' יקבע לנאורים את ההתנהלות שמשמעותה מחיקת זהותה היהודית של המדינה והפיכתה למדינת כל פלשתינאיה, מסתנניה ואוייביה. 

הפעם האחת היתה, כאשר הכשיר בהחלטה שערורייתית וחרפתית את ח"כ היבא יזבק לבוא בקהל ח"כי הכנסת ה-23, למרות היותה במוצהר מעודדת טרור, ובניגוד לחוק יסוד הכנסת האוסר חברותם בכנסת של טרוריסטים ומעודדי טרור; ובו בזמן פסל את מירוצם של מיכאל בן ארי וברוך מרזל, מכוח אותו סעיף בחוק. כך הפך החוק בבג"ץ לפלסטלינה רכה. ברצותו מרחיב (מחריב?) וברצותו מקצר. מוסר הוטנטוטי, כבר אמרנו? 

3.

והפעם השניה, חמורה  לא פחות, היתה כשביטל בשקט את חוק השבות ואת חוק הלאום, כשהחליט לפתוח את שערי הארץ בפני מיליוני אפריקאיות (ובני זוגן), המאויימות בניתוחי FGM (המכונים בעגה העממית מילת נשים), הידועים כמנהג ברברי של התעללות בוטה בנערות ובנשים על לא דבר. שני שופטים אקטביסטיים, דפנה ברק-ארז ועופר גרוסקופף, כפו על מדינה שלימה, מדינת היהודים, את דעתם האישית, מבלי ליטול אחריות למחיר הגבוה שהמדינה היהודית תידרש לשלם בעטייה. 

והתוצאות עלולות להיות הרות אסון: הצפת המדינה במיליוני פליטות ובני זוגן, בחסות בג"ץ, בטענה כי הן מאויימות בניתוח FGM. על פי ארגון הבריאות העולמי נפלו קרבן לנוהג מזיק זה, שאין בו שום תועלת בריאותית, למעלה מ-200 מיליון נשים. אין שום סיבה שעוד מיליוני נשים לא יטענו שגם הן מאויימות: 30 מיליון נשים מצריות, 84 ו-78 אחוז מנשות סודן ואריתריאה, ועוד מיליוני נשות חוף השנהב ושאר מדינות אפריקה המוסלמיות. תגידו, מישהו שם באמת החליק על השכל?

4.

כאן המקום להניח על השולחן עובדה מדהימה לגבי ההרכב האנושי של בג"ץ: לביהמ"ש הצטרפו בשנים האחרונות לא מעט שופטים חדשים. והנה מסתבר, שכל אותם שמונו ע"י שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני תמכו בפסיקות ההזויות, וכל אלה שמונו ע"י שרת המשפטים לשעבר איילת שקד תמכו בשימור יהדותה וציוניותה של המדינה. לא מקרי בכלל. ומכאן שיידרש המשך לעבודת הקודש של שקד בכנסת ה-23, כדי לקעקע את הרוב הלא מוצדק והלא הגיוני, שחותר שוב ושוב תחת יהדותה וציוניותה של המדינה ומייצג את גישת השמאל האולטרא-קיצוני, נוסח עיתון 'הארץ', שמגלה חיבה יתירה לרעיון ביטול הגבולות והזהויות הלאומיות.

5.

מדהימה העובדה, שמי שהעניק את מלוא הגיבוי לשמאלניות הזו, הוא דווקא ראש המחנה הלאומי בנימין נתניהו. במשך עשר שנות שלטונו, סיכל כל ניסיון לרענן, לאזן, לייהד את שורות הבג"ץ, באופן שיְיָצג את השקפותיו הבסיסיות של העם בישראל. 

הנה דוגמית אחת מיני רבות לעידוד ולתמיכה שהעניק דווקא מנהיג המחנה הלאומי למעוז השמאל הקיצוני. באירוע בעליון ב-28.2.12, אמר לשופטים: "נמשיך לפעול כדי להבטיח שלא תהיה שום סכנה לעצמאות בית המשפט... אני עושה ואמשיך לעשות כל שביכולתי כדי לשמור על מערכת משפט חזקה ועצמאית... מערכת המשפט ניצבה לא אחת תחת מיתקפה... [אבל] לא נתתי ולא אתן לאף אחד לפגוע בה. רק בחודשים האחרונים גנזתי כל חוק שאיים לפגוע בעצמאות המערכת. אני אמשיך לפעול כך ובכל פעם שיגיע לשולחני חוק שעלול לפגוע בעצמאות ביהמ"ש בישראל אנו נוריד אותו".

6.

כך מעודדים את מעוז השמאל הרדיקלי. ומה מקבלים בתמורה? גם את יזבק בכנסת וגם את פתיחת שערי הארץ בפני מיליוני אפריקאיות ובני זוגם. 

מסקנה: בחרת נתניהו בחרת בהמשך עריצות האקטיביזם/אימפריאליזם הבג"צי, נטול גבולות ומיגבלות. 

7.

חזרה לבג"ץ: אחד משופטי בג"ץ אמר פעם, שמעליבה אותו ואת חבריו העובדה שגם שופטי הכדורגל קרויים שופטים. איך בכלל אפשר להשוות? 

באמת, איך אפשר? שופטי הכדורגל צריכים ממש להיעלב.

(באדיבות שבועון 'מצב הרוח')