מוכר את הנוער עבור חופן קולות

"בחנתי את הנושא" הצהיר נתניהו ומכר את עתיד הנוער בשביל כמה קולות של מפלגת עלה ירוק

הרב עמיחי גורדין , כ"ט בשבט תש"פ

ביום ראשון, בשעה 16:20, איבדתי את האמון בבנימין נתניהו. "בחנתי הנושא והחלטתי... הקמת ועדה עם גורמי מקצוע ויו"ר "עלה ירוק", שתבחן את ייבוא המודל הקנדי להסדרת שוק חוקי בישראל".

באמצעות הודעה קצרה בטוויטר הכריז ראש הממשלה על הלגיטימציה שהוא יעניק לשימוש בקאנביס. 

"בחנתי את הנושא", הצהיר ראש הממשלה, ואני נזכרתי בפרופסור עומר בונה, מנהל המחלקה הפסיכיאטרית של בית החולים האוניברסיטאי 'עין כרם', שעמד בסיום כנס רפואי על השימוש בקאנביס, והצהיר שהוא מרגיש כמו הילד ההולנדי שמנסה לעצור עם אצבע את התמוטטות הסכר. 

"בחנתי את הנושא", הצהיר ראש הממשלה, ואני נזכרתי שעד העשור הקודם אחוז המשתמשים בקנאביס בישראל עמד בצורה קבועה ויציבה על 5% מכלל האוכלוסייה ומאז, במשך שבע שנים בלבד, הוא הכפיל את עצמו פי חמישה וחצי! ועומד כיום על 27% (מקום ראשון בעולם).

"בחנתי את הנושא", הצהיר ראש הממשלה ואני נזכרתי שחוץ מההשלכות הפסיכיאטריות החמורות (שנדונו בהרחבה בכנס הרפואי ההוא) של שימוש קבוע בקנאביס, הנזק שמביאה עימה מגיפת הקנאביס נוגע גם, ואולי אף בעיקר, בתחום האישי וההתפתחותי. 

נזכרתי שפסיכולוגים קליניים ואנשי חינוך רבים מודאגים מאוד מהשלכות השימוש הנרחב בקנאביס על עתיד החברה שלנו (סיכום ממצה לטיעונים ולחששות ניתן למצוא בהרצאה 'כובע קסמים, כובע קסמים', של הפסיכולוג הקליני דוד בנאי). כשמבוגר בורח מכאבי הנפש שלו באופן מלאכותי זאת בעיה. כשבני נוער, שנמצאים בשלבי עיצוב קריטיים של האישיות שלהם, בורחים מכאבי הנפש וממלאים את המוח שלהם בחומרי הזיה זה הרסני, קטלני ובלתי הפיך. 

לא צריך להיות מומחה גדול לחינוך כדי להבחין שגדלים כאן בני נוער שעומד בפניהם פיתוי גדול מאי פעם להיות ילדותיים וחסרי אישיות. נוער שבורח מכאבי הנפש שלו במקום להישיר מולם מבט ולהתמודד איתם. וראש הממשלה? ראש הממשלה מוכר את עתיד הנוער בשביל כמה קולות של מפלגת "עלה ירוק". ראש הממשלה, יש דברים יותר חשובים מאירן והגרעין והם עתיד הנוער שלנו. תחשבו פעמיים לפני שאתם מצביעים לאדם שמשחק בעתידו של הנוער שלנו.