"אשר ישלטו היהודים" – על 'מטה 61 לגוש הימין'

אנו לא עסוקים בלשכנע אנשים לשנות את עמדותיהם, אלא בלעודד את מי שרוצה ממשלת ימין להתאמץ על זה קצת.

בועז אלברט , ל' בשבט תש"פ

דעות קלפי
קלפי
ערוץ 7

סבב הבחירות השלישי תוך שנה, מייצר אצל רבים תחושה של אדישות. מה כבר יכול לקרות, הכל כבר נוסה. אז תקום קואליציה כזו או אחרת, או שמא נלך לסבב נוסף, רק שכבר יהיה מאחורינו..

אבל האמת היא שמתחת למעטה ה'כלום לא קורה' הזה, קורה דווקא משהו מאוד משמעותי:

נוצרו, אולי לראשונה באופן כה מובהק, שני גושים דומים בגודלם שעמדותיהם בנושאי הזהות היהודית של המדינה הפוכות מהותית, בנוסף ובמקביל לתפישות המדיניות - ביטחוניות החלוקות.

הליכוד רחוק כמובן מהעמדות אותן אני אוחז בנושאים אלו, וגם עמדותיהם של מפלגות הקואליציה הנוכחית רחוקות מאוד מדעתי, ועדיין, כל מי נחשף להצהרות ושורת החוקים אותם מנסים לקדם גנץ ליברמן והעבודה - מרצ, מבין שקו פרשת המים בין הגושים העמיק מאוד.

אוסלו על כל היבטי הזהות היהודית של המדינה

זה קשור גם לאילוצים פוליטיים כמובן, כדוגמת הצורך של כל מרכיבי הימין ללכת על "בלוק 55", אבל זה קשור גם לערכים אמיתיים.

הליכוד מושתת על חברה שיותר משמעותי לה המשך הקשר עם הזיקה היהודית, יותר משמעותי לה שהמדינה תהיה יהודית, ומכך גם הקשר הטבעי לרצון לחיזוק הקשר עם חבלי מולדת ואי האמון בהבטחות השקר של אויבינו.

גוש השמאל שדוהר אלי מדינת מחבלים הוא אותו גוש שחפץ להפוך את המדינה מיהודית לאזרחית, בקשת רחבה מאוד של תחומים: מסתננים, חינוך, שירותי דת, רבנות, שילוב בצה"ל, להט"ב, רפורמים ועוד ועוד, ועל כולנה: חיזוק מעמדו של בית המשפט העליון כגוף שמנהל את המדינה.

במילים אחרות: אם ח"ו תקום כאן ממשלת שמאל היא תהיה "ממשלת אוסלו" לא רק בנושא המדיני בטחוני, ה' יצילנו, אלא בכל קשת התחומים של הזיקה ליהדות. זו תהיה מערכה על כל החזיתות במקביל.

אפשר למנוע את זה

הניתוחים מראים שלימין יש רוב ברור, אלא שחלקו רדום \ אדיש \ מיואש. לפי הערכות מדובר במאות אלפי מצביעי ימין שלא טרחו להצביע בבחירות האחרונות. אם רק חלק מהם יגיע לקלפי הסיפור סגור.

בשבוע שעבר הקמנו, לאור קריאת הרב יצחק גינזבורג, את 'מטה 61 לגוש הימין' במטרה לעודד תומכי ימין להצביע. אנו לא עסוקים בלשכנע אנשים לשנות את עמדותיהם, אלא בלעודד את מי שרוצה ממשלת ימין להתאמץ על זה קצת..

אנו לא מפלגתיים. לא מעסיקה אותנו השאלה באיזו מפלגה מתוך גוש הימין כדאי לתמוך. אנו פועלים לעידוד כל מי שחפץ בממשלת ימין להצביע למפלגה שהוא תומך בה.

הפעולות עד יום הבחירות מאופיינת בצעדות שמחות ברחובות ערים, ריקודים בכיכרות, משנכנס אדר מרבים בשמחה..

אנו מתמקדים, תוך התייעצות עם גורמי מקצוע, בערים ובשכונות בהם באופן מסורתי יש רוב ימני מובהק אך בבחירות האחרונות  אחוז ההצבעה ירד מאוד. מיקוד כזה מאפשר הגעה אל המקומות בהם ניתן להשפיע בצורה המיטבית ביותר על עידוד הצבעה בקרב תומכי ימין.

מעדיפים לריב עם ממשלת ימין

ואם תקום ממשלת ימין אז נהיה רגועים?

ממש ממש לא! כל המאבקים שעסקנו בהם בשנים האחרונות (כדוגמת צווים מנהליים דרקוניים, הקפאות בניה, הרס בתי יהודים, עינויי בחורים וההתנהלות הפסולה של השב"כ, רפיסות צה"ל מול האויב ועוד ועוד..) היו מול ממשלות ימין. ועוד לא דיברנו על אימוץ רכיבים ממתווה תוכנית טראמפ. אף אחד לא משלה את עצמו. אין סיכוי שנתאכזב מממשלת הימין כי הציפיות ממנה כמעט אינן קיימות.

ועדיין, עדיף לריב ולהתעמת עם ממשלה ששואפת במאקרו לריבונות, לחיזוק התיישבות, למסורת ולחיזוק הצביון היהודי (אך עושה עוולות רבות בדרך), מאשר עם ממשלה ששאיפותיה הן החרבת כל מפעלי חיינו, מהתיישבות ועד חינוך יהודי.

ולטווח הארוך, אולי באמת הגיע הזמן להקים בית פוליטי חדש, כזה המאגד את כל הציבור השואף אלי שינוי אמיתי, פנימי, של הנהגת תורה המאחדת את כלל בתי המדרש החפצים במדינה יהודית מתוקנת.

על זה צריך להתחיל לעבוד כבר מיום שלישי הבא. מיד אחרי שמונעים הקמת ממשלת שמאל שתשאף להקים מדינת טרור לערבים ומדינה אזרחית חילונית ליהודים.

היום קצר והמלאכה מרובה, אז קדימה, בואו והצטרפו.