איתמר יקירי, אתה טועה חזור בך

מתוך האמונה בגדלות הנפש שלך אני אומר לך היום איתמר יקירי - אתה טועה חזור בך

אלי גרון , ב' באדר תש"פ

דעות איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
בואי כלה

שלום איתמר

שמי אלי גרון (48) אני גר ביישוב נריה, והצבעתי עבורך פעמים בבחירות הקודמות השנה.

אנחנו לא מכירים באופן אישי, אך כשותפים לדרך משך שנים רבות מאוד, עוד מהתקופה בה התנדבתי במטה העם עם הגולן, התייצבתי לכל הפגנה שהיתה נגד הסכמי אוסלו, וההפגנות נגד גרוש יהודי גוש קטיף וצפון השומרון. (כולל הגירוש עצמו שעברתי) תמיד הזדהיתי עם האמירות שלך, הנחרצות שלך, המאבק שלך, שהוא בעצם המאבק של כולנו. ולכן גם הצבעתי עבורך פעמים בבחירות הקודמות.

מתוך המקום המשותף הזה אני רוצה לומר לך היום איתמר יקירי - אתה טועה חזור בך!

כמי שאני מאמין בו שמבין דבר או שנים בניהול מהלכים טקטים, יודע מה היא אסטרטגיה נכונה של ניהול משא ומתן המביא לתוצאות, בעל ניסיון עשיר בניהול מאבקים ארוכי טווח. בהם לא רק דופקים את הראש בקיר ומתנפצים כמו גלי הים על הסלעים, אלא גם קוצרים את פירות ההצלחה על הדרך. גם אם הדרך עוד ארוכה, וגם אם יש עוד פירות רבים שעלינו לקטוף בעתיד. 

כמי שאני מאמין בו שיכול לשאת את המורכבות של מצד אחד לעצור את המשא, ומצד שני לא לאבד קשר עין, וקשר לב עם המטרה. מתוך האמונה בגדלות הנפש שלך אני אומר לך היום איתמר יקירי - אתה טועה חזור בך.

אין כל הגיון להמשיך לרוץ לכנסת כאשר הסיכוי לעבור את אחוז החסימה (ע"פ הסקרים) קרוב לאפסי. אין כל הגיון לצפות מראש הממשלה נתניהו להכריז על ביטול הסכמי אוסלו. שנינו יודעים שזה לא יקרה. אך שנינו גם יודעים שאין כל צורך בכך.

ההסכם האומלל הזה  הנקרא הסכמי אוסלו כבר מזמן הפך לפגר מת, צחנתו עלתה כבר השמימה, קלונו וסירחונו נתגלה כבר לעיני כל, וכל עם ישראל השפוי כבר מאס בו וקבר אותו בתודעתו קבורת חמור. כך שהתפוררות הרשות הפלסטינית היא עניין של זמן. ואין צורך לדחוק כעת את השעה ולהאבק על כך דווקא עכשיו. 

מאידך גיסא ישנם יעדים אחרים בעלי חשיבות אידאולוגית רבה, שאני מאמין שבנימין נתניהו כן יוכל לתת לך / לנו / לעם ישראל כולו. 

1 - השבתת המראות ונחיתות מטוסים ביום השבת בנמל התעופה בן גוריון. שהוא שער הכניסה הראשי למדינת ישראל. 

2 - השבתת הנמל הימי בחיפה ביום השבת. שכידוע הנמל פועל כעת בשבתות כביום חול.

3 - אישור תפילת יהודים בהר הבית באופן מלא, ובמניין. ואין צורך שאספר לך על המצב היום.

אני מאמין שכאשר שערי מדינת ישראל יהיו סגורים ביום השבת. ויהודים יוכלו להתפלל באופן מלא בהר הבית. הדבר יביא בהכרח לקידוש ה' גדול ועצום  לעיני כל הגויים, בכל העולם. דבר השווה בעיני להרבה יותר מאשר אמירה כזו או אחרת של רוה"מ בנושא הסכמי אוסלו, שבלאו הכי המהלך ההיסטורי יביא לסיומם.  כמו גם דבר המקדם בעיני הרבה יותר את מהלך הגאולה.

איתמר יקירי זו שעתך היפה, אין צורך להיות חבר כנסת על מנת לחולל את השינוי הגדול הזה במדינת ישראל.  ובמציאות הקיימת (ע"פ הסקרים) אני ממליץ לך להרים טלפון כעת לראש הממשלה ולסגור איתו את העסקה.

שותפך לדרך, ומתוך הערכה גדולה