מדינאות אינה חובבנות

טעות קשה להצביע עבור מפלגה שאין לה שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה, או למפלגה שמתחזה לימין בשפה הרוסית ומחוברת לשמאל בשפה העברית.

תגיות: חיים שיין
הרב ד"ר חיים שיין , ג' באדר תש"פ

מדינת ישראל היא מפלאי עולם בעת החדשה. יהודים שהגיעו משבעים גלויות ודיברו יותר ממאה שפות, בנו מדינה לתפארת. 

מעטים המקרים בהיסטוריה היהודית שבהם בני עמנו זכו לראות עין בעין ניסים גלויים וחלומות מתגשמים. בנימין זאב הרצל, זאב ז'בוטינסקי ודוד בן־גוריון לא העלו בדעתם שיבוא יום ורוב יהודי העולם יחיו במדינת ישראל ריבונית, שצבא ההגנה לישראל יהיה מהצבאות החזקים בעולם, שכלכלת המדינה תוביל במדדי צמיחה בינלאומיים, שירושלים שלמה ומאוחדת ויהודה ושומרון ימלאו בילדים משחקים, שפיתוחים טכנולוגיים פרי כישרון ישראלי ישנו את פני העולם, שהכנרת תתמלא במים זכים ממורדות החרמון, ושמיליוני תיירים יבואו לבקר בארץ ישראל. 

נבואות הגאולה, שנראו תמיד כחזון רחוק, מתקיימות בנו ממש בימים אלה.

דווקא בימים הגדולים שבהם אנו זוכים לחיות, כמעשה שטן, שוב שנאת חינם מרקדת ומטילה צל כבד ומעיק על הבית הלאומי שלנו. כבר מערכת בחירות שלישית שנציגי האליטות הוותיקות בחברה הישראלית, באקדמיה, במשק, במשפט, בתקשורת, במוסד, בחיל האוויר ובשייטת, זורעים מדנים ופלגנות במעטה מתחסד. כשהם מטילים רפש בימין זו דמוקרטיה, כשעונים להם זו דיקטטורה.

לא עולה על דעתם שדרבוקאים, מנשקי מזוזות, בבונים וצ'חצ'חים לקחו מהם את המדינה שהיתה לשיטתם רשומה על שמם בטאבו. ללא הרף, כבר מערכת בחירות שלישית שהם מטיפים לשנאה, לדחיית האחר, ולאי כיבוד דעות שלא מתיישרות עם שלהם. בני גנץ, יאיר לפיד וחבריהם בשמאל משווים בנבזות, בשלטי חוצות, את נתניהו לארדואן וכבר מאיימים שניצחון הימין לא יהיה דמוקרטי. הם כנראה חשים בסחף ימינה ומכינים את התירוצים להפסד שלהם בבחירות.

ההתרשמות שלי, שיש רבים גם בין מצביעי כחול לבן שיודעים בוודאות שגנץ לא מתאים להיות ראש ממשלה. רוב גדול מבין האזרחים כבר מזהה את הפער ההולך וגדל לטובת נתניהו בהתאמה לראשות הממשלה. אי ההתאמה של גנץ אינה רק בגלל הממד החמישי, הסרטונים, הראיונות המוזרים והטעויות המביכות. 

יסודה בחוסר ניסיון מדיני מינימלי. מדינאות אינה חובבנות, ועל גורל מדינת היהודים אסור להמר. אין ליהודים מקצה שיפורים בהיסטוריה. יש בין מצביעי כחול לבן, מפלגה שממשיכה את דרכה של מפא"י, שינוי וד"ש, שאי ההתאמה לא מפריעה להם. הם מוכנים להעניש את עצמם ואת המדינה בסיסמה "רק לא ביבי".

סיסמה שכולה שנאה בלתי רציונלית. המסקנה המובהקת שרבים שותפים לה קיבלה חיזוק משמעותי מההקלטות שבהן נשמע יועצו של גנץ מעיד על חולשתו ורפיסותו ובעיקר אי התאמתו של גנץ לתפקיד ראש הממשלה. אם אדם כה מקורב שמכיר אותו מקרוב מעיד עליו, אין ספק שניכרים דברי אמת. מצביעי כחול לבן חייבים להסיק את המסקנה המתבקשת ולא לסכן את עתיד המדינה בהצבעה לו. 

כדי להשלים את המהלך ההיסטורי האדיר, המצוי בתנופה עוצמתית, להבטיח את שלמות ירושלים והארץ, לעגן את ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, חובה עליונה על מצביעי הימין לעשות את המאמץ הקל וללכת להצביע ביום הבחירות. טעות קשה להצביע עבור מפלגה שאין לה שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה, או למפלגה שמתחזית לימין בשפה הרוסית ומחוברת לשמאל בשפה העברית. בבחירות האלה אסור לבזבז אפילו קול אחד.

גם לי, כמו למצביעי ימין אחרים, יש ביקורת בעיקר על מה שלא נעשה וצריך עוד להיעשות. ישיבת מחאה בבית והימנעות מהצבעה לא יועילו לקדם את מימוש החזון, התקווה והאתגרים שאנו מאמינים בהגשמתם. ניצחון הימין מצוי בהישג יד ממש, אוי לנו אם לא נממש אותו. ניצחון השמאל יהיה בכייה לדורות.

באדיבות "ישראל היום"