איילת שקד - לוחמת אמיתית

שותפה יקרה לדרך ארוכה, מעוררת השראה, מנהיגה, ובעיקר - חברה.

עידית סילמן , י"ב באדר תש"פ

לכבוד יום האישה הבין לאומי מצאתי לנכון לכתוב על שותפה יקרה לדרך ארוכה, דרך שהיתה צפופה ביותר בשנה האחרונה, מעוררת השראה, מנהיגה, ובעיקר - חברה, חה"כ איילת שקד. 

בשש השנים האחרונות זכיתי לפעול לצידה במישור הציבורי והפוליטי, עברנו כברת דרך בשלל שותפויות ויוזמות של אותו בית פוליטי. בשנה האחרונה, עבדנו באופן צמוד יותר, ברגעים קשוחים יותר וגם טובים ושמחים. 

מצאתי לוחמת, לוחמת על כל קול, ששולחת אלי גם לפנות בוקר שמות של מתלבטים ליצירת קשר ולא מוותרת על אף פניה או שאלה. לוחמת צדק, שכל בקשה לעזרה חשובה וקריטית לה לטיפול. קשובה ומשתפת, שתמיד מוצאת זמן לעזור לאנשים. 

איילת שקד היא אחת הפוליטיקאיות המשפיעות במדינת ישראל, בעלת יכולת לקדם שיתופי פעולה ויוזמות עם גורמים רבים במערכות לאורך זמן, גם בזמנים של טלטלות וגם עם אנשים שאינם נמנים עם דרכה הפוליטית, 
היא יודעת להתנהל בענייניות ומקצועיות אך גם בדבקות וביצירתיות כדי להשאיר את חותמה עם אווירה שנכון לעבוד בה.

ברוח היום, יום האישה הבין לאומי, טוב להזכיר את שציינה איילת ערב ההכרזה על מינויה ב "ימין החדש", פיסקה שנגעה לליבי ומדגישה את מנהיגותן של נשים: 

"דפי ההיסטוריה של תולדות עם ישראל מגוללים את עלילות הגבורה של שופטים, נביאים ומלכים שעיצבו את דמותו של עם ישראל, ממשה רבינו ועד דוד בן גוריון. אך גם מקומן של נשים אמיצות, נועזות וגיבורות חיל לא נפקד מספר דברי הימים של עם ישראל - מדבורה הנביאה, עבור דרך שלומציון המלכה ועד גולדה מאיר..." 

כזו היא .. פועלת לאורן ובדרכן של נשים גדולות. 

בין הישגיה הרבים איילת פעלה כל השנים למען מיעוטים ונשים מוחלשות, היא העבירה את החוק למניעת צריכת זנות ושיקום נשים בזנות, מינתה שופטות וביניהן שופטת חרדית, שופטות ממוצא אתיופי ודרוזי וגם מינתה לראשונה קאדית לבית הדין השרעי. 

שקד קידמה מניעת תחקור חוזר ונשנה של נפגעות בעבירות מין והעבירה תיקון לחוק שיאפשר לנפגעות להתראיין באופן גלוי מבלי להיות חשופות לדין הפלילי. היא הכריזה על מאבק בתופעת הפוליגמיה בישראל והרשימה עוד ארוכה. 

איילת יודעת לתת את המרחב לגדול, לצמוח ולהתפתח בו, תמיד מפרגנת ויודעת לחזק ולומר מילה טובה . 
גם כשהיא קוראת תיגר על אופן התנהלותם של מוסדות ותיקים ומשומנים או על האופן שבו פועלת מערכת המשפט היא תמיד עושה זאת תוך שמירה על כלל כללי המשחק , בכבוד, בהוגנות ובצדק. 

איילת רואה לנגד עיניה את המטרה הגדולה- הקמת ממשלת ימין שתאפשר לה ולשותפיה לממש את המדיניות אליהם נכנסו. היא אידיאליסטית גדולה והמחנה האידיאולוגי יודע להוקיר לה על כך. 

בהחלט מרגישה שזכיתי- בחברה לדרך. הציונות הדתית זכתה- בח"כית הכי 'אמונית' שמגיעה מלב תל אביב, באשת נשמה של המגזר.

מדינת ישראל כולה זכתה - בשרה ביצועיסטית מדהימה, בח''כית ראשונה מן השורה. למדתי ממנה כי מנהיגות היא קודם כל דוגמא אישית. היא לוחמת אמיתית למען הציונות הדתית והימין האידיאולוגי לאורך זמן ולמען המטרה. 

במקום בו אין איש... היא תמיד... אישה!