עם מי לא תשבו?

עם מי לא ראוי כי אזרח ישראלי- ציוני סביב לאותו שולחן יישב, גם אם אינו מסכים עם דרכו

תגיות: טל בראון
אל"מ במיל' טל בראון , י"ז באדר תש"פ

תוהה אני מאז פרסום תוצאות הבחירות הקודמות, ועל אחת כמה וכמה האחרונות, עם מי לא ראוי כי אזרח ישראלי- ציוני סביב לאותו שולחן יישב, גם אם אינו מסכים עם דרכו, התנהלותו ועמדותיו: 

עם לוחם וקצין צה"ל בסיירת מטכ"ל שחירף נפשו למען המדינה, שנפצע בפעילות מבצעית ואף שכל את אחיו הבכור ב"מבצע יהונתן", או –

עם מי שנשא נאום ב"יום השהיד הפלסטיני" ברמאללה, בו אמר: "אין ערך נעלה יותר מאשר השהאדה. השהיד הוא אשר פורץ את הדרך ומשרטט בדמו את הדרך לחירות ולשחרור... ברכות לאלפי השהידים במולדת ובניכר וברכות לשהידים שלנו ושלכם בקו הירוק. אלה שהכובש רצה שיכנו אותם מחבלים, בעוד שאנו אומרים כי אין דבר נעלה יותר מאלו שמתו למען המולדת"?

עם מי שמהווה דוגמא אישית לשירות צבאי- קרבי ומשמעותי, שכל אחיו שירתו בסיירת מטכ"ל, שילדיו שירתו בצה"ל, הדואג ללא לאות לשמירת יתרונו האיכותי ועוצמתו של צה"ל כמו גם עידוד שירות צבאי ולאומי לסוגיו בעבור כלל אזרחי ישראל, או- 

עם אחד ממובילי המאבק נגד התוכנית הממשלתית לגיוס הצעירים הערבים לצה"ל ולשירות לאומי, שמונה בידי ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל לעמוד בראש גוף בשם "ועדת המאבק בכל צורות הגיוס"?

עם מי שפועל בכל שנותיו למען בטחון ישראל וכנגד הטרור בדרכים שונות, גם אם לא תמיד בעוצמה הרצויה למגינת ליבם של ישראלים לא מעטים ושימחתם של הערבים ותומכיהם מבית, או-

עם יועצו לשעבר של רב המחבלים יאסר ערפאת ימ"ש, שכינה את חיסולו של מנהיג החמאס השייח' אחמד יאסין "פשע מלחמה" והטיל את האשמה על חטיפת החיילים בהר דב על ידי החיזבאללה על מדינת ישראל באומרו: "ההתנגדות הלבנונית נאלצה לחטוף את החיילים, לאור דרך המחשבה של ההנהגה הישראלית וטמטומה"?

עם מי שיש נגדו כתבי אישום בגין קבלת מתנות מחבר אחד בתמורה לסיוע בענייניו לכאורה, סיקור תקשורתי אוהד בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים של חבר שני לכאורה, וסיקור תקשורתי אוהד בתמורה להגבלות על גוף תקשורת אחר לכאורה, או- 

עם מי שמעשי טרור מהללים; עם מי שנפגש עם יאסר ערפאת ימ"ש בתוניס, תוך עבירה על החוק הישראלי שאסר על מפגשים עם אנשי אש"ף. המשיך להיפגש עם מחבלים אלו במקומות שונים בעולם בשנים הבאות, ועקב כך נחקר מספר פעמים במשטרה, כשלתקופה קצרה הוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ ופעם אחת אף נעצר, רחמנא ליצלן? 

עם מי שיודע להעריך את התרומה למדינה של יריביו הפוליטיים ולתת כבוד אחרון לנשיא המדינה שמעון פרס ז"ל, גם אם חלק על דרכו הפוליטית והמדינית לא אחת, או –

עם מי שנמנע מלהשתתף, יחד עם כל חבריו בהלווייתו של שמעון פרס ז"ל על אף דאגתו, תרומתו ועשייתו למען הציבור שלו בטענה כי מסרב הוא להיות חלק מהנראטיב הציוני שהביא אסון על העם שהוא מייצג כ"ביטחוניסט של הכיבוש"?

עם מי שדואג לשגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית בגבולות בטוחים עם יחסי חוץ מעולים, או- 

עם מי שמביעים געגועים לנאצר שהיה נשיא מצריים וקרא להשמדת ישראל; התומכים בהקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל ובו זמנית דוגלים בביטול אופייה היהודי של מדינת ישראל; הסבורים כי יש לבטל את הסמלים המייצגים את מעמדו המיוחד של הרוב היהודי במדינה, בהם חוק השבות, הדגל וההמנון, וכן את מגילת העצמאות ומעמדה העליון של השפה העברית; התומכים  ב"זכות השיבה" של "פליטים פלסטינים" לתחומי ישראל כ"תנאי בל יעבור" לפיוס בין הפלסטינים לישראל; הרואים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון "גידול סרטני שיש להסיר". המאמינים כי "הכיבוש הישראלי" של ירושלים יסתיים כמו הכיבוש הצלבני והבריטי ומכחישים את קיומו של בית המקדש בהר הבית? 

שאלות למפקדיי- שואל אני את מפקדיי לשעבר, הרמטכ"לים במיל' ושר הביטחון לשעבר מר ליברמן, כמו גם את יתר אחיי ואחיותיי מהמפלגות הציוניות, אם אלו הן האפשרויות העומדות לפניכם במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית אותה שירתתם כל חייכם הבוגרים, מדוע לא תשימו בצד את האגו, המשקעים האישיים, התסכולים והאכזבות מתוצאות הבחירות, ותלכו לממשלת אחדות לאומית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעת חירום זו, לפני שיאסר כינוסה של מליאת הכנסת בגין הקורונה? 

האם לא עדיף במקום להפר הבטחות לבוחר לפיהן לא תשבו או תיתמכו על ידי 15 חברי הרשימה המשותפת והאנטי ציונית המובהקת, להפר מילה ולשבת עם ראש ממשלה אחד שאת חייו הקדיש למען המדינה?!