סרטי הקורונה - ספויילרים

קבלו הצצה בלעדית לכמה מסרטי הקורונה שמן הסתם נכתבים בימים אלה ובקרוב יהפכו ללהיטים ברחבי העולם.

שמעון כהן , י"ט באדר תש"פ

ממש בימים אלה, בכמה מוקדים ברחבי העולם, עמלים מפיקי קולנוע ותסריטאים שנגזרו עליהם ביטולי אירועים, השקות ופסטיבלים, על הסרט הבא, זה שיעסוק בדיוק מלחמת הימים הללו, מלחמת הקורונה.

אני מרשה לעצמי לנחש כיצד ייראו כמה מהסרטים הללו, ולהלן הגרסאות העיקריות:

הגרסה האמריקאית:

מלחמת העולם 3

גיבור מלחמה אמריקאי חוזר מהקרבות באפגניסטאן כשהוא פצוע חבול וצודק, מוותר על משרות נחשקות בעולם הפוליטי ובעולם ההייטק ובוחר לחזור אל בית הספר שבו למד בשכונה ענייה ומרוחקת. שם פנויה רק משרת המורה לביולוגיה והוא מקבל אותה.

בין תלמידיו הוא מזהה את כישרונו המופלא של ילד שחור עור ויחד הם מגיעים להישגים מרשימים תוך כדי שהשמועות על הקורונה מגיעות מסין. לילד יש רעיון איך לבלום את הנגיף (לא אגלה לכם איזה... ספויילר) המורה מתלהב. הם מנסים לקדם את הרעיון ונתקלים בסרבנות של הגורמים המקצועיים שלא מוצא חן בעיניהם שילד יציל את העולם ולא הם, אבל בזכות מנהלת בית חולים בניו יורק, אשתו של חבר שנפל בקרב באפגניסטאן, מצליח גיבורנו, יחד עם הילד המופלא, לבלום את הנגיף.

הגרסה המצרית:

שם קוד רמדאן

סוכן מוסד מגיע למעבדה בסין, שם הוא מנסה לפתח יחד עם מדען סיני צעיר ומוכשר נגיף שבו ישראל תדביק את מתפללי אל אקצה, על מנת שאלה יפיצו מחלה שתחסל את העם הפלשתיני בתוך 72 שעות מרגע תום התפילות ביום שישי של הרמאדן.

כשהנגיף כבר מוכן יוצא סוכן המוסד מהמעבדה עם המבחנה כשתכנית הפעולה כבר נערכת במרתפי המוסד בתל אביב, אך תוך כדי שהוא ממהר לטיסה שתחזיר אותו לישראל המבחנה נופלת, החומר נשפך והנגיף נוגע ופוגע בכל מי שמסביב ומכאן הכול מתחיל, כולל מסכת שקרים כלל עולמית שנועדה, איך לא, להסתיר את המזימה הישראלית. רשת ביון ישראלית המהווה זרוע לשלטון הישראלי על העולם כולו, מאיימת על מנהיגי העולם שחייבים להתיישר על פי הגרסה הישראלית.

הגרסה האירופית:

ג'ל אלכוהל ויין

קשישה חוזרת אל כפר הולדתה הקטן והמכותר בכרמי גפנים, כדי לחשוף את סודותיו של סיפור ישן ומצמרר. היא פותחת חנות לממכר אלכוג'ל שהופכת למרכז ההתרחשויות של הכפר, למרות שאיש לא מוצא עניין לרכוש את המוצר שממלא את המדפים. כעבור תקופת התרחשויות מסתוריות סביב החנות מתחילה התפשטות הקורונה וכולם, גם מכפרי הסביבה, עטים על המדפים, רוכשים אלכוג'ל והקשישה הופכת לעשירה וקשת לב.

הגרסה הישראלית:

נגיד שנגיף

הסרט עוקב ברגישות אחר מאבקו של נגיף צעיר שמנסה להתמודד עם מתקפה בינלאומית אליה חברו מנהיגים מרחבי העולם. הנגיף מבקש בסף הכול לאפשר לו להתרבות ולצמוח, זכות לגיטימית לכל יצור בעולם, אבל המאבק בו קשה ואכזרי.

(הערה: הצעת תסריט אחרת, על ראש ממשלה שבעידן של מלחמה כלל עולמית בנגיף הקורונה מנהל מדינה בתנאים בלתי אפשריים, תוך שגוררים אותו למשפט על שיחות עם עורכי עיתון, שמפניה וסיגרים. ההצעה הזו לא התקבלה על ידי קרנות הקולנוע הישראליות)