אחמד, טיV, והנצחון

ומה מקומם של חברי הכנסת הערבים? למזלנו, הם לא מסתירים כוונות, בעברית ובערבית.

הרב אביעד גדות , כ' באדר תש"פ

"אין לנו עסק לא עם אחמד ולא עם מוסטפה" אמר פעם הרב צבי יהודה קוק זצ"ל. היה זה לאחר שראה בזעזוע נערים לועגים לערבי מבוגר. ואכן, מלחמה לנו מעל מאה שנים מול הערבים, כערבים לאומנים דווקא, מול מדינותיהם ומול ארגוני הטרור והרצח שלהם. 

ידועים דברי המהר"ל מפראג (גור אריה בראשית לד) כי עימות שהוא עימות לאומי, אינו דומה לעימות מול פרטים. הרב אלישע וישליצקי זצ"ל היה מבאר כי דוד המלך החיה את השבוי המצרי המותש בפלח דבילה וצימוקים רגע לפני ההסתערות על הגדוד העמלקי בצקלג, כדי לעורר בנפשו את הרחמים והמוסר על הפרט, טרם הלחימה הקשוחה והאכזרית מול אויב צמא דם (שמואל א', ל, יג).

ומה מקומם של חברי הכנסת הערבים? למזלנו, הם לא מסתירים כוונות, בעברית ובערבית. תמיכתם בארגוני המחבלים חיזבאללה, חמאס ופת"ח מהווים מסר מרכזי בעבודתם להחרבת ישראל. מספיק לשבת ביציע הכנסת בימים כתיקונם ולראות את  נביחותיהם המחוצפות באותו סגנון ותוכן הנשמע בבונקרים בלבנון או בתהלוכות בעזה וברמאללה. הם עושים זאת באמונה ומשכורתם שלימה מהקופה הציבורית של מדינת היהודים.

הנפת היד וסימן הנצחון של אחמד טיV אל מול המשפחות השכולות, מביעה שביעות רצון מבחינתו, ומכל בחינה. הוא וחבריו איימן והיבא כבשו את המלכה - בבית הנבחרים.

אך לא על פראי האדם המעונבים תלונתנו. לכולנו קושיה ציבורית עצומה: כיצד רבי-אלופים, שלכאורה נלחמו בגופם, לפחות בעברם הצעיר, מול אותם ארגוני רצח, מתאווים לכונן שלטון משותף כחול-לבן-אדום-שחור עם אותם שונאי ישראל? איך יתכן שמשפחות ששילמו את היקר מכל תחת דגל מוסד הרמטכ"ל זוכים להפניית עורף, בעוד מהללי הרצח הערבי-לאומני מתקבלים בבית הנשיא בפנים שוחקות? איך יתכן?

אפשר לתרץ כי שנאת נתניהו מקלקלת את השורה. התיעוב כלפי ראש הממשלה שמעוור עיניים ממגיפת הקורונה מעלים את כוונות הזדון של תומכי הטרור. אך תירוץ זה לא מניח את הדעת. אלו אנשים שהחזיקו את בטחון ישראל על כתפיהם.

הטעם הנכון יותר, כנראה, הוא הטשטוש המוסרי של מיעוט דומיננטי של קצינים פוסט-ציונים שלא מבחינים בין אויב לאוהב, שמפקירים בגאווה את לוחמי גולני לצורך תחושת "מוסר" מעוותת, שהוראותיהם לפתיחה באש מהוות פילים בקנה ומשקולות ברזל על רגלי הלוחמים, ועיסוקם בנצחון נזנח לטובת אג'נדות פרוגרסיביות.

אותם אנשי בטחון גם מתייחסים לציבור הדתי המשרת בטובי היחידות ככתם על הדגל, ומתייחסים לחרדים כטפילים מפירי שוויון, בעוד הערבים זוכים לזכויות בלבד על מגש של מו"מ קואליצוני. המלחמה נגד הזהות היהודית - גוררת לכינון מדינת כל מחבליה.

לקח לנו שנים להבין כי מערכת המשפט, שהתפתחה תחת נתניהו בגיבויו, מקולקלת. במאמצים כבירים מנסים כעת להוציא את האבן מהבור. 

כעת, עלינו להפנים כי גם מערכת הבטחון לוקה זמן רב בליקוי מאורות ובטשטוש זהות עמוק. אין צדקת דרך ואין תודעה יהודית בפיקוד המתאבן, וממילא לא טעמנו את טעם הניצחון כבר עידן ועידנים. אולי הV של אחמד יעורר אותנו לVictory  משלנו, לחידוד הזהות היהודית הברורה, הלוחמת.

אפשר לתקן, בסיוע ציבורי משמעותי. אם נעמוד על המשמר, רמטכ"לי צה"ל הבאים יחזירו לנו את צה"ל הישן והטוב – צבא יהודי מנצח, ובעזרת ה' נסמן V גדול בביטחון ובשלטון.