נהר הקורונה

דווקא עכשיו יכולה הייתה "כחול לבן" לתקן את תדמיתה שנפגעה עת נדבקה ברשימה המשותפת

אל"מ במיל' טל בראון , כ"ד באדר תש"פ

בשעת משבר דרוש מנהיג. בשעת משבר לאומי דרוש מנהיג מנוסה בעל שיעור קומה. בשעת משבר בינלאומי דרוש מנהיג שעונה על כל הדרישות האלו גם יחד במכפלות ועם הוכחות ניצחות.

לא משום שהוא אומר זאת ברהב, אלא משום שהוא כבר הוכיח עצמו ועושה זאת שוב ושוב, למרות שיכול היה לעשות כל דבר אחר, כפי שהוכיח זאת בעבר רמטכ"ל מוכשר וראש ממשלה מוכשר קצת פחות, שכיהן כאן פעם לתקופה קצרה של קצת יותר משנה.

אינני נמנה בהכרח על קהל מצביעיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך בימים אלו אני בהחלט מברך על כך שזהו ראש הממשלה שלי, שלא הוחלף על ידי אף אחד מ"טייסי הקוקפיט" או תומכיהם.

אותם מפקדים בכירים ואולי גם עיתונאי אחד לשעבר, שהוכיחו בעבר כי יודעים ויכולים הם להירתם ולרתום אחרים למאמץ מלחמתי משותף, במקום לסייע עתה למאמץ המלחמתי בקורונה, ממשיכים המה להתברבר (ולא רק בניווט ליעד שקבעו לעצמם), מסיחים את הדעת מהמטרה המרכזית בעת הזו ומסיתים לכאורה את תומכיהם כנגד צעדים מתבקשים, גם אם חמורים, עליהם מחליט ראש הממשלה בעצת יועציו ופקידיו המקצועיים.

במקום להטות שכם ולהיכנס תחת האלונקה כפי שעשו רובם במהלך שירותם הצבאי, עושים הם מעשים בכדי להכביד על הנושא אותה לבדו על כתפיו, בעודו חשוף לאש צולבת של אויבים מחוץ, אך בצער –גם מבית!
במקום להתאחד סביבו בעת הזו ולסייע בידו לנצח את המערכה על חיי כולנו, ולא בהכרח רק על חייו הפוליטיים כפי שמנסים הם לצייר, בוחרים הם להתחשבן ולהפריע. 

במקום לשאול מה אפשר לעשות והיכן לסייע, בוחרים הם להתעקש על תיקי שרים ושאר מיני טובין, שלמרבית הפליאה אינם כוללים בהכרח את כל אלו שצריכים לעבור ניעור, עדכון והעמקה, כפי שמובן או יובן מיד אחרי המערכה.

דווקא עכשיו, יכולה הייתה "כחול לבן" לתקן את תדמיתה שנפגעה עת נדבקה ברשימה המשותפת, המשת"פית של הרש"פ ותומכת החיזבאללה, חלקית לפחות אם לא לכאורה. 

לראש הממשלה אאחל בריאות איתנה, תעצומות נפש להתמודדות עם כל אתגר לאומי ואישי. שימשיך להוביל את העם והמדינה בנחישות ובדבקות בעת משבר וצרה. 

ואם למרות זאת לא השתכנעתם- הרי זוהי זכותכם המלאה. אך קחו בחשבון וזכרו את שכל בר דעת מבין: "אין מחליפים סוסים בעת חציית הנהר", אך בהחלט אפשר, רצוי וראוי בימים אלו להירתם ולסייע לסוס היחיד והחזק ביותר שמושך את העגלה בעת מעבר "נהר הקורונה" הסוער.