טעות בכתובת

אף אחד לא ידע שהמפלצת הזאת עתידה להגיע, אבל היו שלקחו בחשבון שסערה קשה כלשהי תגיע יום אחד.

מאיר גרוס , ט' באב תש"פ

ההפגנות הסוערות אינן מופנות לכתובת הנכונה. המלחמה בקורונה של הממשלה דווקא הייתה נכונה ומוצלחת והיא התחילה הרבה לפני המלחמה עצמה. 

אף אחד לא ידע שהמפלצת הזאת עתידה להגיע, אבל היו שלקחו בחשבון שסערה קשה כלשהי תגיע יום אחד.

וכך, מילאו את המחסנים. רזרבות גדולות של מטבע חוץ בצד כלכלה מוצלחת הבטיחו מזון- מכל מיני סוגים- ליום צרה. בתי חולים עם צוותים נפלאים נמצאים ברחבי הארץ, פיקוד העורף צויד בכלים ליום עברה ועוד גופי עזר שונים.

ביום פקודה כולם נכנסו לפעולה. הגל הראשון נהדף בהצלחה רבה. גם רוח העם באה לידי ביטוי בכל מקום. אחווה, התחשבות באחרים, סיוע לנזקקים. נגד האויב הייתה התלכדות מרשימה שתוצאותיה ניכרו בעליל. וכן, בהובלת הממשלה ובהיענות מרשימה של העם. 

אפשר בהחלט להעריך - ובמיוחד בימי בין המצרים- את המשמעות של ליכוד לאומי, ממשלה ועם שצועדים יחדיו. הם לא שורפים את המחסנים, אינם תוקעים סכינים, מאחור, במנהיגים ובאלה החושבים אחרת. נעשה ונשמע, הם גורסים. נשמרים ונשמעים ואפילו מקפידים על עצמם ומוסיפים  עוד סייגים וגדרות כדי לנצח במלחמה  ש ל ה ם.

וכיוון שזכות ההפגנה היא קדושה (כך מפמפמים לנו) ועומדת מעל לזכות לחיים- כפי שנראה מההתעלמות מההנחיות- גם של פוטנציאל הנדבקים בין אלו שאינם רוצים להיות בהפגנה. אז, ההפגנה צריכה להיות נגד אלו שמחבלים במאמץ הלאומי. אלו שאינם בני ברית לצד שלנו במלחמה הזאת.  הגם שהם  עצמנו ובשרנו.   ובמיוחד נגד הכתובות הבאות:

נפגין נגד אלו שמסכנים את השוטרים. את אלו המביאים את המשטרה להתעסק בטפל במקום במלחמה האמתית נגד הנגיף.

נפגין נגד הקצינים הבכירים (בדימוס ברוך ה') שמפרסמים מודעות לפתוח בעוד חזיתות צדדיות וגם שוכחים להוסיף בסוף שהם מפרישים 20% מהפנסיות הגבוהות שלהם לסייע לנפגעים האמתיים. ואליהם אפשר לצרף את כל מי שנהנה מפנסיה תקציבית נדיבה וכבר נגמרו לו האפיקים לבזבז אותה. בין אם הוא שופט עליון, ח"כ או שר- בהווה או לשעבר, שמתגלים בשעתם הלא יפה.

ועובדים בכלל, אם בתקשורת, במשרדי הממשלה ובמשק בכלל, שממשיכים לקבל את משכורתם הרגילה, ונהנים מתוספת של מענקים שונים שחובה להעבירם לנזקקים האמתיים. אצלם זה לא לקצפת אלא ללחם בעצמו. 

נפגין נגד אלו שעוררו את הגל השני או השלישי כי זלזלו- וממשיכים לזלזל ולהתעלם- בתקנות מחייבות. נגד אלו שחושבים שזו לא המלחמה שלהם, ולא אכפת להם מאחרים. 

נפגין גם בעד. וזו ההפגנה החשובה ביותר. נפגין רוחב לב. לתרום לאלו שההתמודדות שלהם היא קשה יותר. "לתת", שר בועז שרעבי. הקורונה הזאת אינה מבדילה בין אדם לאדם, היא האויב המשותף של כולנו. ניאבק בה יחדיו. כאיש אחד. 

אחווה וערבות הדדית, הם שדרושים לנו. אהבת חינם שאינה רק הצהרה תקשורתית ולא נשכח להודות לממשלה, לצה"ל, לבתי החולים שנלחמים בחזית, שבלמו את הצונאמי הראשון, אך הוכרעו דווקא מאחור, בידי המזלזלים בכולנו ונאחל להם ולנו לנצח גם בקרבות הבאים.