טיפשות מול רשעות ושנאה

מועצת יש"ע נחושה כתמיד להרוס כל קרש הצלה

ברוך מרזל , כ"ו בסיון תשס"ו

דעות ברוך מרזל
ברוך מרזל
צילום: Hadas Parush/FLASH90

כאשר אולמרט וכנופייתו מהשמאל הקיצוני והמושחת מכריזים שהם רוצים למחוק 80 אחוז מההתיישבות ביש"ע, לגרש 70 אלף מתיישבים בתוך שנתיים, צעד  שכולל  בתוכו את חיסול רוב המאחזים, ברור לכל בר אוריין כי כדי לממש צעד שכזה זקוקה הממשלה לזמן רב ולשקט תעשייתי.

גם את "תכנית ההתנתקות" לא ארגן שרון תוך מספר ימים, אלא לקחו לו וליועציו כמה שנות התארגנות כדי למכור את רעיון גירוש היהודים לעם ישראל.  הדבר האחרון שרוצים פרנסי העקירה הוא שהמאבק יחל כבר היום בנוסח עמונה,  זה יקלקל להם את כל התוכניות .


אילו הייתה לנו הנהגה אמיצה וחכמה היינו צריכים להודות לה' על ההזדמנות שנתן לנו להתחיל כבר עכשיו את המאבק על כל יהודה ושומרון וממאחז למאחז להתחיל במלחמת חפירות
אך מה לעשות, הקב"ה מקשה את ליבם של הרשעים: פינס, רמון, פרץ ודומיהם. השרים מלאים בשנאה ורשעות והם אינם מסוגלים להתאפק שנתיים עד הגירוש הגדול, שיכלול בתוכו גם את המאחזים באותה קלות כפי שהיה בגוש קטיף. הרי ברור שאם יתרחש האסון והגירוש הגדול יצא לדרך הרי שיחד עם יצהר, אלון מורה, שבי שומרון ואיתמר יגרשו את חוות מעון, סקאלי, מצפה יצהר וכל היתר. אבל השמאלנים לא מסוגלים להתאפק, הם רוצים דם עכשיו .

אילו הייתה לנו הנהגה אמיצה וחכמה היינו צריכים להודות לה' על ההזדמנות שנתן לנו להתחיל כבר עכשיו את המאבק על כל יהודה ושומרון וממאחז למאחז להתחיל במלחמת חפירות. עלינו להיאבק על כל גרגיר ללא פשרות. בעקשנות, נחישות ומסירות נפש וכבר בשלב זה כשנתרכז על הגבעות נוציא לאולמרט וכנופייתו את החשק להתנתק מחבלי ארץ ישראל וההתיישבות המפוארת שבליבה.

אך מול חבורה מלאת שנאה זו המנהיגה את ממשלת אולמרט יש רק דבר אחד יותר מסוכן לארץ ישראל והוא הטיפשות של מועצת יש"ע כי הרי רשע יכול לחזור בתשובה, אבל לטיפש אין כל תקנה. ומה עושים הטיפשים של יש"ע? הם רצים לפריץ פרץ ולרשע רמון תוך התרפסות נוראה וחילול ה' ומראים לו כמה הם חגבים, פרגמאטיים, " מציאותיים" ופרשנים. "ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם".

הבעיה עם הצעד הזה של עסקני יש"ע היא גם כמובן שמדובר בצעד האסור על פי ההלכה. שהרי מי קבע שתלם או אדורה חשובות יותר מחוות מעון, אבל יש כאן גם טעות טקטית נוראה שעם ישראל ישלם עליה לדורי דורות. הגבעות הם השכפ"ץ של ההתיישבות ואין מתנה טובה יותר שניתן לממשלת אולמרט אם נוותר עליהם.

אמנם ייתכן בהחלט שנפסיד בקרב על חוות מעון ומצפה יצהר, ואולם אם יהיה מאבק, הרי שניתן יהיה  לנצח בכל המערכה להציל את כל יהודה ושומרון בזכות המאבק הזה .


מועצת יש"ע נחושה כתמיד להרוס כל קרש הצלה שהקב"ה נותן לנו, והפעם לדחות את תחילת המאבק על ארץ ישראל עד שהכוחות השחורים יהיו מוכנים ודעת הקהל תהיה נגדנו
אבל במועצת יש"ע עולם כמנהגו נוהג, ומה שהיה הוא שיהיה,  אכן "כסיל שונה באוולתו" (משלי). לפני מספר שנים פנינו אל עסקני יש"ע וביקשנו מהם להצטרף על המאבק נגד גירוש אנשי חוות מעון, אך במקום לעשות זאת הם ניהלו מו"מ וחתמו על "הסכם המאחזים" הזכור  לשמצה.  אילו הם היו מצטרפים למאבק לפני 5 שנים על חוות מעון ו20 אלף איש היו מתבצרים בה, עם ישראל לא היה חושב על גירוש גוש קטיף וצפון השומרון. אילו לפני 25 שנה היו נלחמים באלון מורה (רוג'ב) בגין היה חושב הרבה לפני הגירוש של יישובי ימית וסיני ואולי זה היה נמנע.

זוהי אותה טיפשות שהביאה את המפד"ל והאיחוד הלאומי לשבת בממשלת שרון-שינוי להרוס את שירותי הדת ואת הקשר עם הציבור החרדי, ולצאת מהממשלה רק ברגע האחרון כאשר הגשר לחורבן גוש קטיף וצפון השומרון היה מושלם. בשלב הזה השמאל של מפלגת העבודה כבר היה מוכן להצטרף. שרון סילק את בני אלון, אביגדור ליברמן וחבריו מהאיחוד הלאומי ואח"כ המפד"ל עשו טובה ופרשו, אך זה היה כבר מאוחר מידי.

מועצת יש"ע נחושה כתמיד להרוס כל קרש הצלה שהקב"ה נותן לנו, והפעם לדחות את תחילת המאבק על ארץ ישראל עד שהכוחות השחורים יהיו מוכנים ודעת הקהל תהיה נגדנו. ואז שוב יהיה  מאוחר מידי.