הזבוב שביקר בבית ראש הממשלה

בחלום אני רואה את הזבוב נכנס דרך החלון לבית רה"מ.

נדיה מטר , ט' בטבת תשס"ח

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

חלמתי חלום. חלמתי על זבוב, זבוב סקרן מאוד, זבוב שהבין את שפת בני האדם.


אהוד תשמע, בעוד חצי שעה מגיע לביתך אבו מאזן יחד עם קונדוליסה, והם מצפים שנסביר להם איך נפתור את בעיית המתנחלים
בחלום אני רואה את הזבוב נכנס דרך החלון לבית ראש הממשלה, שם פוגש הזבוב את אהוד אולמרט ואורחו הנשיא שמעון פרס. וזאת השיחה בין שני האישים:

שמעון פרס: אהוד תשמע, בעוד חצי שעה מגיע לביתך אבו מאזן יחד עם קונדוליסה, והם מצפים שנסביר להם איך נפתור את בעיית המתנחלים. הם רוצים לשמוע תוכנית מפורטת איך נזרוק את מאתיים חמישים אלף המתנחלים מביתם כדי להעביר אותם מהשטחים לישראל הקטנה. הכנת תוכנית כזו?

אהוד אולמרט: תשמע שמעון, יש לנו בעיה. רק אריאל שרון היה מסוגל לבצע תוכנית של העמסת המתנחלים על משאיות וגירושם, כפי שעשה בימית ואז בגוש קטיף ובצפון השומרון. לי אין את הכוח, את הכריזמה ואת הגיבוי של שרון כדי לבצע כזו תוכנית. אז מה אתה מציע? מה עלי לעשות?

שמעון פרס: ידידי היקר, יש לי רעיון.

הזבוב רואה איך ששמעון פרס מתקרב לאוזנו של אולמרט ולוחש לו באריכות דברים רבים. אולמרט מאזין, מפנים ומחייך, מרוצה. שמעון פרס יוצא מהחדר. נכנסים אבו מאזן וקונדוליסה רייס.

אבו מאזן ניגש לאהוד אולמרט ואומר: אהוד, בואו ניגש ישר לעניין. המכשול היחידי העומד בפני הקמת מדינה פלשתינית הוא מפעל ההתנחלויות. כל עוד יהיו מתנחלים בשטחים, לא נוכל להקים את מדינתנו. הבטחת לנו תוכנית לסילוקם. מה היא?

אהוד אולמרט: אבו יקירי, בגלל סיבות שונות אין באפשרותנו לחזור על תסריט ההתנתקות של שרון. זה פשוט לא יעבוד. ולכן התוכנית היא שניצור מצב בו המתנחלים יעזבו מרצונם החופשי.

אבו מאזן: דיר באלאק, אלו קשקושים. אתה יודע טוב מאוד שרוב המתנחלים אידיאליסטים. הם אוהבים את מה שהם מכנים את אדמתם, ולא חשוב כמה כסף תציע,לעולם הם לא יעזבו.

אהוד אולמרט: אלא אם נגרום להם לעזוב... תן לי להסביר לך את פרטי התוכנית. הוגי הדעות של אותה תוכנית הם שמעון פרס ויוסי ביילין שכבר זמן רב שוקדים עליה: אנחנו מתכוונים להעביר לך ולרשות עשרות שריוניות, אלפי רובים ושני מיליון כדורים. נסביר לאזרחי ישראל שהנשק הזה דרוש לך כדי להתמודד עם אויבי הרשות הפלשתינית. אזרחי ישראל חושבים שאנו מתכוונים לאנשי החמאס.

אבל אתה ואני יודעים שהמתנחלים הם הם אויביכם ואויבינו כאחד. לכם הם מפריעים כי הם מכשול להקמת מדינה פלשתינית, ולנו הם מפריעים כי הם והמחנה שלהם מייצגים את היהודים הגאים הדבקים לערכי הציונות ומורשת ישראל. עלינו אחת ולתמיד לסיים את מה שהתחלנו עם "האלטלנה", ולוודא שמחנה זה לעולם לא יגיע עוד לשלטון. חיסול מפעל ההתנחלות תהווה להם מכה כה גדולה שהם לא יצליחו להתרומם ממנה. בעזרת הנשק שלנו תוכלו לרבות בפיגועי טרור נגד המתנחלים ונגד חיילי צה"ל המשרתים בשטחים.יום - יום נשמע בחדשות על קורבנות טרור והלוויות, וכך ניצור מצב שחיי המתנחלים יהפכו לגיהינום עלי אדמות. במקביל תקום לתחייה תנועת "ארבע אמהות" שתדרוש להוציא את צה"ל מהשטחים. התקשורת הישראלית המגויסת למען הקמת מדינה פלשתינית תעשה את שלה כרגיל, וכך אני מקווה אחרי כמה חודשים יעזבו רוב המתנחלים מרצונם החופשי את הגיהינום שיצרנו להם. בגרעין הקשה שיישאר בכל מצב נדע כבר לטפל בנחישות ובלי רגישות.


וואלה אהוד, גאון קטן. עכשיו אני מבין למה הסכמת לשחרר מאות מחיילינו האסירים שהיו עצורים אצלכם. כך יקבלו עוד צ'אנס לבצע את משימתם הרג אל- יהוד
אבו מאזן:
 וואלה אהוד, גאון קטן. עכשיו אני מבין למה הסכמת לשחרר מאות מחיילינו האסירים שהיו עצורים אצלכם. כך יקבלו עוד צ'אנס לבצע את משימתם הרג אל- יהוד. אבל תגיד לי, למתנחלים יש נשק. אינך חושב שהם יתנגדו לנו ויחזירו מלחמה שערה?

אהוד אולמרט: אל תדאג. גם על זה חשבנו. בעוד כחודשיים, בתחילת פברואר, תצא הוראה מפורשת לכל המתנחלים בעלי התעודות הכחולות (אלו שמקבלים רשות לשאת נשק בישוב שלהם לצורך שמירה) שעליהם להחזיר את התעודה. זה יצמצם מאוד את מספר המתנחלים שיורשו לשאת נשק, וכך תוכלו לפעול כמעט באין מפריע. כדי שהמתנחלים לא יבינו שמדובר כאן במלכודת מוות, החלטנו להמשיך לתת לבעלי התעודות הצהובות את האישור לשאת את נשקם. אלו מתנחלים שמרשים להם לקחת נשק ולהסתובב אתו בכל מקום, אבל מספר בעלי התעודות הצהובות הוא זעום ביותר ולכן אין לך ממה לדאוג. בטוחני שתוכלו לטפל בהם.

אבל אבו מאזן היקר. לפני שתתלהב יתר על המידה, יש תנאי ומגבלה לכל התוכנית.

אבו מאזן: ומה הוא?

אהוד אולמרט: שהפעם תשתמשו בנשק שאנו נותנים לכם אך ורק נגד המתנחלים והחיילים בשטחים, וכמובן גם נגד תושבי ירושלים כי אתם גם רוצים את ירושלים. אבל אל תחזור על הטעות שעשיתם בעבר כשהתחלתם לרצוח לנו ישראלים בתל אביב. אתה הרי זוכר מה שקרה בשנות התשעים. פרס ורבין חתמו על הסכמי אוסלו, הביאו את ערפאת ואנשיו ונתנו לו נשק במטרה ברורה שהנשק הזה יכוון נגד המתנחלים גרידא כדי שכבר אז יעזבו את השטחים. אבל החבר'ה של ערפאת התלהבו יתר על המידה והתחילו להשתמש בנשק גם נגד תושבי גוש דן. זה מאוד הרגיז את פרס וביילין. מה פתאום לרצוח תושבי גוש דן? מוגזם! כך נאלצנו לגנוז את הסכמי אוסלו.


עכשיו אנחנו נותנים לכם עוד צ'אנס. הפעם תכבדו את ההבנה בינינו: נשק אתם מקבלים בתנאי שהוא יכוון רק נגד מתנחלים וחיילים בשטחים ובירושלים
עכשיו אנחנו נותנים לכם עוד צ'אנס. הפעם תכבדו את ההבנה בינינו: נשק אתם מקבלים בתנאי שהוא יכוון רק נגד מתנחלים וחיילים בשטחים ובירושלים. אם חלילה תעזו לנגוע בשערה של תל-אביבי אחד, לא נסכים להקמת מדינה פלשתינית. נכון גברת קונדוליסה רייס? גם את מסכימה עם תוכנית זו?

קונדוליסה: יס סיר! וורי גוד!! אי לייק איט!

אהוד אולמרט: ברור שאסור שפרטי התוכנית יצאו מחדר זה. לצערי, על פי כל הסקרים רוב הציבור בישראל מתנגד בתוקף להקמת מדינה פלשתינית. אז עלי לפעול בדרכים שונות כדי להמשיך ולהרדים את הציבור. לדוגמא, בקרוב אאלץ לתת לצה"ל להיכנס לעזה כדי להעמיד פנים שאני נלחם נגד הטרור. אל תדאג, לא נהרוג יותר מכמה משגרי קסאמים זוטרים ונצא. זה יסיט את תשומת הלב הציבורית מתוכניתנו בשטחים.

ולכן אני מבקש בכל לשון של בקשה: אל תדליפו את מה שדובר כאן. אם תוכן הפגישה בינינו תודלף לציבור, ציבור המתנחלים ותומכיהם הרבים בארץ עוד עלולים להתקומם, לעלות על בריקאדות ולהפיל את ממשלתי. זהו דבר שיעצור את הקמת המדינה הפלשתינית.

קונדוליסה: דונט וורי! אין אף אחד בחדר איתנו, חוץ מזבוב קטן.....

קונדוליסה רייס ואבו מאזן לוחצים את ידי אולמרט ויוצאים מהחדר.

הזבוב עוקב אחריהם. במסדרון אומרת קונדוליסה לאבו מאזן: יופי! אולמרט פועל בדיוק כפי שציפינו. באמצעותו נקים לכם מדינה פלשתינית עם ירושלים כבירתכם. כשזה יושג, נעבור לשלב ב' של תוכניתנו: חיסולה של מדינת ישראל. אני ממליצה שתתחילו את שלב ב' עם שיגור קסאמים על שדה התעופה בן גוריון. את הקסאמים תוכלו לשגר מההתנחלויות החרבות כפי שאתם עושים היום מעזה. שלב זה יגיע בהמשך. ברור שעלינו להיות סבלניים. היום יש להתמקד במלחמה נגד הישות הציונית גם בתוך גבולות 48. אל תשכח לתגמל כספית את 25 המשפחות הערביות מאום-אל-פאחם המבקשות לבנות בתים בתוך הישוב היהודי מי-עמי. גם הם פועלים בעד חיסולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ועלינו לתגמל אותם בדיוק כפי שאנו מתגמלים את משגרי הקסאמים.


התעוררתי, והדלקתי רדיו. בחדשות "קול ישראל" הודיעו שממשלת אולמרט מתכוונת להעביר לרשות הפלשתינית חמישים שריוניות, אלפי רובים ושני מיליון כדורים...
אבו מאזן מחבק את קונדוליסה, מחייך ויוצא לרכבו. הזבוב עוקב אחריו עד לרכב. ברכב מתקשר אבו מאזן למישהו ואומר: אוסמה... הכל על פי תכנון. קונדוליסה לוחצת על אולמרט, ותוכנית חיסולה של ישראל בשלבי ביצוע. היא חושבת שבכך היא תציל את ארה"ב מג'יהאד מוסלמי. כאילו שחיסולה של מדינת ישראל מספקת אותנו. היא לא חכמה יותר מאולמרט. יאללה, אתה יכול להתחיל לתכנן את האינתיפאדה שלנו באירופה ובארה"ב. הם עוד יתגעגעו ל -11 בספטמבר! אללה ואכבר!

אבו מאזן סוגר את הפלאפון. מנפנף את הזבוב, ומועך אותו על החלון. הוא מתניע את הרכב ונוסע.

התעוררתי, והדלקתי רדיו. בחדשות "קול ישראל" הודיעו שממשלת אולמרט מתכוונת להעביר לרשות הפלשתינית חמישים שריוניות, אלפי רובים ושני מיליון כדורים...