שוב הופכת מועצת יש"ע לקבלן הביצוע

הנה לנו עוד הוכחה שמדובר באותה גברת בשינוי אדרת.

נדיה מטר , י"א בניסן תשס"ח

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

כותרת ראשית ב"מעריב" של ה - לאפריל 2008 : "הפינוי השקט. מתחת לאף של הימין הקיצוני, בלי אלימות, בלי משטרה, פינו אתמול בלילה את מאחז מבוא חורון צפון". בכתבה מספר הכתב רועי שרון שמועצת יש"ע הסכימה לפינוי מבוא חורון צפון, תמורת אישורי בנייה במקום אחר. בלילה בין יום שני לשלישי פונו בשקט שישה קראוונים ו20 תושבים. על פי הנאמר מתוכננים עוד "מבצעי פינוי" כאלה במסגרת הסכם מאחזים חדש.


אתה קורא את פרטי ה"עסקה" בין מועצת יש"ע לממשלה ומסרב להאמין. למי שחשב שהכנסת אישי ציבור חדשים למועצת יש"ע תשנה משהו, הנה לנו עוד הוכחה שמדובר באותה גברת בשינוי אדרת
אתה קורא את פרטי ה"עסקה" בין מועצת יש"ע לממשלה ומסרב להאמין. למי שחשב שהכנסת אישי ציבור חדשים למועצת יש"ע תשנה משהו, הנה לנו עוד הוכחה שמדובר באותה גברת בשינוי אדרת.

שוב הופכת מועצת יש"ע לקבלן הביצוע של הגזירות של ממשלות חורבן וגירוש, וזה לא הכל. אם חשבנו שרק בימי גירוש גוש קטיף היה שיתוף פעולה קטלני בין מועצת יש"ע לממשלת חורבן והרס, מגלה לנו הכתב חגי הוברמן בראיון לעיתון "בשבע" מ 3/4/08 לרגל הוצאת ספרו החדש "כנגד כל הסיכויים" שגם בשלהי ימי אוסלו היה קשר הדוק בין מועצת יש"ע לממשלת אוסלו. מתברר שראשי מועצת יש"ע שכלפי חוץ גינו בכל תוקף את הסכמי אוסלו ואף ארגנו הפגנות נגדם, בחדרי חדרים שיתפו פעולה עם ממשלת רבין ואף עזרו לו לשרטט את מפות הנסיגה. לו הדברים לא היו נכתבים על ידי עיתונאי אמין ובכיר, היינו מסרבים להאמין.

מדברי הוברמן באותו ראיון (בשבע גליון מס' 287): "יצא שהמתנחלים קבעו את מפות הנסיגה. את זה הבין בזמנו גם רבין שנתן לזמביש להסתכל על מפות אוסלו ב' ולהעיר את הערותיו. זמביש היה בעצם האזרח היחיד שהורשה להתבונן בהם. אפילו משרי הממשלה נמנעה הגישה. בעקבות הערותיו של זמביש בוצעו תיקונים. זה היה שיתוף פעולה סודי שהתרקם בין מועצת יש"ע לממשלת רבין בתוך העימות הקשה. רבין הבין שעל המתנחלים אפשר לסמוך. למרות שהיה חשדן, נתנו לו ראשי המתיישבים את מילת הכבוד שמה שהוא אומר להם בחדר סגור לא ייצא החוצה. זמביש ואורי אריאל ייצאו להפגנות ויתעמתו עם השלטון, אבל לא ידליפו את המידע".

עלי להבהיר שחגי הוברמן דווקא מציין את העובדות האלו לשבח זמביש, כאילו שבזכות השיתוף הפעולה הסודי הזה ניצלה ההתיישבות. אני קוראת את הפיסקה לעיל ועיניי חושכות. האם החבר'ה אינם מבינים שהזמנים השתנו ושכל התקפלות וכניעה משדרת חולשה שמזמינה עוד חורבן?! יכול להיות, וגם זה דורש דיון, שבשנות השבעים ואף השמונים, בתחילת ההתיישבות המחודשת ביש"ע, כשהכל היה בתנופה של עלייה ובנייה, היה כדאי למתנחלים לעשות "דילים טקטיים" עם הממשלות השונות. אפשר לטעון שאז היה מדובר בממשלות שראו בעין יפה או לפחות לא התנגדו בתוקף לרעיון חידוש ההתיישבות היהודית ביש"ע. אתם עוד היה אפשר לעשות עסקאות שיקדמו את ההתיישבות היהודית ביש"ע.


אבל מאז אוסלו הכל השתנה. מאז אוסלו ועד היום שולטות בישראל ממשלות שחרטו על דגלם את חיסולה הטוטאלי של ההתיישבות היהודית ביהודה, שומרון וחבל עזה
אבל מאז אוסלו הכל השתנה. מאז אוסלו ועד היום שולטות בישראל ממשלות שחרטו על דגלם את חיסולה הטוטאלי של ההתיישבות היהודית ביהודה, שומרון וחבל עזה. לא בגלל ששלטון השמאל מאמין שזה יביא לשלום עם האויב הערבי, אלא בגלל שהשמאל מקווה שחיסול ההתיישבות ביש"ע יביא אחת ולתמיד לריסוק המחנה היהודי-לאומי בארץ. ולכן לא חשוב אם הדבר יפגע באינטרס הכללי של עם ישראל בארצו, ממשלות השמאל מאז אוסלו להוטות לפרק את מפעל ההתיישבות ביש"ע במטרה להחזיר אותנו לקווי 67'.

במצב כזה, האם מועצת יש"ע אינה מבינה שעם אנשים כאלו אין על מה לדבר, שאסור לעשות עם אנשים כאלו דילים? שלא לדבר על הבעיה ההסברתית: איך בדיוק תסביר מועצת יש"ע לציבור שאין לעשות דילים של פינוי, כניעה והתקפלות בשל "מזעור נזקים" עם אמריקה והרשעות האש"פית כשמועצת יש"ע בעצמה עושה את זה עם ממשלת אולמרט? האם הם אינם מבינים שעם שלטון הרסני כזה, יותר חשוב מאבק עיקש ותקיף על כל קראוון ועל כל אבן אפילו במחיר הריסת המקום, מאלף הבטחות לאישורי בנייה- הבטחות שבקרוב יתבהרו בכל זאת כהבטחות שווא בשל ההסכם הסודי הנרקם בין אולמרט-לבני-אבו מאזן וקנדי רייס להקמת מדינה פלשתינית ביו"ש ובחלק מירושלים?

ראשית, יש להבהיר אחת ולתמיד שאין סוחרים בארץ ישראל, נקודה. כפי שאימא לא תסכים להמית את תינוקה כדי לנסות ולהציל את שאר ילדיה, כך אנחנו מסרבים לוותר על גרגיר מארץ ישראל . זה חייב להיות דבר עקרוני.

שנית, מאבק עיקש ואמיתי בלי דילים ובלי קומבינות על כל קראוון וכל גבעה גם ישדר לשלטון מסר ברור שכבר לא יצליחו להזיז אותנו בריקודים ובנשיקות כפי שהיה בגוש קטיף.


ועוד שאלה שמסעירה את ליבי ומוחי: האם גם היה דיל סודי בין מועצת יש"ע לממשלת שרון שאמר: "נעזור לך לחסל את גוש קטיף בתמורה לאישורי בנייה בגוש עציון"?
וכאן המקום להוסיף ולשאול כמה שאלות: אם על פי הגילוי המסעיר של הוברמן, בשלהי המשא ומתן בימי אוסלו, זמביש ועוד חברי מועצת יש"ע שיתפו פעולה בסודיות מוחלטת עם יצחק רבין ויחד שרטטו את המפות....מה קורה עכשיו בשנת 2008? האם גם עכשיו החבר'ה  במועצת יש"ע יושבים עם אולמרט ולבני ובשקט - בשקט עוזרים לאולמרט להקים את המדינה הפלשתינית? האם גם עכשיו, כמו בימי אוסלו, זמביש וחבריו מבטיחים לממשלה לשמור בסודיות טוטאלית את פרטי ההסכם הקטסטרופאלי המתגבש?

ועוד שאלה שמסעירה את ליבי ומוחי: האם גם היה דיל סודי בין מועצת יש"ע לממשלת שרון שאמר: "נעזור לך לחסל את גוש קטיף בתמורה לאישורי בנייה בגוש עציון"? מי יודע אם בחדרי חדרים לא אמרו לשרון: "נארגן הפגנות גרנדיוזיות אבל פאתטיות בכיכר רבין, לא נפרוץ בכפר מימון, נגנה את חוסמי הכבישים ואת אלו הקוראים לסירוב פקודה כדי לוודא שתוכל לעקור את גוש קטיף... בתמורה לאישורי בנייה באריאל?".

מי יבטיח לנו שלא היה כזה דיל?

האם בעוד שישה חודשים יפנו ראשי מועצת יש"ע לתושבי בית-אל, עופרה, הר ברכה ותקוע  וינסו לשכנע אותם לפנות את הישובים האלו בשקט תמורת אישורי בנייה במעלה אדומים וגוש עציון מערב? הרי אם החבר'ה במועצת יש"ע מסוגלים לעשות את זה למבוא חורון צפון שהיה ישוב של 20 תושבים, למה שלא יעשו את זה לישוב של 2,000 תושבים? מי היה מאמין שמועצת יש"ע תהיה שותפה למדיניות של הפרד ומשול בה השתמשו אויבינו המרים כשהציעו בערמומיותם: "הקריבו קבוצה א' של יהודים על מנת להציל קבוצה ב' של יהודים" כשהאויב כמובן התכוון מלכתחילה לחסל את גם קבוצה א' וגם את קבוצה ב'.


הבשורה הטובה היא שברוך השם, מאז הונאת הציבור על ידי מועצת יש"ע בעיקר בכפר מימון, חלק ניכר של הציבור הלאומי התפכח והבין שאין לסמוך כלל על מועצת יש"ע
הבשורה הטובה היא שברוך השם, מאז הונאת הציבור על ידי מועצת יש"ע בעיקר בכפר מימון, חלק ניכר של הציבור הלאומי התפכח והבין שאין לסמוך כלל על מועצת יש"ע. אין הם מייצגים עוד את הציבור. מאז הגירוש בגוש קטיף קם דור חדש של תושבי יו"ש, וביניהם עשרות אלפי צעירים שאינם כפופים עוד למרותה של מועצת יש"ע, ודרך אגב גם לא למרותם של רבנים הסובלים גם הם ממחלת "ממלכתיות יתר" ורצון למצוא חן בעיני השמאל על חשבון ארץ ישראל.

בעזרת ה' דור חדש זה של יהודים בריאים הנאמנים טוטאלית לארץ ישראל ותורת ישראל יוודא שהפעם מועצת יש"ע לא תצליח לבגוד עוד בעם, בארץ ובתורה. על אפם וחמתם של חבורת אולמרט-לבני-קונדי וזמביש כבר הצליחו יהודים אלה להפיח רוח חדשה במחנה שלנו: אם בהקמת הנקודות החדשות ביהודה ושומרון, אם בשהות המתמשכת בחומש. אני מניחה ומצפה שברגע זה הם כבר מתכננים עלייה מחודשת למבוא חורון כדי למחוק ולתקן את בזיון הפינוי של מועצת יש"ע שלשום.

בזכות  יהודים אלה, ממשיכי דרכם של כלב בן יפונה ויהושע בן נון, אפשר ברוך ה' להגיד היום: אבוי, למי שיעז לנגוע בארץ ישראל!