מה קרה לבית ספר שדה כפר עציון

עתה חצו "הישראלים המתקדמים" מכפר עציון עוד קו אדום

אריה יצחקי , י"ג בתשרי תש"ע

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם

מנהל בית ספר שדה כפר עציון ירון רוזנטל ומעצבי האג'נדה שלו: חנן פורת אליעז כהן ויוחנן בן- יעקב שואפים בכל מאדם להשתייך לזרם השולט בעיצוב התודעה הישראלית, קרי ה"שמאל". אך מה לעשות הם נושאים סממנים מובהקים של יהדות אורתודוכסית שפוסלים אותם ואין סיכוי שיתקבלו גם אם יזחלו על גחונם; יזילו ריר ויאמרו:
"אהבתי את אדוני".

הם כמובן לא מוכנים לקבל את הפסילה ומידי פעם עושים מעשה שמוכיח כי הם לא דוסים "מורדי אור", אלא "ישראלים מתקדמים". כך למשל לפני כשנה ניסו לקיים ערב בנושא "דוד המלך" – דבר חיובי לכשעצמו, אך הם הזמינו כמשתתפים את ח"כ לשעבר יוסי שריד הקיצוני השמאלני מראשי מר"צ ואת "אלוף הגירוש"- האלוף גרשון הכהן מחריב גוש קטיף!!! לאחר מחאה של רבים וטובים וביניהם כמה מהמגורשים, ביטלו את זממם והערב בוטל בבושת פנים.

עתה חצו  "הישראלים המתקדמים" מכפר עציון עוד קו אדום. היום הגיעה אלי בדוא"ל תכנית הקורסים לידיעת הארץ שמקיים בית ספר שדה בשנת תש"ע המוכרים גם כגמול השתלמות למורים. אחד הקורסים בהנחיית המדריך – המזרחן ירון עובדיה מזכיר להפליא תוכניות השתלמות של "שלום עכשיו", וארגוני אנרכיסטים מסוג "תעיוש", ובכמה קטעים אפילו תכניות קורסים של הרש"פ.


בא' בסיוון (14.5.10) יתקיים סיור בשם: לטרון- "רוח הפליטים מרחפת מעל ראשינו" – הנצחה הכחשה ועיצוב הזיכרון- לקראת היום בו מציינים הערבים את יום הנכבה
כך למשל בא' בסיוון (14.5.10) יתקיים סיור בשם: לטרון- "רוח הפליטים מרחפת מעל ראשינו" – הנצחה הכחשה ועיצוב הזיכרון- לקראת היום בו מציינים הערבים את יום הנכבה, ניסע לאתרים מרכזיים באיזור פארק קנדה- לטרון, נכיר את הכפרים הערביים שישבו במקום עד 1967, וננסה לבדוק מדוע אין כמעט שרידים לכפרים, ולמה מנסים גופים שונים להנציח את נושא הפליטים בתודעה ובשטח".

לא יאומן, שאת זה ניסח מדריך בבי"ס שדה כפר עציון. נוסח זהה לחלוטין לניסוחים של ארגון "זוכרות" האנרכיסטי המנסה להציב שלטי הנצחה וזכרון בכל אתר של כפר ערבי נטוש, ולניסוחים של "התנועה האיסלמית הצפונית" עוכרת ישראל. אולי יזמינו האדונים רוזנטל ועובדיה את השייח' ראיד צאלח מאום אל –פחם לסייע להדרכה? ומדוע לא יציבו שלטי הנצחה לראשי הכנופיות הערביות שנפלו במערכה בגוש עציון בתש"ח?

ויש גם סיור סיום – בכ"ט בסיוון (11.6.10) – "ירושלים בעקבות הספרות הפלסטינית", בו יטיילו חניכי כפר עציון "בעקבות יצירות של משוררים וסופרים פלסטינים בו -   יכירו סוגות שונות בספרות הפלסטינית רעיונות מרכזיים וכמובן את היוצרים ואת יצירותיהם. סיור שילווה בקריאה ביצירות ובנסיון להבין אותם".

האם מר ירון עובדיה יקרא מיצירות המשוררת פדווה טוקאן שר"י המטיפה לרצח, שחולמת על אכילת כבדי חיילי צה"ל? שכתבה בין השאר כי מלחמת יום הכיפורים "החזירה את קווי היופי לפנים של הערבים". או אולי מיצירות המשורר הלאומני הערבי מחמוד דרוויש שר"י הקורא ליהודים – בשירו "הפוסח על המילים" לצאת מפלסטין ולקחת עימם לגולה את עצמות מתיהם מבתי הקברות?

הגיע הזמן לבצע מהפך חינוכי – תודעתי במובלעת ה"ישראלית" השוכנת במערב הר חברון ולייהד אותה.