המסע האגואיסטי

למשפחת שליט לא אכפת שימותו אלף ילדים ישראליים על ידי אלף הרוצחים שהם דורשים לשחרר; העיקר שהילד שלהם יחיה.

ד"ר חגי בן ארצי , ט"ו בתמוז תש"ע

חגי בן ארצי
חגי בן ארצי
ערוץ 7

לא היה בתולדות מדינת ישראל מסע כל כך אגואיסטי כמו מסעה של משפחת שליט שהתחיל היום. הם יודעים, כמו שכל אדם בר דעת יודע, ששחרור אלף רוצחים של תנועת החמאס יוביל לחיזוק אדיר של החמאס בפרט ושל הטרור נגד היהודים בכלל.

לא מדובר בהסכם שלום, שבמסגרתו ניתן אולי להבין שחרור מחבלים מתוך תקווה לפיוס ולהשלמה. כאן מדובר בסחטנות של ארגון טרור, שמכריז השכם והערב שלעולם לא ישלים עם מדינת ישראל, ופועל ללא הרף להשמדתה ולחיסולה. כניעה לארגון כזה ושחרור אלף רוצחים מאנשיו, שרצחו ופצעו אלפי ישראלים במהלך האינתיפאדה השנייה, משמעות אחת להם: עידוד עצום של הטרור החמאסי ושל הטרור בכלל, שהרי:

אלף רבי מחבלים, שצברו ניסיון עצום של פיגועים ופעילות צבאית, וחלקם מנהיגים ומפקדים מוכשרים – זאת תגבורת עצומה לארגון החמאס, לארגון הג'יהאד ולשאר ארגוני המחבלים. חסרונם של המפקדים והמנהיגים, שנתפסו במאמץ עצום ובמסירות בלתי נלאית של כוחות הביטחון הישראליים, מורגש בשטח ומתבטא בירידה דרמטית של הטרור בשנים האחרונות. שובם של כל המפקדים והמנהיגים יפיח רוח חדשה בשורות הטרוריסטים ועלול לגרום לעלייה חדה בכמות פיגועי הטרור. התוצאה המיידית של עלייה כזאת היא נפגעים ישראליים רבים.

כל המחבלים שעוד לא נתפסו יקבלו חיזוק עצום להמשך פעילותם, שהרי גם אם ייתפסו הם יודעים שלא יסבלו הרבה, ולאחר שנים
כל המחבלים שעוד לא נתפסו יקבלו חיזוק עצום להמשך פעילותם, שהרי גם אם ייתפסו הם יודעים שלא יסבלו הרבה, ולאחר שנים בודדות ישובו למשפחתם ואף לארגונם
בודדות ישובו למשפחתם ואף לארגונם. הרי לא בעיה לחטוף כל כמה שנים חייל בודד – בטרמפיאדה מרוחקת, בפעילות צבאית לא מוצלחת וכד' – ולשחרר שוב את כל המחבלים שייתפסו בהמשך פעילות הטרור. ברור לכל – שחרור מאות רוצחים של ארגון החמאס פירושו הכרזה, שמדינת ישראל מרימה ידיים במלחמתה בטרור האסלאמי. הריסת בתים והגליית משפחות נאסרו על ידי בג"ץ, עונש מוות לא קיים במדינת ישראל למעשה, והעונש היחיד שנותר בידינו הוא מאסר עולם למחבלים ולרוצחים. השמטת העונש האחרון שמופעל כלפי הרוצחים בנו פירושה – הרמת ידיים וכניעה. מכאן ואילך אפשר לפתוח בהליך ידוע מראש של סגירת המדינה וחיסולה, שהרי אין טעם לקיים מדינה, שאיננה מסוגלת להעניש את רוצחי אזרחיה.

את זה יודעת גם משפחת שליט, אבל אותם זה לא מעניין. מבחינתם, שימותו עוד אלפי ילדים וילדות, העיקר שהילד שלהם יהיה בבית. ואם זה יביא להתפרקות המדינה ולחיסולה – גלעד שליט ומשפחתו יוכלו להמשיך את חייהם בנחת ובשלום בצרפת (גלעד הוא הרי אזרח צרפתי) או ברומא (גלעד הוא אזרח כבוד של איטליה) או בכל מקום אחר בעולם.

השאלה הגדולה איננה למה משפחת שליט יוצאת למסעה – אגואיסטים היו תמיד ויהיו תמיד. השאלה גדולה היא : למה התקשורת משתפת פעולה בהתלהבות כה גדולה עם המסע האגואיסטי הזה, שמאיים על עצם קיומנו ומסכן את הילדים של כולנו? הרי גם לאנשי התקשורת יש ילדים שחיים בארץ הזאת, הרי גם הם חיים במדינה הזאת.

הרשו לי להעלות השערה, שאין לה שום בסיס מחקרי או אמפירי. ידוע לנו, שבעולם פועלים מאות ואולי אלפי ארגונים, שמגמתם היא חיסולה של מדינת ישראל. הנה מצאו דרך מצוינת לחסל את המדינה בלי מלחמה – יצירת לחץ ציבורי פנימי, שיוביל לשחרור אלפי מחבלים, שיוביל לכניעתה של מדינת ישראל לטרור. פשוט, נקי, מתוחכם. כדי לבצע את המהלך הזה הם מזרימים מיליונים רבים, אולי מיליארדים רבים, לקמפיין של משפחת שליט בפרט ולגופי תקשורת ישראליים, שמשתפים פעולה עם המהלך המתוחכם הזה. אם ההשערה הזאת נכונה, ואני קורא לחוקרים הגונים לחקור אותה ביסודיות, פירוש הדבר, שגופי התקשורת בארץ, שמשתפים פעולה עם הקמפיין של משפחת שליט, מעדיפים את האינטרס הכלכלי שלהם על פני עצם קיומה של המדינה. אני יודע שזאת השערה קשה ביותר, אבל אין לי כרגע אחרת טובה ממנה, ואני פונה שוב לכל עיתונאי בעל מצפון ולכל חוקר, שלב ציוני ויהודי פועם בתוכו, לחקור היטב את התיאוריה הזאת.

יהא אשר יהא ההסבר, אני קורא:

לראש הממשלה ולמנהיגי המדינה שלא להיכנע למסע האגואיסטי של משפחת שליט. אתם אחראיים על שבעה מיליון אזרחים ולא רק על משפחת שליט. אם תיכנעו ותשחררו את הרוצחים, שמשפחת שליט דורשת לשחררם, דמם של כל מאות ואלפי הנרצחים ע"י הטרור בעתיד יהיה בראשכם!

לרבנים הראשיים בפרט ולרבני ישראל בכלל: אתם יודעים בדיוק כמוני את ההלכה ש"אין מאבדין נפש מפני נפש" (רמב"ם, הלכות יסודי התורה), כלומר, שאין מצילים אדם אחד במחיר הפקרתם של נפשות אחרות. כל מי שנותן ידו למעשה כזה או שותק ואינו מוחה מול מעשה כזה – שותף לכל שפיכות הדמים העתידית. איזה פיתחון פה יהיה לכם בעתיד, כשישאלו אתכם בהלוויות של קורבנות הטרור העתידיים ח"ו – למה שתקתם? למה לא מחיתם? איפה הייתם? אני קורא לכם להתייצב בשער בת רבים ולהביע את דעת התורה ללא מורא.

למורים ולמחנכים בפרט, ולאזרחי ישראל בכלל, שעלולים מתוך חוסר מחשבה ופופוליזם זול
כל מי שנותן ידו למעשה כזה או שותק ואינו מוחה מול מעשה כזה – שותף לכל שפיכות הדמים העתידית.
להצטרף למסעה של משפחת שליט. הביטו בעיני הילדים שלכם, התלמידים שלכם – אם תצטרפו למסע האגואיסטי אתם מובילים במו ידיכם את הילדים הרכים הללו, שאתם כל כך אוהבים, אל מותם ח"ו. אני קורא לכם לקום ולהפגין נגד משפחת שליט. אם לא תתנערו ותצאו להפגין כדי שיישמע קול אחר, שפוי יותר, אחראי יותר – עלולה הממשלה להישבר ולהיכנע לקמפיין של המשפחה. מה תאמרו למשפחתכם אם חלילה מישהו ייפגע? למה לא זעקתם? למה לא הפגנתם? למה הפקרתם את הרחוב לקולה של משפחה אחת?

ואחרונים: למשפחת שליט. כל אדם מבין את צערכם וכאבכם, אבל אינכם יכולים לדרוש מאיתנו להפקיר את ילדינו ולחסל את המדינה בגלל כאבכם הפרטי. יש רגעים, שאדם צריך להבין שהוא חלק מציבור, חלק מעם שלם, והוא צריך לוותר על האינטרס הפרטי שלו למען טובת הכלל וקיום הכלל. אולי באיזה לילה, כשנודדת שנתכם, יתעורר גם מצפונכם ויוביל אתכם בחזרה הביתה. הניחו לממשלת ישראל ולמנהיגיה הנבחרים להמשיך את המאבק על השבתו של גלעד מתוך ראיית האינטרסים של המדינה כולה ושל כלל האזרחים. תאמינו לי, אני מכיר באופן אישי את ראש הממשלה ואת חלקם של השרים הבכירים – הם אנשים עם לב אנושי ועם רגש מוסרי. כשהם אומרים לא לשחרור מאות רוצחים, הם לא עושים זאת מתוך אטימות או מתוך רוע לב, אלא מתוך ראייה כוללת של מדינת ישראל, קיומה ועתידה.

שובו לביתכם, וה' א-לוהי ישראל ישלח מזור לכאבכם ויפדה מן השבי את בנכם, יחד עם אהובנו הסוכן הישראלי יהונתן פולארד, הנתון כבר 25 שנה בשבי האמריקאי וסובל ייסורי תופת בגבורה ובאצילות, יחד עם שאר נעדרי צבא ההגנה לישראל באשר הם שם.

"חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי א-להינו, וה' יעשה הטוב בעיניו".