תודה שעדכנתם!

כנראה שבורא עולם החליט להעיר אותנו, הפעם בפיצוץ! "כנראה אם אתם לא מבינים רמזים, אני אבהיר את הנקודה בצורה שלא תוכלו להתעלם".

עו"ד יהודה אריה שמעון , י"ח באדר ב תשע"א

יהודה אריה שמעון
יהודה אריה שמעון
ערוץ 7

אתה שומע ורואה את התמונות מהפיגוע בירושלים ומנסה להתעדכן, מה קורה? מי נפצע? איפה המטען? וכבר שחררו הקלטות של שיחות שבוצעו במקום, דקה לפני הפיצוץ, את הפיצוץ עצמו וכמה רגעים אחרי. אבל אז, בעיתון מעריב החליטו לעדכן את כלל אזרחי ישראל (שקוראים מעריב), "הטרור חוזר"!

וואלה? חזר? מאיפה בדיוק? הוא הביא מתנות? תגידו, אתם קוראים לעצמכם עיתון? אולי תספרו לנו מתי הטרור עזב אותנו שעכשיו הוא חזר? מה, לא שמתם לב שלפני שבוע וחצי נרצחו באכזריות 5 בני משפחה בישוב איתמר? לא שמתם לב לכל הנרצחים והנרצחות ביש"ע ואף בתוך הקו הירוק? הקסאמים והפצמ"רים, הסכינים, בקבוקי התבערה והאבנים המופנים דרך קבע, ללא הפסקה לתושבי מדינת ישראל באשר הם?

אז זהו, שלא! הם פשוט לא שמו לב, כי כנראה היה קשה להם להשלים עם העובדה שמר ביבי ושות', אינם מצליחים להוביל את המדינה בעוצמה למול "הלחצים" מבית ומחוץ! היה קשה להם לראות איך "חזון השלום" מתנפץ בכל פעם בו מורמת יד על יהודי, כי הוא יהודי! בכלל, הם אומרים, עדיף להסתיר את "הלכלוך", בכל מיני מילים "מכובסות" – "נבדק חשד", "ביו"ש", "היה צונאמי ביפן, אז לא יכולנו לסקר את האירוע" ועוד כיד הדמיון הטובה.

אז כנראה שבורא עולם החליט להעיר אותנו, הפעם בפיצוץ! "כנראה אם אתם לא מבינים רמזים, אני
לא נמאס לכם מכל הפוליטיקאים שמספרים לנו "עם ישראל חי", "לא מפחדים מדרך ארוכה", "יכולת עמידה", "כושר ספיגה", מה אנחנו טיטולים? מסע כומתה? ובכלל כל תרבות הגינויים שנחתה עלינו, את מי זה מעניין?
אבהיר את הנקודה בצורה שלא תוכלו להתעלם". הפיגוע היום, גרם לי לחזור לשבוע שעבר, השתתפתי בחתונה בבנייני האומה, חתונה שגם היא סוקרה בתקשורת בהרחבה, אורחים בחתונה הואשמו בתקיפת ערבי שעבד באולם ושוטרים רבים הגיעו למקום בנסיון להגן על אותו ערבי "מסכן". לך תדע, אולי אותו אחד נתן מודיעין למניחי המטען היום? בכל מקרה, אותם השוטרים לא היו היום בבנייני האומה כדי להגן על ההרוגים והפצועים בפיגוע. קודם לחתונה התקיימה צעדה ספונטאנית שהחלה מהכניסה לעיר ועד לכיכר ציון ובצעדה זו השתתפו כמאה – מאה חמישים בני נוער שזעקו לנקמה על הטבח באיתמר.

באותו הזמן שאזרחים יוצאים לרחובות וזועקים לנקמה, בעוד דמנו נשפך כמים ברחובות ירושלים, בעוד נחלתנו נהפכת לזרים (מתחם סרגיי למשל) בתינו לנוכרים (בעזרת כל מיני ארגוני "זכויות אדם") ובמרכז - ביתו של הקב"ה, יתומים היינו... אמותינו כאלמנות, אפשר להמשיך ולכתוב את כל הפרק האחרון במגילת איכה, הכל רלוונטי לזמננו. אך בעוד הכל מתרחש למול עינינו, ראש ממשלתנו, עם רגל בתוך המטוס בדרך להתרפס לפני עוד צורר יהודים, מספר לכולנו שהפיגוע הוא לא פחות "מנסיון לבחון את יכולת העמידה שלנו". אם זה לא היה עצוב, הייתי צוחק!

לא נמאס לכם מכל הפוליטיקאים שמספרים לנו "עם ישראל חי", "לא מפחדים מדרך ארוכה", "יכולת עמידה", "כושר ספיגה", מה אנחנו טיטולים? מסע כומתה? ובכלל כל תרבות הגינויים שנחתה עלינו, את מי זה מעניין? אחת הכותרות היום, את זה אתם חייבים לשמוע – "על האחראים לפיגוע לחדול מיד מכל פעולות טרור" ומי אומר את זה? נחשתם יפה – אובמה שגינה כך את הפיגוע, אז עכשיו "האחראים לפיגוע", בטח מתים מפחד ומיד הם יפסיקו בפעולות הטרור, תודה לאובמה, אחריו מן הסתם, יגנו באו"ם את ישראל על תגובתה לפיגוע (פיצוץ 2 מנהרות, סב ונכדו המסכנים והתמימים שנפצעו בטעות כתוצאה מהפעולה במהלך משחק השח-מט ושתיית תה המנחה), אח"כ איזה רב ממוצא צרפתי יגנה את הבנות ממעלה לבונה שיחסמו כבישים במסגרת "תג מחיר" ואז נתחיל במשחק "גינה לי חביבה", נחש מי גינה יותר!

מתי נבין שעכשיו הזמן ללכת "על כל הקופה", לצאת לרחובות, לכבישים, לעצור את החיים ולהלחם במציאות העגומה! לחשוב אמונה, לאכול אמונה ולא להעביר אותה בעוד איזו תפילה, אלפיים שנה אבותינו ליהגו מילים ריקות מתוכן במהלך התפילה, אלפיים שנה הם התחננו מהגלות "קבץ נדחינו מארבע כנפות הארץ", דורות שלמים צוחקים על עצמם, "השיבה שופטינו" למול שופטי האינקוויזיציה, כמעט אף אחד לא לוקח את גורלו בידו ועושה צעד לקרב את הגאולה בפועל, בסוף למישהו נמאס וזה לא שלא היו רמזים, היו למכביר, בכל דור ודור ובכל מדינה ומדינה העמידו צוררים ופורעניות שהיו אמורות להזכיר ליהודים שיש מטרה, התעלמנו ואנחנו מתעלמים גם עכשיו!

סיפר לי הרב אלבויים שליט"א, שבשנת 67, בעודו ילד כבן 11, הוא שמע ברדיו "הר הבית בידינו", הוא היה משוכנע שעכשיו ממשלת ישראל עושה תוכניות להקמת בית המקדש, זו היתה המציאות, גם כל העולם חיכה לזה, אך נפלנו אז ואנחנו מאז ממשיכים בנפילה.

במציאות הזאת, אם לא נפסיק לשחק ב"גינה לי" ואם ח"ו נמשיך לבדוק את "כושר הספיגה", אני לא רוצה לחשוב מה יהיה הרמז הבא של בורא עולם! אז יהודים, בואו נתעורר.