יוסקה הררי: ארה\"ב צריכה להתנות את קבלתה של איראן לקואליציה בשחרור רון ארד

אתמול ציינו 15 שנים לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד. בשעה אחת התקיים בשמי המדינה מטס של חיל האוויר, ובו מטוס אחד חסר, לסמל את חסרונו של רון ארד. סימן החיים האחרון ממנו התקבל לפני שלוש עשרה שנה. סא\"ל רון ארד נטש את מטוסו במהלך משימה מעל שמי לבנון ונפל בשבי בידי ארגון \"אמל\". הוא עבר בין כמה ארגוני מחבלים, ומאז 1988 אין יודעים מה עלה בגורלו. ככל הנראה הוא מוח

, ל' בתשרי תשס"ב

אתמול ציינו 15 שנים לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד. בשעה אחת התקיים בשמי המדינה מטס של חיל האוויר, ובו מטוס אחד חסר, לסמל את חסרונו של רון ארד. סימן החיים האחרון ממנו התקבל לפני שלוש עשרה שנה. סא\"ל רון ארד נטש את מטוסו במהלך משימה מעל שמי לבנון ונפל בשבי בידי ארגון \"אמל\". הוא עבר בין כמה ארגוני מחבלים, ומאז 1988 אין יודעים מה עלה בגורלו. ככל הנראה הוא מוחזק באירן.

אתמול התקיימו טקסים לאות הזדהות עמו ועם משפחתו. בשערי נמל התעופה בן גוריון חילקו חברי התאחדות הסטודנטים סטיקרים ובלונים בנושא. יוסקה הררי, יו\"ר \"העמותה למען שובו של ארד\", אמר כי לאור התעוררותה של המודעות העולמית לטרור, ולאור נסיונותיה של ארה\"ב לגייס את אירן לקואליציית המערב נפתח צוהר של תקווה. \"אנו מקוים\", אמר הררי, \"שממשלת ישראל תשכיל לנצל את המצב, ולתבוע מארה\"ב כי תדרוש מאירן לשחררו כתנאי לקבלתה ל\"קואליציה הטובים\". מהלך כזה, אמר הררי, יביא גם לשחרורם של שבויים אחרים הנמצאים בידי חיזבאללה, המקושר לאירן.

נשיא המדינה משה קצב טלפן היום לבתיה ארד, אמו של רון, במלאת 15 שנים לנפילתו בשבי של בנה. הנשיא עודד אותה הגברת ארד ואמר כי היום, באופן מיוחד, כל עם ישראל עם משפחתה \"היום, כל מדינת ישראל זוכרת את רון, וכולנו מתפללים לשלומו, ומייחלים לשובו של רון בריא ושלם הביתה במהרה\", אמר הנשיא לאם.