חלוץ: יש טיפול בקסאמים, אך לא מומלץ

הרמטכ"ל דן חלוץ אומר כי יש אפשרות לטפל בקסאמים אך הדבר ייאלץ את צה"ל לחצות "אילוצים ערכיים" אותם אינו ממליץ לחצות. בתדרוך לכתבים אמר שיש לגלות דריכות בצפון שכן החיזבאללה נכונים לחטוף עוד חיילים.

, י' בטבת תשס"ו | עודכן: 19:50

יש מה לעשות עם הקסאמים אומר הרמטכ"ל דן חלוץ בתדרוך לכתבים. יש דרכים ויש טכנולוגיה מתאימה כדי לטפל בטילי הקסאם אך מדובר בפעולה 'אגרסיבית של ישראל', וזו עשויה לפגוע
"בסביבה ובאזרחים חפים מפשע". הדבר ייאלץ את צה"ל לחצות "אילוצים ערכיים ואחרים שאיני ממליץ לחצות".

הרמטכ"ל אמר כי גם מבצע קרקעי שהוכח בעבר שאינו נותן אפס קסאמים.

בעקבות דבריו אלה של הרמטכ"ל דורש הפורום המשפטי למען ארץ ישראל מהמערכת הביטחונית "להציג באופן מיידי את התכנית להגנה על מתיישבי עוטף עזה וגם צפון השומרון לאור הקסאמים שנפלו שם לאחרונה (בחבל התענכים ובגלבוע)".

הפורום המשפטי מתכוון לבחון בקרוב צעדים משפטיים לזירוז מיגון המתיישבים. "חלוץ מודה כי הוא אינו מסוגל למלא את תפקידו. לא רק שלא קיבלנו תגובה למכתבים ששלחנו לשר הביטחון מופז ולח"כ יובל שטייניץ - יו"ר ועדת חוץ ובטחון, משום שהם עסוקים בבחירות, גם פיקוד העורף לא השיב למכתבנו", אומר נחי אייל מנכ"ל הפורום המשפטי.


בסוקרו את הצפוי בשנת 06 התקשה הרמטכ"ל לתת תסריט אחד לגבי הזירה הפלשתינית וקבע כי חלק ממה שיתרחש תלוי בתוצאות הבחירות לפרלמנט הפלשתיני. אם החמאס יפעיל טרור הצבא לדבריו "ייתן את התשובות".

הוא התייחס לגבול הצפון ואמר כי החיזבאללה הוכיחו שהם מוכנים לחטוף חיילים וכי "זה יכול לקרות עוד פעם אחת, עוד פעמיים, ואולי עוד הרבה. אין ספק שהם לא אמרו את המילה האחרונה ואנו צריכים להיות בדריכות".