עלון חדש בביה"כ: יש"ע שלנו

מועצת יש"ע תפיץ מיום שישי הקרוב עלון מיוחד שיעסוק במאבק בתוכנית ההתכנסות.

כתב ערוץ 7 , י"ט בסיון תשס"ו

מועצת יש"ע
מועצת יש"ע

מיום שישי הקרוב יחולק עלון קבוע של מועצת יש"ע בבתי כנסת ברחבי הארץ תחת הכותרת "יש"ע שלנו". מטרת העלון היא להכין את הציבור למאבק נגד תוכנית ההתכנסות. "אמנם נראה כי אין לאולמרט אין את הליגיטימציה הנדרשת לביצוע פעילותו ההרסנית", אומרים במועצת יש"ע, אך "יש פוטנציאל גדול מאוד להשפעה על התודעה הישראלית שמהלך נוסף של גירוש היהודים מביתם לא יביא את ישראל למקום טוב יותר".

עוד נכתב בעלון כי "חורבן גוש קטיף בצפון השומרון וארועי עמונה שברו שבר עמוק בתוכנו ועוררו מחדש שאלות יסוד רבות. גם אם המחלוקות ביננו קשות וקוטביות, אל לנו לפגוע איש ברעהו חלילה.. האמת נמצאת איפשהו באמצע".
עוד כתבו כי "חובתנו לנהל בגופנו מאבק עיקש נחוש ותקיף עם הקפדה על גבולות ברורים השוללים אלימות פיזית או מילולית... עצם המאבק משפיע בצורה דרמטית על תוכניות הגירוש העתידיות ואף זו חובתנו בעת הזאת".

בעלון הוכנסו דבר תורה של הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא, על פרשת השבוע בנושא "עלה נעלה וירשנו אותה", פרשה אקטואלית של חטא המרגלים שמנסה מתוכה הרב לברר את חטאם ועונשם הכבד של דור המדבר.

בעלון מעדכנים ראשי המועצה על פעילותם, כמו על פגישתם האחרונה עם שר המשפטים חיים רמון. כמו כן, ראשי המועצה מציינים כי ביום ראשון תיערך "תפילה וזעקה" בכותל במעמד הרב הראשי לשעבר הרב אברהם שפירא והרב ראשון לציון, הרב מרדכי אליהו.

מדור נוסף בעלון עוסק ב"סיפורו של מקום"- והפעם מסופר על כלב בן יפונה ומסעו לקברי האבות בחברון. הכותב הוא הרב נעם פרל, ראש הישיבה התיכונית לחינוך סביבתי סוסיא.